Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Deska osy Y

Posted by Sigismund 
Deska osy Y
February 29, 2016 05:13AM
Ahoj,

stavím Rebelixe X2 a většinu dílů mám už vyřešenu kromě desky osy Y. Je nutné, aby deska byla z hliníku? Přemýšlím, že bych desku udělal např. z překližky, protože se s tím snáze pracuje a stačí zajet do bauhausu či obi narozdíl od hliníku, který si budu muset nechat někde připravit.
Re: Deska osy Y
February 29, 2016 05:23AM
Ušetři si problémy v budoucnu. Dělal jsem stolky z 8mm překližky a nebylo to dobře (a to už si vůbec neumím představit stolek ze sololitu, který prý má raptik...). Překližka se asi vlivem teploty a vlhkosti kroutí, bylo nutné dost často (a zatepla) výšku stolku kontrolovat a přenastavovat. Od té doby co používám hliníkový sendvič se o výšku stolku prakticky nemusím starat.
Re: Deska osy Y
February 29, 2016 06:52AM
A poradíš, kde ji rozumně sehnat? Nejsem si jistý, jak moc bude nějaká firma nadšená, že po ní chci jen malou destičku 220x220.
Re: Deska osy Y
February 29, 2016 07:44AM
No rozhodně bych zkusil poptat autora Rebeliexe- jokejoke- tady na fóru přes PM. smiling smiley
Re: Deska osy Y
February 29, 2016 11:01AM
Quote
Sigismund
A poradíš, kde ji rozumně sehnat? Nejsem si jistý, jak moc bude nějaká firma nadšená, že po ní chci jen malou destičku 220x220.

v awacu ti ji narezou vodnim paprskem, jen naznacej diry a zbytek musis sam - zavity atd...

a musis dodat tusim dxf file


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Deska osy Y
February 29, 2016 12:39PM
Re: Deska osy Y
March 01, 2016 10:14AM
mozno by som vedel aj ja pomoct. mam k dispozicii tabulu dibond-u 4mm hrubka zo starej reklamnej tabule.
mozem narezat na pozadovanu velkost. myslim ze by to slo poslat postou.
viac cez ss.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login