Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

HotBed - lak na vlasy

Posted by Bajn 
HotBed - lak na vlasy
November 17, 2013 11:24AM
Zdravim vsechny, urcite vsichni znate ten problem, ze vam prvni vrstva nedrzi dostatecne na hotbedu a diky tomu dojde v prubehu tisku k odtrhnuti (nejdrive rohu) a pokazeni tisku. Jedno z reseni je vyuziti laku na vlasy. Jak na to:
Na jake materialy je to vhodne?
Naprosto dokonalych vysledku jsem dosahoval s ABS, u PLA uz to bylo trosku horsi, nez se podarilo doladit idealni teploty hotbedu.
Jakou znacku laku na vlasy:
Pozor na to, ze tato metoda nefunguje s kazdym lakem, osobni zkusebnost mam s Syoss Volume Lift lak na vlasy 300 ml maximální objem extrasilná fixace (cerny sprej s modrym rameckem)
Jak aplikovat:
Vycistete kryci sklo od zbytku z predchozich tisku.
Nahrejte heatbed na teplotu pri ktere tisknete, v mem pripade je to cca 80C na povrchu skla. Netusim tedy kolik realne ukazuje termistor u samotneho heatbedu.
Nastrikejte vrstvu laku cca z 10-15cm, ucelem je udelat vicemene jednotnou vrstvu, spise nastrikejte mensi vrstvu, nechte uschnout (viz dale) a pripadne nastrikejte vrstvu dalsi.
Po nastrikani nechte vrstvu uschnout, cca 5minutek, vrstva nesmi na dotek lepit nebo byt vlhka. Jakmile je vrstva uschnuta tak ma povrch jak hodne jemny smirkovy papir.
Jak tisknout:
Kalibraci provedte standartni pomoci kancelarskeho papiru s tim, ze:
Pokud je tryska prilis blizko lakove vrstvy, tak se pri tisku odparuje lak a filament se na sklo spatne chyta. Pokud je prilis vysoko, tak se naopak spatne chyta k podkladu.
Po par tiscich, kdy uz se vam zda, ze se material spatne chyta, tak staci lehce striknout. Casem se vam muze stat, ze laku uz je moc a zaroven s oddelavanym materialem se odtrhne i lak, pripadne zacne sam supinkovatet a oddelavat se. Taktez to poznate podle toho, ze vam tryska zacne v laku drit vice.
Cisteni:
Pokud uz je povrcvh hodne zaspineny od zbytku materialu nebo je vrstva laku hodne nerovnomerrna, tak cele kryci sklo vemte a jen za pomoci teple vody, mydla/samponu a kartacku umyjte lak, vysuste a znova zahrejte na provozni teplotu a opakujte postup nanaseni.
Prace s vyrobkem:
Po dotisknuti nechte hotbed vychladnout, vyrobek sam odskoci, pripadne za pomoci lehkeho tlaku predmet odloupnete. Zbytky laku lze z vyrobku lehce umit viz cisteni, ale zustava ho tam minimum.
Re: HotBed - lak na vlasy
November 21, 2014 06:40AM
Pic,
trochu se přifařim. Nemá někdo zkušenosti s timto [www.buildtak.eu]. Už mě nebaví lepit pásky a kapton nepomáhá a odvary lak, lepidlo atd. Je většinou na krátkou dobu než se to musí opakovat
Re: HotBed - lak na vlasy
April 11, 2015 01:53PM
Ahoj..moje zkušenost, taky už mě nebavilo pořád přelepovat kapton.... Tisknu ale na pískované sklo 3 mm s nástřikem laku na vlasy - používám obyčejný CIEN Classic z Lidlu, deska pro PLA 70 st a pro ABS 110 st. a zatím nejlepší zkušenost. Nerží to sice tolik co na kaptonu, ale není potřeba přelepovat a nebo mezi každým tiskem čistit (jiuce) či sundávat sklo..... před každým tiskem jen za tepla lehce přestříknout a je to.... sem tam pak ocelovou škrabkou seškrábnout, jednou za měsíc tisku umýt v teplé vodě....
Re: HotBed - lak na vlasy
April 12, 2015 06:16AM
a jak velky objekty zvladnete s tim tisknout a jak dlouho (doba tisku) s ABS

protoze sem zatim nenasel nic lepsiho nez ABS jusik, co by mi udrzelo 13cm x 11cm krabku po dobu 5 - 6 hodin...

neliby se mi prave, to, ze z ABS jusiku, se odparuji minimalne "smradlave" substance winking smiley a kdyz sem skousel samotnej kores, moc toho neudrzel, male objekty ok, ale jinak ne. lak na vlasy mi rozmluvila zena, kdyz sem ho nastrikaval, za doprovodu zasmradeni bytu, jak se pekne odparoval winking smiley a moc toho taky pak neudrzel...

uz uvazuju, ze bych si otestoval tisk na prohrejvanej plat z uhlikovejch vlaken... nekde sem cet, ze by to mohlo i fungovat...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: HotBed - lak na vlasy
July 13, 2017 12:08PM
Ahoj,

jsem v začátcích s tiskem na vlastní konstrukci RepRap 300x300 tisková plocha, HW Mega/RAMPS 1.4, FW repetier.
Mám problém s odlepování PLA od skla nastříkané lakem na vlasy... nějaký noname za 50,-. Teplotu skla mám 70° a tisknu při 200° od MiroLuk...doporučeno 200-215°. Byl jsem i na 210°. Rychlost 40/60 mm/s
Má cenu jít s teplotou podložky ještě výš? Je nějaká hranice pro PLA, kterou bych neměl překročit? Tisk na 200° vypadá slušně, neseká se, drží dobře..... jít ještě níž?...190°?
Tisknul jsem dílec vysoký 18mm....nic extra, cca na 15mm se začal odlepovat a zvedat - což už byl velký ůspěch od prvních porodních bolestí smiling smiley. Následně to tryska samozřejmě utrhla.

Fotka je ještě z montáže...
Attachments:
open | download - 2017-04-11-1121w.jpg (372.2 KB)
Re: HotBed - lak na vlasy
July 13, 2017 01:10PM
Quote
steev
Ahoj,

jsem v začátcích s tiskem na vlastní konstrukci RepRap 300x300 tisková plocha, HW Mega/RAMPS 1.4, FW repetier.
Mám problém s odlepování PLA od skla nastříkané lakem na vlasy... nějaký noname za 50,-. Teplotu skla mám 70° a tisknu při 200° od MiroLuk...doporučeno 200-215°. Byl jsem i na 210°. Rychlost 40/60 mm/s
Má cenu jít s teplotou podložky ještě výš? Je nějaká hranice pro PLA, kterou bych neměl překročit? Tisk na 200° vypadá slušně, neseká se, drží dobře..... jít ještě níž?...190°?
Tisknul jsem dílec vysoký 18mm....nic extra, cca na 15mm se začal odlepovat a zvedat - což už byl velký ůspěch od prvních porodních bolestí smiling smiley. Následně to tryska samozřejmě utrhla.

Fotka je ještě z montáže...

Ja pouzivam Alpu .. presne to co ta napadlo grinning smiley Mne na tom vsetko drzi uplne paradne. Ale bacha na PETG nepouzivat neodlepis to.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login