Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

presnejšie súčiastky Prusa i2

Posted by 50koruny 
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 03, 2015 06:23AM
Ale ona prece v nicem drzet nemusi - ne v obou smerech. Drzi za hlavicku a ten druhej dil jen pritahuje k sobe.

Remeny na celohlinikovce mam tyhle


Kreslim si ve SketchUpu (delam hlavne elektroniku, takze 3D jsem nikdy moc nepotreboval) a na ty moje nacrtky mi to staci. Model netreba, stacej tyhle nahledy a clovek jen slinta smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/03/2015 04:34PM by misil.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 03, 2015 06:05PM
našiel som ho tu.je to asi stránka výrobcu
http://en.gul-tz.com/products_detail5/&productId=c2093f3e-651a-41c5-86f2-56e18bdc14de&comp_stats=comp-FrontProducts_list01-1308818680297.html
ale nevidím na výkres aby som odkreslil profil.je to malé.skúsim ešte niekde popozerať ak budem mať čas.
ja budem brať Omega HP, na tejto stránke je PDF s parametrami.velmi slušné remene, uzavretý 669mm ma vyjde 9€
http://powerbelt.sk/products/htd-omega-hp
remenice si asi radšej vyrežem sám
ak budeš napinák vyrábať a nájde sa výkres tvojho remeňa, tak ti kludne vyrežem dlhší pás s profilom.je to max. hodina na stroji.
ja som začal robiť.toto som stihol dnes.prerobil som to tak ako si hovoril.jeden pevný kus a obyčajná M4 skrutka



Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 04, 2015 07:52AM
ja nasel tohle:


drzak udelam co nejjednoduseji. Behem porady jsem si nacmaral na papir tenhle princip a melo by to fungovat smiling smiley


ale ty remeny mozna casem taky pouziju nejake masivnejsi


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Attachments:
open | download - napinak_remene_2.JPG (78.5 KB)
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 04, 2015 05:25PM
čím kratšie to budeš mať, tým dlhší bude môcť byť pojazd.ja som dnes skracoval na 35mm.
celé som to ešte zjednodušil ale nejdem to tu už spamovať.keď bude čas tak to do víkendu dokončím a pofotím to potom poriadnym foťákom.ja budem mať 6mm široké remene.ja si myslím že na tlačiareň stačí.neni to fréza.ale v dobrom ti radím, nekupuj čínske remene.priplatíš 2€ a máš remeň s papiermi.remenice to isté.sú lepšie opracované a presnejšie.
keď budem rezať svoje zuby, vyrežem aj tebe.môžeš mi poslať nazad poštovné cez paypal alebo nejaký nepotrebný diel.
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 05, 2015 03:05PM
Tak prosim udelej vic podlozek na ty tvoje remeny a ja si necham poslat remeny stejne. Jinak mam jen tu chinu a je fakt, ze v tom jsou nejaka dost smejdska vlakna...


nojo delsi pojezd je fajn, jenze pro vyuziti pak musis vyrabet i vlastni HB. Protoze standard prodavana topna deska je tech 200x200.
Nebo je dat ctyri a mit 400x400 - ale pak teda chudak zdroj smiling smiley

Nejakej atyp podlozka by taky nebyla problem. Asi bych navinul odporovej drat a zalil nejakou teplovodivou hmotou. Vykonove odpory jsou funkcni, ale bylo by to zbytecne tluste.
A delat tistak je blbost, musel bys ho mit naprosto presne vyrobenej, protoze v jen trochu zeslabenem miste by se ti brzo prepalil,,,

Mas uz vymyslene uchyceni HB?

Je ted vymejslim reseni pro toto:
"Co jen misto sroubku s pruzinkou v rozich desky udelat mechanizmus ktery magnetem nebo rucne odaretuji - sjedu si s tryskou v tom rohu v Z na koncak - tryska mi zatlaci podlozku presne jak potrebuje - a ja jen uvolnim aretacni tlacitko/magnet, cimz se zablokuje mechanizmus a tento roh uz nemusim resit. Totez v ostatnich rozich. A pak SW uprava Z o sirku vrstvy do minusu..."

A taky optickej Z-koncak, ten mikrospinac obcas ustreli docela o dost. Navic Poseidon ma tohle dost blbe vymysleny.

A zjistil jsem, ze 8mm kalene tycky jsou docela na hovno - prohejbaj se jak svina smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/05/2015 03:06PM by misil.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 05, 2015 08:44PM
to sa nerozumieme.ja by som sa rád dostal aspoň na tých 200x200 pri zachovaní AL profilov z Rebela.pustím sa aj do uchytenia HB.
o optickom kontakte som čítal že je problém tlačiť po tme a v šere neviem o tom ale vela.ale pozeral som si takéto endstopy, o elektrike viem hovno ale príde mi to dobré.
http://www.amazon.com/New-Hall-Sensor-Module-Arduino/dp/B009M86TFG/ref=sr_1_fkmr1_1?s=industrial&ie=UTF8&qid=1446774134&sr=1-1-fkmr1&keywords=hall+effect+reprap
http://hackaday.com/2013/04/03/hall-effect-limit-switches-for-a-3d-printer/
ty asi budeš vedieť o čo ide.
tyče budem dávať predsa len 12mm a 10mm použijem len na os X kôli problému s ložiskami.na 10mm tyče sa dajú zohnať len obyčajné krátke ložiská a na Z by som najradšej dal prírubové.a na koniec cena je len o kúsok vyššia a vyššia hmotnosť na tyčiach osi Y a Z nevadí.
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 06, 2015 10:45AM
optika by mela byt nejpresnejsi, ale indukcni cidlo taky asi neni spatne. Jen jak starne, tak se mu meni vzdalenost na kterou spina.
Ta optika sepne vzdy ve stejnem miste (prerusis paprsek) a je ji fuk, jestli paprsek sviti plnou intenzitou, nebo polovicni.
Taky ty senzory jsou infra a na specificke frekvenci (nebo ja je takove planuju), cili je jim uplne fuk jestli svitis nebo je tma.

Aha, tak jestli ti staci 200x200, tak pohoda smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 06, 2015 05:45PM
ak to teda nezblbne pri vypnutí svetla tak vezmem optiku.nechcem si komplikovať život.
a dokončil som napinák Y



pošli mi adresu

Edited 2 time(s). Last edit at 11/06/2015 05:58PM by 50koruny.
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 08, 2015 10:38AM
Krasavec! Zatim si je nech v supliku, ja to zkusim s tema mejma smejdskejma a az to bude funkcni tak to kdyztak prekopu.
Na tohle bych musel schanet vsechno (remeny, remenice) znova. Kde kupujes ty remeny a za kolik?

To mas hlinik/mosaz, nebo se mi to zda, ze je to z ruznych materialu?

Edited 1 time(s). Last edit at 11/08/2015 10:39AM by misil.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: presnejšie súčiastky Prusa i2
November 08, 2015 04:30PM
poslal som ti súkromnú správu.už to tu asi aj spamujeme
ale ak to tu ešte niekto okrem nás dvoch sleduje tak základ s kolajnicou je hliník + zvyšok je mäkká ocel.70 gramov dokopy.

remene sú z powerbelt.sk

Edited 1 time(s). Last edit at 11/08/2015 04:30PM by 50koruny.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login