Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Bezkuličková lineární ložiska

Posted by Sigismund 
Bezkuličková lineární ložiska
March 21, 2016 04:00PM
Zdravím,

potom, co jsem si musel zjistit, že LM8UU ložiska z Číny mohou být všelijaká (ta, co jsem dostal, po tyčích poměrně dost drhnou a zasekávají se), budu objednávat ložiska z našich luhů a hájů. A když už tak si aspoň seženu více informací. Rád bych se tedy zeptal na zkušenosti s bezkuličkovými ložisky. Našel jsem tyto u JRC: [www.jrc.cz]

Je to skutečně plnohodnotná náhrada kuličkových? A skutečně jsou o tolik tišší? Má to význam je zkoušet?
Re: Bezkuličková lineární ložiska
March 22, 2016 06:04AM
Když se tak dívám na ty parametry těch kluzných ložisek tak mě přijde vnitřní průměr 8,1mm celkem hodně. Když veznu že hlazená tyč 8mm je v toleranci h6[um]. Pokud se teda nepletu smiling smiley

Jinak mám taky ložiska z číny sice to není žádná sláva, ale zase takový hluk to nedělá. Asi záleží na co člověk narazí. Nicméně taky plánuju náhradu....
Re: Bezkuličková lineární ložiska
March 22, 2016 06:08AM
oprava ty obyčejné tyče jsou h8 smiling smiley
Re: Bezkuličková lineární ložiska
March 22, 2016 12:50PM
Ahoj . Kupuju Obyčejné hlazené tyče , a Prodávají je jako 8H9 . Tolerance by měla být 0.02 mm ale ne vždy to tak je . Na tyto tyče používám tyhle ložiska . Dělám je výstružníkem 8H7 . To vlevo je klasika kuličkáč - čína

Edited 1 time(s). Last edit at 03/22/2016 12:51PM by milou.


www.3d-konstrukce.cz
Re: Bezkuličková lineární ložiska
April 01, 2016 04:49PM
Quote
Sigismund
Zdravím,

potom, co jsem si musel zjistit, že LM8UU ložiska z Číny mohou být všelijaká (ta, co jsem dostal, po tyčích poměrně dost drhnou a zasekávají se), budu objednávat ložiska z našich luhů a hájů. A když už tak si aspoň seženu více informací. Rád bych se tedy zeptal na zkušenosti s bezkuličkovými ložisky. Našel jsem tyto u JRC: [www.jrc.cz]

Je to skutečně plnohodnotná náhrada kuličkových? A skutečně jsou o tolik tišší? Má to význam je zkoušet?

a nakapal jsi do tech kulickacu nejakej hustej olej, nebo jezdis nasucho? Jinak to chce kalene tyce, hlazenky ti kulickove lozisko poskrabe a pak drnca...


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Bezkuličková lineární ložiska
April 01, 2016 06:01PM
ted jsem koukal na vlastnosti toho Zedexu:
[www.wolkoplast.cz]

a nevypada to uplne blbe... mozna bych ho i zkusil


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Bezkuličková lineární ložiska
April 02, 2016 02:09PM
neviem ako v CR ale v brlohu ich nemaju. ani som ich nikde na sr nevidel.
v robote mame kovove s tenkou vrstvou teflonu.
chcem ich vyskusat a potom dam vediet.
Re: Bezkuličková lineární ložiska
July 05, 2016 11:33AM
Ja som prešiel z klasických gulickovych na tieto Igus ( RJ4JP-01-08 ). Podľa stránky výrobcu sú ideálním riešením pre 3D tlaciarne.
Attachments:
open | download - IMG_20160705_173143_edit.jpg (540.7 KB)
Re: Bezkuličková lineární ložiska
July 07, 2016 10:52AM
vypadá to zajímavě. poptal jsem vzorky ktere ale chci vyzkouset na diy cnc na dps.
díky za info
Re: Bezkuličková lineární ložiska
July 07, 2016 10:57AM
no nevim, to CNCcko (predpokladam frezka) uz jde trochu do zaberu a na to tyhle loziska nebudou moc dobre.
A hlavne doufam, ze tam mas aspon 10mm (radsi 12mm) tyce smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Bezkuličková lineární ložiska
July 08, 2016 01:32AM
Ahoj . Na router nebo frézku budeš zcela jistě potřebovat kovová ložiska . Jestli trváš na bezkuličkových , tak pak jedině bronz-mosaz . Nejlépe fosforová bronz .
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login