Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Dodavatele plastu (ABS, PLA...)

Posted by raptik 
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
October 31, 2014 03:19PM
Zdravím, pokud máte materiál od nás (At3D.cz), výrobce je opravdu Mladeč. Doporučuju vyzkoušet nový typ materiálu, který máme aktuálně na e-shopu. Je to ABS A1 - vytočený z jiného granulátu, takže se trochu liší vlastnosti. Používáme ho na tisk našich zakázek a u některých modelů je patrné menší smršťování. Pokud máte zájem, napište si o vzorek zdarma smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
November 02, 2014 08:30AM
Mladeč ABS černá, hotend 230°C, heatbed 100°C, povrch lak na vlasy. V praxi jsem tisknul i s teplotou 200°C, na podložce držel dobře, ale vrstvy se odlepovaly od sebe.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
November 04, 2014 09:35AM
Tak se nakonec povedlo, hustý juice na sklo, bed na 120, end na 230 a co je zajímavé vypnuté dochlazování a docela s toho lezou použitelné výsledky. Se zapnutým dochlazováním se vrstvy dělí a rohy deformují. Nicméně za to laborování a smrad acetonu to nestojí smiling smiley Objednal sem nový vzorek uvidíme rozdíl smiling smiley

m.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
November 09, 2014 09:07AM
tak bily abs od At3D je jine kafe smiling smiley oproti sedivemu 100% lepsi smiling smiley

m.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
December 24, 2014 04:23AM
Cus mohu mit PLA od Verbatimu za 25 € /3MM kg , jen to prodavaji po 3paku tzn 3x 25 € ja koupil transparentni ale jeste sem to netestoval ,kdyby nekdo chtel pisnete mi
navin 1kg

[www.verbatim-europe.cz]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 15, 2015 03:25PM
Zdravím, nevíte někdo od koho má plasty zahradník ? A jak jsou na tom s kvalitou ?
Díky

Edited 1 time(s). Last edit at 02/15/2015 03:26PM by caven.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
April 20, 2015 06:25AM
Máte někdo zkušenost s ABS vlákny Esun3D nebo 3DW Armor? Prodává to víc firem, nalezeno třeba na Heureka.cz.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
April 20, 2015 07:14AM
Aojky,

Používám právě první cívku černého ABS od Esun3D.
Nějaké výrazné problémy s ním nemám. Co konkrétně by Tě zajímalo?


Michal
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
April 20, 2015 08:13AM
Tak zhruba tohle, případně je-li znám výrobce.
Jsou to, zdá se, nové materiály na trhu, se vstupní cenou...
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
April 20, 2015 01:35PM
Snad jen trochu upřesním.

"Drát" mi přijde docela měkký. Musel jsem docela zvýšit přítlak, jinak se zubatice docela snadno protočila a přestalo to podávat.
Jinak jem nic negativního zatím (po půlce cívky) nezjistil.

Michal

Edited 1 time(s). Last edit at 04/20/2015 01:36PM by nomi.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
April 20, 2015 03:48PM
3DW ARMOR (asi 9 barev) a Verbatim bych i umel dodat...jen ten verbatim je pekne mastnej a jeste sem je nezkousel, ale ten armor vypada na odzkouseni, cenove neni spatnej...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
June 08, 2015 02:42PM
Quote
caven
Zdravím, nevíte někdo od koho má plasty zahradník ? A jak jsou na tom s kvalitou ?
Díky

Ahoj . Petr má filament z číny . Kvalita oproti mladče 100 a 1 . Hladký povrch žádné sople . Rohy se nezvedají . Vrstvy se propojují . Mluvím o PLA 3 mm černá . První vrstva 240 °C / 80 °C Další vrstvy 220 °C / 0 °C . Divné je , že mi v pmladči nedokázali říct jak tisknout z jejich ABS Oranžové . Vrstvy od sebe doslova odskakovaly . Proto jsem řešel na Petrovo PLA . A spokojenost maximální . O sytosti barev ani nemluvím . winking smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
June 22, 2015 06:46AM
Quote
jirpil
Máte někdo zkušenost s ABS vlákny Esun3D nebo 3DW Armor? Prodává to víc firem, nalezeno třeba na Heureka.cz.

tak testuju ten 3DW ARMOR, zatim mam jen cernou po kalibraci (ale mam pripravenou bilou a modrou jeste), ale vypada dobre... cca od 220°C se da pouzit - 260°C nema problem taky (pri 120mms - spis ze zviku tech 270°C, zdalo se ze by slo s tim tisknout i na 250°C pri tehle teplote - jeste sem netestoval tenko stene na tehle rychlosti)

120mm/s (s cool pluginem v skeinforge - jen zpomaleni ne snizovani teploty)
HE: 260°C
HB: 110°C (kores + ABS juice)
tisk se supportem



kdyby jste chtely, umim sehnat ABS/PLA za cca 625,- s DPH (pro 1.75mm, 3mm je levnejsi; a davam i faktury winking smiley )

Edited 1 time(s). Last edit at 06/22/2015 06:49AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
August 20, 2015 01:49PM
Ahoj,

ABS od Esun3D jako takové je myslím v pohodě (konstatní kvalita přes několik cívek a velmi slušný poměr cena/výkon), horší je to s prodejci. Tonery.com/3Dstruny.cz sice mají vše uvedené skladem a s dodáním do 48 hodin, ale v praxi nastaly tyto případy:

- zboží dodali za týden,
- zboží je na lodi,
- zboží ještě není výrobcem vůbec nabízeno do distribuce.

Jestli je na roli kilo, nebo půl kila, to je také loterie. Konečně, ani email od firmy, že zboží je k vyzvednutí, tak prostě nebylo.

Podobně ESun3D.cz, kdy z 6 týdnů dodání bylo 10 týdnů a ještě to v jiných cenách, než jakjsem to objednal (bez varování). Takže upřímně, 3D Wiser je jediný dodavatel, na kterého je spoleh.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 20, 2016 02:18PM
Ze strunou ESun ABS černá mám špatnou zkušenost.:angry smiley
Bral jsem dvě cívky s první cívkou se tisklo normálně ale s druhá cívka mi při stejných tiskových podmínkách začala ucpávat trysku (mám 0,5mm).
Potom jsem zkoušel měnit teploty tisku menší větsí ale nic nepomohlo (tryska se vždy po různé době ucpala).
Navíc jsem zjistil že struna je v některých místech křehká a o kus dál ne (takže mi zůstala skoro celá cívka doma a raději jsem koupil jinou).
Kupováno u 3D wiser na 3D expu 2015 za akční cenu 350Kč za cívku.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 09, 2016 02:48PM
pro predstavu PLA 3DW 1,75mm

(muj prvni tisk modelu s PLA - takze sem podcenil ofuk, budu muset jeste nechat foukat i z druhe strany, jedno strane to moc neni idealni, je videt, ze ze strany bez ofuku jsou deformace - ofuk na zadni stranu sloupu)

cura
60mm/s 190° HE a bed na UHU stick 60°C
vrstva 0,2mm
cca 2,5h tisku





taky vam ten prohlizec zobrazi foto na lezato a po kliku uz normalne??? smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 11, 2016 09:47AM
hezka baba, dej link! smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 12, 2016 03:27PM
eh jdu vzpominat smiling smiley az ji mam na hdd tak prez 8 mesicu smiling smiley nejak sem se tam dostal pres thingy, odkud ji autor stahnul ale dal odkaz jinam... smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 12, 2016 03:44PM
jedna tu: [www.makershop.co]

cela tvorba dotycneho smiling smiley

[www.makershop.co]


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 14, 2016 07:23AM
Diky !


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 27, 2016 03:16PM
Quote
okoudous
Cus mohu mit PLA od Verbatimu za 25 € /3MM kg , jen to prodavaji po 3paku tzn 3x 25 € ja koupil transparentni ale jeste sem to netestoval ,kdyby nekdo chtel pisnete mi
navin 1kg

[www.verbatim-europe.cz]

Zrovna u PLA u Verbatimu připlácíte jen za značku. Ostatně ani výrobce nezastírá, že pro PLA používá stejně jako většina výrobců Ingeo PLA od Nature Works.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
March 11, 2016 06:58AM
Zdravim
mate zkusenosti s timto dodavatelem PET filamnetu
[www.3dstruny.cz]

A obecne jak se jevi PET oproti ABS,.
Potrebuji totiž vetsi tepelnou odolnost, nad 80 stupnu vyjimecne.
Pujde to vůbec na REBEL II tisknout ?

Moc dik
dan
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
March 11, 2016 07:08AM
Beru PET z Mladce. Nevidim moc duvod, proc by to nemelo jit tisknout vcelku na cemkoli. Na BEDu s kaptonem drzi okolo 65-70°C a tisk od cca 230 vejs, podle rychlosti, prumeru trysky atd.
Vytisky jsou v podstate nerozbitne, pri tisku se to nijak nesmrstuje a da se bez problemu prichlazovat.
Jedinou nevyhodou je asi "vlaskovani" pri travelu, cemuz se da trochu pomoci retrakcema, ale u slozitejsich modelu jsem se ho nezbavil. Ale zase na druhou stranu jdou ty "chlupy" dobre odstranit smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 03/11/2016 07:09AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
March 11, 2016 07:21AM
Ahoj, zkušenost špatná. Pozor, stejná firma (Toner 1 s.r.o.) má několik e-shopů (tisknulevne3d,...). Objednal jsem koncem listopadu struny co měli mít skladem, naštěstí na dobírku, aby to bylo rychleji. Nic se nedělo. Nepsali. Volal jsem tam, přehazovali si mě jako horkej brambor (už nejsem v práci, zavolejte kolegovi...jsem ve skladu, zavolám vám zpátky...) a o dodávce nic neřekli. Vypadalo to, že chtěj prodávat jen tonery a nějakej šéf si na ně vymyslel i 3d vlákna, tak je s tím lidi obtěžujou. Nakonec jsem objednávku zrušil a nakoupil u 3dwiser bez problémů.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
July 06, 2016 06:53PM
Neco maleho snad k pokochani smiling smiley

Material: PETG blue transparent (retrakce je vyzva smiling smiley ) - Plasty Mladec
hotend: E3D v5 0.4mm nozle

rychlost: 60mm/s
temp: 240°C / 80°C (HE / Bed)
vejska vrstvy: 0.3mm / 0.2mm (prvni / ostatni vrsty)
vetrak po 4 vrstve
simplify 3D

u tohohle je fakt retrakce peklo... ted je na 1.05mm (pridam-li na 1,1mm uz jilec mece bude deformovan a u neceho je potreba jeste pridat a neceho jineho zas ubrat) a 0.2mm je vcucavano pred zacatkem vlakna a pouzit wipe movement v delce 0.5mm. proste ten matros dost utejka a vlaknuje... smiling smiley ale vzhled peknej

zdroj:[www.thingiverse.com]




vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
July 07, 2016 03:03AM
Bez s teplotou niz, tohle stejne nejedes asi moc rychle, na to ti musi stacit neco okolo 225°C. Pak uz to tolik netece a retrakce se lepe ladi.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login