Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Dodavatele plastu (ABS, PLA...)

Posted by raptik 
Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
November 01, 2013 06:58AM
Zde hodlam udelat takovej souhrn zkusenosti a mist odkud brat plasty.

zatim sem hodim informace, ktere sem nasel na foru...

CZ Alza 637 Kč
CZ RS 1065 Kč
CZ Plasty mladeč cena? - dle informaci od dana z fora vhodne pro uzavreny typ tiskarny.
NL reprapworld.com cena?
CZ 3Dfactories 637Kč + doprava
CZ Svět 3D tisku 637Kč + doprava
CZ reprapobchod.cz 600 Kč/kg + pošta
CZczechreprap.eu ABS: 17.5€ / 22.5 € (3 / 1.75 mm) ABS 3mm natural - heatbed max 80 - 90°C
PLdevildesign.pl cca 350Kč/kg obsahuje bublinky, jinak se to dá
CZ DRONE SOLUTION ABS / PLA 500,- / 1kg
ABS, PLA, EEF - 3mm / 1,75mm
AU reprap-austria ABS cca 45 €/2kg
PLA cca 52.5€/2.3kg
+ doprava 15,6 €
+ platba bance za prevod
bila ABS pomerne kvalitni, dale wood, bendlay, laybrick, PS, TPE, nylon
CZ fillamentum ABS: 490 - 730 CZK/750g
PLA: 490 - 730 CZK/750g
PVA (support): 990 CZK/500g
Timberfill (dřevěný filament): 1210 CZK/750g
PLA pres 40 odstínů




pokud mi autori danych prispevku daji svoleni, udelam sem presun jejich textu nebo sloucim rovnou par vlaken dohromady. (konkretne mi jde o: [forums.reprap.org] a [forums.reprap.org])

majkl> dovolil jsem si to převést na tabulku, bylo by fajn doplnit ceny a zkušenosti s materiálem
raptik: 3.11.2013 19:30 smiling smiley - dodelano slopuceni diskuzi z ABS Material a material na tisteni
27.1.2014 - dodan do tabulky drone solution filament a pripojeno vlakno: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena


Edited 22 time(s). Last edit at 07/09/2014 03:57AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Zkusenost
October 30, 2013 11:57AM
reprap.cc - bila ABS 3mm 2kg plast spulka cca 45E + postovny a poplatek bance za prevod - prijemnej material na tisk a u me sel od 205°C do 230°C testovano... bridge mi sli 215°C az 225°C docela v pohode. (otestovany 4kg a ok)

reprapobchod.cz - bila ABS 3mm 1kg plast spulka po zmene dodavatele materialu prijemne ABS, barvou a chovanim podobnej jak reprap.cc - 220°C az tusim 240°C ted jedu tak 225°C az 230°C a bed tak 120°C a zatim testuju, sem tam bublinka. pokud se mi utrh od hotbedu tak tvoril docela ostrej zlom - prakticky v uhlu, zadne pomale postupne ohybani smiling smiley
(pred zmenou dodavatele musel sem: 130°C na hotbedu, hotend musel prvni vrstvu doslova vtlacovat do hotbedu a tak 230°C jinak po tak 0,5 - 1cm vrstev odlepeni od podlozky)

czechreprap.eu - natural (bila) ABS 3mm 0,9kg smotek chyceny zdrhovackama. testoval sem okrajove a jeste ho zvazuju k pouzivani. na pohled a ohyb mekkci nez predesle (snadno se i prodre sroubem), pri tisku budi dojem "tepleho vosku" (lip to asi nepopisu), deska max 70°C jinak se deformuje teplota hotendu dle www 228 - 230°C. zkousel sem testovaci krychlicky a vrstvy drzej dobre. foto:


Edited 5 time(s). Last edit at 11/01/2013 09:10AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: ABS Materiál
July 29, 2012 07:24AM
Dostaly se mi do ruky 4 druhy ABS. Bohužel žádný výrobce nebyl nikdy schopen dodat technická data k materiálu. Každý z těch druhů se chovzal trochu jinak. Začnu po pořadě.
1. "přírodní" ABS od grrf.de cena celkem vysoká, asi 550kč/kg potřebuje vyšší teplotu (běžně používám 250°C) výtisky jsou v dobré kbvalitě a má relativně lepší smrštění.
2. Šedé ABS, pokus jedné české/moravské firmy co vyrábí plastové barvené polety u nás, který nevyšel. Neudržely průměr a byly samá bublina. Nemělo smysl ani testovat (tj. poučení, vždy nejprve zkoušet a nekupovat naslepo)
3. asi 1kg vzorek "přírodního" ABS ze Žarošic (hanah či tak nějak) Tiskne celkem dobře, horší bylo kolísání průměru (2,5-2,9mm je vážně moc) cena asi 300kč na kg a průý se snad zlepší. Je potřeba se s nimi kontaktovat minimálně telefonem, maní tendenci ignorovat maily...
4. "přírodní" ABS od švédského dodavatele 6kg asi za 133$ původem z číny. Tiskne dobře, potřebuje nižší teplotu než z grrf a je měkčí (evidentně co ABS to jiné složení). Nejdražší byla ta doprava (100$ za materiál a 33 za dopravu...) Mám dojem že momentálně mají obchod reprapkit.com ale jistý si nejsem už je to rok a nedaří se mi najít starou komunikaci.

Ideální by bylo brát od dodavatele od nás. Cena je daleko výhodnější a doprava jakbysmet a firmy tu na to jsou. momentálně mám ještě jednu cívku od grrf ale pak asi zkusím znova ty žarošice....

Jinak vyrobil jsem si vlastní stojan a vedení na cívky (na reprap.org je zatím jen polovina konstrtukce, ještě tisknu brzdu a je k tomu i vodící stříška na reprap) s materiálem a některý materiál je dodáván bez nich tak teď koukám, jestli se někde nedodávají 300mm cívky samotné s tím že bych si to sám vždycky převinul, není nadto mít možnost to nechat odvíjet automaticky bez starosti, že se to namotá na zásuvku od stolu :0)
Re: ABS Materiál
November 24, 2012 02:31PM
Ahoj

prosím o vyplnění kdo si najde chvilku chceme zjistit jak je to s plasty v ČR
[docs.google.com]
Re: ABS Materiál
November 25, 2012 02:32AM
Chvalihodne,

1. Bude mozne objednat i mensi odmotane baleni rekneme po 100g skocich nebo v metrazi - delam veci pro deti a mit 10Kg v barvach si opravdu nemuzu dovolit - vetsina mych veci ma 1 nostnou baru a ostatni jsou jen doplnkove (navic PLA je hydroskopicke) ?

2. Pokud mate kontakt primo na vyrobce dejte si udelat testovaci sady 10 barev po 20m, radi je pro vas otestujeme.

3. Dost z nas bere jen ze zdroju kde "Returns Allowed" - muzeme material vratit pokud nam nesedi.

Preji pekny den
Ruda

Edited 2 time(s). Last edit at 11/25/2012 03:30AM by dysgenio.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLAYFull Design on DYSgenio , MakersCZ on Facebook , MakersCZ on YouTube
DYSgenio helps kids of all ages to learn quickly and smoothly, we are all gifted ~ EVERYONE!
Re: ABS Materiál
November 16, 2012 08:19AM
Nazdar pánové,
O reprapech čtu teprve pár dní tak se omlouvám, jestli je má úvaha pitomá, ale proč se tiskne z ABS?
Co koukám, tak materiál k tisku je ukrutně drahej.
masově vyráběné plasty se vstřikují z granulátu, jejichž cena je okolo 3,5 EUR/Kg (pracuji ve vstřikování plastů)
ABS tepelným zpracováním degraduje, takže není šance si doma z granulátu udělat strunu.
Nicméně s použitím PA66 by se dal granulát zahřát a nechat protéct přes trysku na potřebný průměr a získat tak levný materiál pro tisk. (PA66 nedegraduje) navíc se dá snadno dobarvovat pigmentem (cena cca 20EUR/kg, mísení 2% barvy) dá se tedy udělat libovolný odstín za zlomek ceny..
zpracovatelská teplota je podobná jako ABS..
Díky za tipy a tisku zdar
Lopuch
Re: ABS Materiál
November 21, 2012 02:58PM
Ona bohuzel i tuna ABS/PLS granulatu je relativne levna moody smiley

Na RepRap forech koluje "Filament cost is about 5-10 times the cost of raw pellets."

Na RepRap je cele forum Polymer Working Group a vysledky se sumarizuji na WiKi rozcestniku Printing materials

Najdes tam vysledky ruznech pokusu, ale celkove je potreba rict, ze 3D tisk plastu je o 2 rady vetsim magie nez i tak slozite odlevani plastu do forem.

Ano rada termoplastu se necha prohnat tryskou, ale neudelas z nich 3D tiskem dve stejne lego kosticky aby k sobe pasovaly a zaroven byly pevne struktury - plast se budto krouti nebo nedrzi vlakna pohromade.

Z pohledu premeny drte na plastovy drat (Fillament) jde hlavne o zachovani pomerne velke presnoti prumeru, jinak se ten drat budto zasekne, protoze je moc tlustej nebo se zase o neco tenci zacpe roztavenou hmotou co jde zpet.

To je mimochodem nejvetsi bolest levneho materialu o prumeru 3mm, protoze se v tomto prumeru dela i na svarovani plastu do svarecek a ten ma hrozne plavajici prumer 2.8-3.2mm

Na RepRap je rada projektu na toto tema Recyclebot a web4deb extruder

Na toto tema byla dokonce vyhlasena soutez Filament Extruder Competition – $40K! na vyrobu "1.75mm diameter +/- .05mm z cenou pod $250"

Filabot: Plastic Filament Maker nebo Lyman Filament Extruder

Edited 2 time(s). Last edit at 11/21/2012 03:01PM by dysgenio.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLAYFull Design on DYSgenio , MakersCZ on Facebook , MakersCZ on YouTube
DYSgenio helps kids of all ages to learn quickly and smoothly, we are all gifted ~ EVERYONE!
Re: ABS Materiál
October 21, 2012 07:01PM
Přihazuji své zkušenosti s různými materiály:
  • ABS, černá, reprapworld - citlivý na teplotu (potvrzuji zkušenost t1mo), tisknu kolem 195-200, výš dělá bublinky a součásti pak mají takový ten semišový povrch; lépe vypadají tlustší vrstvy (0,4mm)
  • ABS, bílá, czechreprap.eu - příjemný materiál, který si nechá líbit velké rozpětí teplot, jednička z toho, co jsem testoval
  • ABS, šedivá, czechreprap.eu - prevít, u kterého je třeba najít přesnou teplotu (cca 205°C), má pocitově větší smrštění (velký díly /10x10x3cm výšky/ nemůžu za nic na světě udržet na stolečku, aniž by se odchlíply rohy, ale chyba může být i ve mně), nicméně i z něho se dá tisknout obstojně
  • ABS, modrá, czechreprap.eu - v podstatě to samé, co šedivá, jen teplotu chce snad ještě nižší
  • ABS, zelená, czechreprap.eu - něco mezi, lepší než zelená, horší než bílá
  • ABS, oranžová, czechreprap.eu - něco mezi, lepší než zelená, horší než bílá

když už jsem v tom, testoval jsem i PLA:
  • PLA, transparentní, reprapworld - srdcovka, s ním jsem začínal, nechá si líbit velké rozpětí teplot, jen je tvrdší a křehčí než ostatní, jehličky z něj jsou při čištění obzvláště nepříjemné
  • PLA, žlutá, fabber-parts.de - pěkně jedovatá barva :-)... trochu větší smrštění, ale nic s čím by se nedalo bojovat... s ním mám pěkné výsledky
  • PLA, bílá, fabber-parts.de - no problem

Ještě přihazuju vlastní zkušenost - při změně materiálu z PLA (180°C) na ABS (230°C) je třeba moc neotálet a rychle začít tisknout, jinak začne v hotendu PLA "karamelizovat". Stačí, když čekáte 10 minut, než se nahřeje stoleček, vytisknete první vrstvu, pak vyleze z hotendu centimetr toho "karamelu", a pak už nevyleze nic. A teď máte před sebou rozborku, odvrtání karamelu a sborku. Fakt otrava.
Re: ABS Materiál
September 24, 2012 05:14AM
Zdravím, mám materíály ABS a PLA a zatím jenom testuju co je lepší tisknout čím ... hodně si hraju s nastavením teploty a dávkování ... něco jsem dal i k nám na shop a časem chci držet tyto věci skladem. Případnou diskuzi co a jak rád ocením ... odkaz na shop je [www.seginet.cz] .
Re: ABS Materiál
September 17, 2012 05:55AM
Ja mám skúsenosť zataľ len s ABS z reprapworld.com. Za pol kila čierneho a pol kila zeleného plastu som dal asi 35 € aj s poštou (do 4 dní mám zásielku doma na Slovensku). Tlačím na teplote 210 aj keď na čiernom plaste sa mi aj tak robia bublinky. So zeleným problém nieje. Vedel by mi niekto povedať čím to je ? Znižoval som stále teplotu až na 195, kde mi odmietlo tlačiť lebo ho nerozavilo.
Re: ABS Materiál
September 22, 2012 07:17AM
Bublinky nemusi byt jen teplotou ale i obsahem vlhkosti (nekvalitní, málo vysušený).........
Re: materiál na tištění
October 12, 2013 08:45AM
moje zkušenost:
[www.plastymladec.cz] - velká nežádoucí smrštitelnost, ale třeba se už kluci polepšili,volně smotaný drát

[czechreprap.eu] - ještě jsem netiskl, namotaný na cívce
dan
Re: materiál na tištění
October 12, 2013 09:05AM
Mladec s ABS udelala jiste pokroky, ale stale pracuji na "vylepseni" filamentu. Nezadouci smrstovani neni totiz zrejme zpusobeno nekvalitnim granulatem, nebo jeho spatnym vyberem, ze ktereho ABS vyrabi, ale nedostatkem (respektive vyberem, mnozstvim, hustotou...) primesi, ktere do toho ostatni vyrobci sypou. Ona prisada, omezujici smrstovani na molekularni urovni paradoxne snizuje cenu vyroby, ale zatim to nemaji odchytane. Dle zkusenosti vyrobce Plasty Mladec, ktery uspesne dodava filament pro tiskarny, ktere maji tiskovy prostor uzavreny, se zrejme ono nezadouci smrstovani neprojevuje a odberatele si ho pry chvali. Z me zkusenosti vazicky atd. tisknute pouze z perimetru vypadaji z Mladce lepe, nez z materialu od jinych dodavatelu. ABS Mladec mekci a lepe se povtch "sleva/spojuje". Ovsem vazicky tisknout nepotrebuju grinning smiley

Ja zatim beru stale filament z http://reprapworld.com/


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: materiál na tištění
October 20, 2013 04:13PM
Nakonec jsem objednal filament ABS 1.75 1kg taky z reprapworld.com

Vychází to včetně dobírky cca 1075 kč...

Nemáte zkušenosti s plasty z ebay.com???
Re: materiál na tištění
October 29, 2013 01:38PM
Já mám tiskárnu Easy 3D Maker a originální 1.75 ABS filament z 3Dfactories.com za nějakýk 637 Kč + poštovné a nemůžu si stěžovat ...
Anonymous User
Re: materiál na tištění
October 30, 2013 09:27AM
v cechach sem zatim nemel moc stesti na obrej material ;-) kupuju ve svedsku, za 20e kilo + 19 posta ( do recka ) ;-) adresu nekde dohrabu ;-)
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 07, 2013 11:10AM
Co by jste doporučily za materiál na začátek? Podmínka aby přisel do Vánoc a ideálně co nejmenší cena(do začátku vemu asi 3kg) ...
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 07, 2013 11:35AM
V cechach bych bral treba neco od 3d factories, ja jsem rano rozbalil jednu roli a zda se vse ok. Maji ho v ruznych eshopech
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 07, 2013 11:55AM
a nake postrehy ohledne 3d fact.??


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 08, 2013 06:53AM
co ten z Polska z devildesign.pl , zvládali by ho dodat do vánoc?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/08/2013 08:52AM by 999999333.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 08, 2013 10:04AM
Není to moc dobrej plast. Prvních několik desítek metrů ABS mělo v obě bublinky.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 10, 2013 12:11PM
SVĚT 3D TISKU

Jsme oficiálními distributory exkluzivních filamentů značky colorFabb.

Zároveň jsme oficiálními distributory luxusních tiskových strun a 3D tiskáren značky 3Dfactories.

U nás nakoupíte ABS, PLA i XT filamenty na cívkách i v metráži v průměrech 1,75 mm a 3 mm.

Dlouhodobě nejnižší ceny !


E-shop: eshop.svet-3d-tisku.cz
Web: www.svet-3d-tisku.cz

Edited 1 time(s). Last edit at 12/10/2013 03:50PM by SVĚT 3D TISKU.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 10, 2013 02:05PM
off-topic: vzhledem k tomu, ze toto neni komercni sekce, tak prosim o upraveni prispevku svet-3d-tisku tak, aby to nevypadalo jako inzerat, dekuji
proti obchodu jako takovemu nic nemam, ceny za plast normalni, zbytek nehodnotim
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 23, 2013 04:10AM
Me osobně se s plasty mladeč tiskne výborně (s ničím jiným jsem netiskl) ale nepozoruji zde zminené stahování PLA-A jde tisknout i okolo 160 a PLA-D okolo 180 jejich cenik je zde [goo.gl]. V pruhledným pla mam par malych bublinek ale ty zatim neovlivnily tisk
Anonymous User
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 26, 2014 08:58PM
prosim zaradit do tabulky i DS filament ;-) cena 500kc kilo za abs i pla, oba prumery

zatim mame k dispozici ABS,PLA, EEF ( ELASTICKY EXPERIMENTALNI FILAMENT )
Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
June 20, 2013 04:50AM
Zdravim vsechny, protoze se dle meho za posledni mesice dost zacal rozjizdet amatersky 3d tisk i v cechach, nebylo by spatne trosicku zmapovat prodejce, konkretne prodejce materialu urcenemu na tisk pro nase milacky. Nechci z toho delat reklamni forum, ale klidne at tu pisou i prodejci, jde o to dat zakaznikum - nam moznost si vybrat dodavatele.
Nemusi jit samozrejme jen o ceske dodavatele, podminkou ale je nejaka zkusenost s obchodnikem.
Zaroven prosim vynechte rozsirene debaty, ma jit o rozcestnik, diky.

Format zapisu:
Material vcetne prumeru
cena za kg, velikost baleni
od koho formou linku
zkusenosti, vcetne kvality prumeru dratu a teplotniho doporuceni.
poznamka

PS: Vim ze tu nekteri projevili aktivitu na vznik webu, ktery by tohle obsahoval. Ale zatim jsem na nic nenarazil, tak to aspon bude na jednom miste.

Edited 2 time(s). Last edit at 06/20/2013 04:55AM by Bajn.
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
June 20, 2013 04:54AM
ABS 1,75, PLA 1,75
650kc/kg baleni na spulce po 1kg
http://ohin.cz/
Rychle doruceni, baleni v pohode, material vzhledove vypada ok
Teploty: (dodam co nejrychleji)
Prodejce nabizi k prodeji i 3mm vcetne vzorku k vyzkouseni.
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 18, 2014 06:53PM
Ahoj, zkusil jsem nekolik filamentu. Nejprve jsem na linuxdays postavil tiskarnu a koupil si modry a bily (spise prirodni) filament ABS "Prusa". 2.85 mm. Dlouho jsem zapasil, nez jsem nasel parametry pro tisk. Zvlaste ten bily mel takove "silonove" tendence. Zejmena mel velkou tendenci ke zvedani rohu. V podstate se mi s nim tisklo nejhure.
Nasledne jsem si koupil filament u NC Computers. Bily ABS. Made in china - prumer cca 2.85 +/- 0.1 mm. Byl dost tuhy, civka s malym prumerem navinu. Silene se kroutil. A od pulky mel problem s extruderem - chvilemi to teklo vyrazne mene nez melo. Treba 3min vse OK a pak 20 sec 50% prutok. Ale az od druhe pulky civky a pochopitelne jsou me dojmy nejvice ovlivneny koncem civky. U teze firmy jsem poridil PLA zelene svitici. Nedokazal jsem to rozchodit. Po cca 5-min tisku se na filamentu v trysce extruderu udelala boule a prestalo to tisknout. Zastavit, vyndat filament, odstranit zacatek a dalsich 5 min slo tisknout. Potvrdilo se mi: cinsky filament nebrat. A poslal jsem ten PLA kamaradovi - at to zkusi taky. Jestli jsem idiot ja nebo ta firma.
Posledni nakup jsem ucinil u Penty a to bily Velleman. Prumer 2.9mm Je o dost drazsi nez predchozi. Ale kompaktnost vytisku se mi moc libi. Mam objednanu dalsi civku (ve skutecnosti je Penta odebira od Conrad electronic velkoobchod). Tak uvidim. Akorat mne mrzi, ze Velleman dela jen bilou a cernou.

Pochopitelne me dojmy z jednotlivych filamentu jsou subjektivni - treba by to nejaky 3dguru vychytal.

A diky za zalozeni diskuze. Premyslel jsem prave, ze je na case udelat server se zkusenosti z filamenty. Pred par tydny este nikde nic nebylo. A uz mne to zacinalo vadit - ze si nemuzu koupit v CZ v serioznim obchode filament. Protoze tomu evidentne ti prodejci nerozumi. A ja nechci byt jejich pokusna mys.

Jeste poznamka. Pocital jsem naklady na 1g vytisku. Filament, spotrebu elektriny a amortizaci tiskarny. Vyslo mi cca 2.50 / gram a ze z teto castky dela filament jen zhruba 1/4. Takze se vyplati si priplatit, nez muset kazdy 5-ty vytisk vyhodit.
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 19, 2014 03:54AM
paja: myslim, ze uz i v cechach se da koupit v pohode, akorat je pravda, ze 3d factories v 3mm bude pry teprve nekdy ted rikali kluci na srazu. doporucuji rozhodne vyzkouset.

jiank co se tyka amortizace, kolik jsi pocital, ze je tiskarna schopna vytisknout?
Anonymous User
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 19, 2014 05:44AM
rad bych podotkl ze mi nabizime filament a to dle naseho nazoru kvalitni, za velmi , velmi rezumne ceny ;-)

napriklad vcera nam dorazila dodavka 30kg natural/svitiveho ABS 3mm ;-) takze klidne pisnete ;-)

krom toho je na sklade

2x1kg 3dfactories abs natural 1.75

15x2kg ABS 3mm svitiva DS filament 3mm
2 kg ... ABS bílý DS filament 3mm
2 kg ... ABS mléčny DS filament 3mm
2 kg ... ABS šedy, průmyslový DS filament 3mm
2 kg ... ABS průhledny DS filament 3mm

neberte to prosim jako spam, ale spis jako reakci na to ze v cechach se neda koupit dobrej filament ;-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login