Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Dodavatele plastu (ABS, PLA...)

Posted by raptik 
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 20, 2014 06:45PM
ABS 3mm a 1,75mm (PLA připravujeme a testujeme)
500 kč / kg - návin na plastové špulce
Vzhledově a pevnostně supr prostě 100%
Teplota tavení od 270 - 300 *C (podle barvy, konkrétně černá 290 *C)
Průměr vlákna 3.06 konstantní.
Minimální pnutí na podložce.
NEEXISTUJE nějaké odlupování rohů !! Nedoporučujeme používat obyčejné sklo z důvodu "odštěpů" skla (není však podmínkou - pokud chcete sklo zachránit doporučujeme odmočení ve vodě při tisku malých objektů není nutné)
Není vhodný pro obyčejné komerční trysky z důvodu teploty tavení.
Vzorky nezasíláme !!
Návin možný na VAŠE cívky. podmínkou je rozteč 50 mm. Návin není možný na celokovové "drátové" provedení z duvodu lámání vlákna.
V současné době probíhá seriová výroba celokovových trysek s termoizolací. Zatím máme 3 kusy prototipu (zatím není možný prodej).
Dále vyrábíme:
Ozubená kolečka motorů, řemeničky, propojky motoru a závitové tyče, hnací kolečko MK7, atd.:
Webové stránky se budují - budou spuštěny koncem unora.

Po spuštění e-shopu budeme nejlacinější společnost v republice, která dodá veškeré díly pro reprap.
Bude následovat pořádání workshopu: Praha, Lysá n. Labem, Městec Králové.
V těchto městech doprava produktů e-shopu ZDARMA + po dohodě Hradec Králové, Kolín, Poděbrady ,Nový bydžov.


info na: Pavel.Bures@yandex.ru
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 26, 2014 11:15AM
Přijde mi že už zde něco takového je

[forums.reprap.org]

ale budiš. Prodávám ABS 3mm i 1.75mm. Neustále se tu řeší kvalita. Řeknu to jednoduše

"KUPTE SI ABS Z REPRAPOBCHOD.CZ A MÁTE PO PROBLÉMECH!"

Neřikám to protože bych chtěl dělat reklamu, ale protože to doopravdy funguje.
Neustále mi přibývá zákazníků, kteří si koupili materiál od lidí zde na fóru nebo od pana Průši nebo od 3D factories atd....
A nejsou s kvalitou spokojení. Potom veznou 1kg ode mě a za dva dny mi píšou jak jsou spokojení a že teprve s mým
materiálem byli na tiskárně vůbec schopni neco vytisknout.

Základ úspěchu je jednoduchý ABS z reprapobchod.cz na vyhřívaném stolku sklo na skle kapton.
Stolek vyhřát na 120 stupnů ale drží to už od 100.
Na trysce nastavit 220-240 podle druhu trysky a máte po problémech.
Na barvě nezáleží všechny se chovají +- stejně. Jedině s černou jsem měl problémy a tu nikomu neprodám.
Na vyžádání není problém poslat vzorky a za kvalitu ručím hlavou a klidně vratím peníze ale garantuju vám že se to nestane.

Pro inspiraci jedno video o ABS co jsem natočil

[www.youtube.com]


[reprapobchod.cz]
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 26, 2014 02:16PM
Forrest: uprimne uz kdyz jsem videl tve minule video o hotendech, tak jsem si rikal, ze to vychvalovani vlastnich vyrobku trochu prehanis, ale teprve tento prispevek, potazmo video tomu nasadilo korunku!
Par bodu na uvod:
1) nemam zkusenost s tvym plastem, po tehle prezentaci prodejce jsem vsak ztratil kompletne zajem ho ani vyzkouset.
2) mam zkusenost s tvym obchodem, bral jsem od tebe v Hradci svou prvni elektroniku. Kdyz pominu ceny (coz je samozrejme kazdeho prodejce jeho zalezitost) tak nemam zadne proti, prodej i vyzvednuti vse ok. Nefungoval jenom jeden stepper, coz jsem mohl zpusobit i ja. Takze s tvym obchodem osobni problem nemam.

Forma ale s jakou mluvis o materialu co prodavas je pro me jako kdybych se koukal na teleshopping s pridavkem spineni konkurence.
Co konkretne mi vadi:
1) Neuvadis zadny konkretni duvod co je spatneho na jinych materialech. Nerikam, ze jsou vsichni vyrobci kvalitni, ale kdyz uz neco ocernuji, tak aspon s oduvodnenim proc a jak. Veta typu "Vsechna nemecka auta jsou k nicemu, protoze to me jezdi blbe." je naprosto o h...
2) Cesti vyrobci neumi vyrabet filamenty: Opet zadne konkretni proti, pouze ocerneni konkurence. Osobne mam zkusenost s 3d factories z ceskych vyrobcu, odhadem uz asi 8druhu materialu/barev. Naprosto zadny problem. Na tom stejnem jsme se shodli i na prazske dilne.
3) Video to je kapitola sama o sobe, ano dobre si shrnul co je podstatne resit u matrose, ale tim to tak asi konci. Pominu-li reci o kvalitach tveho materialu (tim padem muze byt video o 50% kratsi).
4) Kde jsi prisel na to, ze 1,75 material je k nicemu a jde pouze o marketingovy tah prodejcu?
- Nejvetsi perlou bylo, kdyz si tvrdil, jak se 1,75 deformuje v HE, proboha, tak snad musim mit spravny HE pro 1,75 filament, nebudu tam mit 3mm diru ve ktere muze k deformacim dojit.
- Zkusil jsi pouzit 3mm filament v bowdenu, dokazes si predstavit jak se pak chova bowdenova trubice s 3mm PLA?
- Problem s tim, ze musi extruder dodat vice materialu: to neni zadny problem, pokud nekdo neplati ucty za pocet otocek motoru extruderu. Pri rychlostisku jsem neslysel, ze by mel nekdo problem s tim, ze mu extruder nestaci podavat, naopak spis nestihaji HE.
- Podle ciste meho osobniho nazoru a selskeho rozumu je jednodusi nahrat/zmensit 1,75 na 0,5mm a mene, ale tim neodsuzuju 3mm filament, timhle jsem se ze zacatku ridil ja.
5) ANo mas pravdu, v tom ze je plastova spulka lepsi, ale nekupovat material jen proto, ze ma papirovou spulku??? Nevim jak ty co jsi vyzkousl ty, ale z moji papirove spulky zadny bordel nepada, max bych veril v usazovani prachu z mistnosti(coz neovlivnuje spulka) ale rozhodne ne droleni papirove spulky.

Bohuzel tech vytek mam tolik, ze jsem urcite na nejakou zapomnel, ale uprimne se chlape nad sebou zamysli. Vzdyt s tebou jeste pred necelym rokem byla rozumna rec.

Informace pro zacatecniky: netvrdim, ze reprapobchod.cz prodava nekvalitni zbozi, rozhodne ale neverte jeho majiteli reci o tom, jak je konkurence spatna a jeho vyrobky o tolik lepsi.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/26/2014 02:20PM by Bajn.
Anonymous User
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 26, 2014 03:53PM
no ja napriklad tady material z reprapobchodu mel ;-) z druhy ruky, cervenej ;-) a musim rict ze nic moc, smrskavost vetsi nez u DS filamentu ;-) na kaptonu se udrzel , na skle s juicem bez sance ;-)

tim nijak reprapobchod nenapadam , jak by se vlastne dal napadnout obchod, ktery ma material primo od boha ( jak to tak vypada ) grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 01/26/2014 03:54PM by Zvire.
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 26, 2014 04:54PM
no osobne sem Forreste od tebe 3mm zkousel, nerikam ze je uplne nejhorsi a s problemy se starym hotendem muzu tezko mluvit o necem s kvalitou tisku. rozhodne mas plusove body za snahu a pomoc pri reseni problemu.

tusim ze sem mel od tebe 2 nebo 3 spulky bileho 3mm (1 bila jeste z stare varky, ktera moc nesla udrzet a kroutila se jak buhvi co) nicmene dalsi uz z nove.
vsechny z nove se chovaly:
- vypadaji naramne podobne i chovanim a vcetne stitku jako z reprapworld, ktere sem take testoval
- priblizne po pulce civky prumer hodne ustreloval, coz bylo videt nejen na stenach vytisku (coz ale nemuzu brat jako moc smerodatne vzhledme k vise zminenemu HE)
- obcas se dal i zlomit ten drat (pri manipulaci s cistenim sroubu u wadu, obcas stacilo jen jemne ohnout a zlomil se jak kdyz ho useknes katanou)

takze sem pak pri premysleni jakej HE jako nahradu opustil jsem 3mm a jal se testovat 1,75mm na celokovu.

rozhodne ale 1,75 neni vubec spatna vec. hned pri prvnich par tiscich bylo jasny, ze nema problem s natavovanim a extruder krokac neni tolik namahanej - moh sem v klidu stahnout pololu...

ted mam porovnani s reprapworld a 3D fact. na 1,75 a 3D factories vede - lip se udrzi, prilis se nedeformuje a prumer sedi v jejich toleranci, dokonce i pod...

Bajn: ale at si klidne dela reklamu, proti tomu nemam nic, kazdej prodejce nak musi na sebe strhnou pozornost... smiling smiley navic treba i zvire tu bude delat promo, feature a howto videa smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 26, 2014 05:16PM
ale premyslim, ze bych toto vlakno spojil se stejnym v how to

Edited 1 time(s). Last edit at 01/26/2014 05:16PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 26, 2014 05:42PM
raptik: vsak zvireti jsem taky napsal svoje smiling smiley
Pochopim rozumnou reklamu, ne reci, ktere novacky jenom vice popletou.
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 27, 2014 08:53AM
Díký za názory určitě to pro mě má přínos.
Zamyslim se nad tím. Dále pokračuje odpověď hlavně pro Bajna.

Řeknu vám v čem já vidim problém.
Na fórum píše, X (cca 5) lidí co neustále s tiskárnou laborují testují atd...
Což stojí čas a peníze. Neřikám že je to špatně!
Jendže ten zbytek lidí co sem nic nenapíše a jen čte naše komentáře,
jednoduše chce funkční tiskárnu na které budou tisknout a nebudou s ničím muset zápasit.
To se týká elektroniky, materiálu, mechaniky vpodstatě všeho.
A přátelé řekněme si pravdu, jakákoli reprap tiskárna není na takovém stádiu vývoje, aby ji postavil
člověk s běžnými znalostmi.
Na trhu je spousta špatných výrobků, to jednoduše je a bude vždycky, nelze tomu zabránit.
Ovšem má to za následek to že, mnoho lidí nadšeně začne stavět tiskárnu a v průběhu stavby
zjistí, že to není taková sranda jak to vypadá.
Zkrátka kancelářský člověk, který nemá základy z mechaniky elektroniky atd to nikdy nemůže dát dohromady.
Takže potom se stane, že se s tiskárnou trápí. V horším případě ji hodí do kouta v lepším
díly prodá pod cenou. V obou případech je zákazník naštvaný protože ho to stálo mnoho úsilí
peněz a výsledek nula.
Uvedu tři konkretní příklady

1)
Jméno: Pan Jandl
Účel tiskárny: Tisknout výrobky pro svoji reklamní firmu vybral si pruša mendel verze 2
Stavba: Samozřejmě nikdo nechce utrácet takže objednal součástky z různých eshopů všude po světě.
Našel si na internetu návod na průša mendel verze 1. První problém byl v tom, že mu neseděli hlazené tyče.
Takže tiskárnu podle návodu nějak sestavil a začal laborovat s elektronikou. Po několika probdělých večerech
se obrátil na mě, s tím že mu elektronika stále nefunguje. Přivezl tiskárnu, kterou jsem musel kompletně rozdělat
proházet tyče dotisknout různé plastové dily, které spolu neseděli, nahrál jsem základní program vytisknul jednu součástku zběžně změřil rozměry a předal jsem tiskárnu s tím že je vše v pořádku předvedl jsem tisk a řekl jsem
že jediný problém je v tom, že se tiskárna musí skalibrovat. Emailem se poslal firmware který byl v elektronice
nahraný a řekl co a jak se delá při kalibrací.
Dopadlo to tak, že pan Jandl nikdy tiskárnu nerozfungoval, tak aby na ní něco pro svoji firmu vytisknul a všechny
modely mu tisknu já.

2)
Jméno: Pan Sedlák
Účel tiskárny: Tisknout velké modely. Z toho důvodu objednal vyhřívanou podložku z německého eshopu velikost cca A4.
Stavba: Zapojí desku a deska není schopna se nahřát na více jak 90stupnů. Kontrolujeme zdroj, přívodní kabely, elektroniku všechno v pořádku. Objedná si tedy u mě novou desku a po pouhém prohození vše funguje.
Štastný clověk, protože náprava celkem jednoduchá.

3)
Jméno: Bývalý spolužák, který byl na workshopu u pana Průsi
Účel tiskárny: Student architektury, který potřebuje pro sebe a pro své spolužáky tisknout modely pro seminární práce.
Stavba: Po absolvování workshopu ani za půl roku nebyl schopný nic pořádného na tiskárně vytisknout. Způsobovala to
nefunkční celokovová tryska! Podařilo se dohnat pana Průšu, který ucpanou trysku řešil vyměněním extruderu! Krásná práce! Dále byl problém s filamentem, který nechtěl na kaptonu držet. Takže po vymytí trysky dodání kvalitního materiálu se teprve začlo tisknout. Do doby než se tryska opět začla přicpávat. Majitel to řeší velice častým vymýváním trysky bohužel.
Což asi není ideální stav.


Takových případů řeším několik denně. Když stejné příčiny řešíte pořád dokola, tak vás to už přestane bavit a otravuje vás to. Z toho důvodu vznikají videa pro začátečníky, která mají objasnit veškerou problematiku tiskáren
a poukázat na záludnosti s tím související. Protože se jedná o veřejná videa nemůžu naplno říkat tenhle výrobek
nefunguje je od tohoto dodovatele atd... Tím bych si jen zadělal na problémy. Takže jestli to chcete slyšet, ano materiál z Mladče nefunguje i když se výrobce snaží jak chce, tak můj názor je že, nikdy nedosáhne kvality jako mají
dovážené meteriály. Já mám jednoduše výhodu v tom že spolupracuju s fabrikou ve které se filament vyrabí a když jim řeknu materiál
se vám špatně taví udělejte s tím něco, tak za 14dnů dostanu vzorek kde už je to opravené.
Nehledě na to že materiál beru přímo od výrobce, takže přeskocim celý ten řetězec přeprodejců a můžu mít lepší ceny, což plánuju na konci února. A takhle je to se vším.Sám vyrábím trysky, elektroniku, vyhřívané desky.

Bajne chápu tvoje důvody ale nemůžu do videa říct Mladeč nekupujte je to špatné, ale můžu říct v čem mají moje výrobky výhodu a potom to vypadá jako reklama. Chápu že to tak vidíš a že to tak působí, ale opravdu to ma jediný cíl a to ukázat lidem tu správnou
cestu, tak aby se nechytli do pasti a nevyhazovali peníze za nefunkční věci a místo toho postavili tiskárnu a tiskli. Místo toho aby se v tom neustále hrabali a kazili materiál.
Já osobně budu vystavovat 12-13 dubna na výstavě expo o 3d tiskárnách v Praze, která se plánuje a budu moc rád, když přijdeš a poznáme se.
To samé platí pro ostatní přijďte na můj stánek jen tak si popovídat, na kafe, budu jen rád.


[reprapobchod.cz]
Re: Tipy na prodejce - filament zkusenosti/cena
January 27, 2014 11:20AM
no a ted uz to co pises zase vypada rozumne smiling smiley

souhlasim s tebou ze stavba 3d tiskarny stale neni uplne pro bezne uzivatele, o tom zadna. Kdyz uz se jim podari postavit HW, zapojit elektroniku, tak prichazi na radu kalibrace, potazmo nejaky "nahodny" problem a jsou v haji. O tom zadna, pak uz je na nich, zda proctou fora, pripadne se domluvi se zkusenejsim clovekem.

V mem prispevku mi slo spise o to, ze ty jsi psal/rikal ze nema cenu kupovat jine materialy nez ten tvuj, ze ostatni nestoji za nic. Coz je lez. Ano souhlasim s tebou ohledne mladce. Na posledni prazske dilne tam ale clovek ukazoval co z mladecskeho plastu vytiskl a vypadalo to vicemene v pohode. Takze je mozne, ze uz i oni se zlepsili.

Tzn: podle me neni reseni rict, aby jste nemuseli nic resit, tak si kupte vsechno z meho obchodu. Je to to nejlepsi co sezenete.
Spise kdyz narazis prave treba na problemy s plasty z mladce rici, tenhle vam nedoporucuju protoze a protoze. Prece To ze je mladec spatny, tak neznamena, ze to plati i o 3d fact. ne?
A pokud uvedes konkretni problemy, tak muzes dle meho rici i neco takoveho ve videu, proste takovou zkusenost mas a nikdo nemuze rici nic proti.

Me proste nastvaly ty zkreslene udaje co jsi uvadel (o materialech, potazmo ty dalsi veci co zminuju). A dle kterych by se zacatecnik nemel ridit, dle meho.

Jinak jestli mi to vyjde, tak bych se pripadne stavil, ale osobne jsme se uz setkali a nemam s tebou zadny problem smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 27, 2014 08:22PM
Nedá mi to a musím napsat. Konkrétně na Forresta. Píšete, že řešíte několik případů denně, že spolupracujete s fabrikou na výrobu plastů a sám vyrábíte trysky, elektroniku a desky. Jinými slovy se prezentujete jako odborník.
Dle mého názoru píšete bludy, lžete a špiníte okolí.
Video nesmyslné, klamavé, zaujaté.

Mohl by jste mi nějak vysvětlit (jako laikovi) co si mám představit pod pojmem při ucpaná tryska od p. Průši ?? Proč sní nelze tisknou ?
Když tedy vyrábíte... - co je zásadní požadavek na funkci trysky ?
Proč je neefektivní chladit trysku větrákem ?
Jaká je smrštivost vašeho ABS - (nezajímá mě odpověď typu malá... ) Chci číslo.
Jaká je pevnost v tahu ?
Lámal jste výrobky ?

Jak je možné,že tisknu 90% dílů v černé ?
Co si mám představit pod pojmem "barva" ? jako industrol a plotovky ?

A víte, že nejlepší reklama je dobře odvedená práce ? a že kvalitní výrobek si najde zákazníka ?
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 28, 2014 04:50AM
Takže mně to taky nedá a musím přispět se svou troškou do mlýna.
Jsem čistě uživatel. Nemíním cokoli ze součástí nebo surovin prodávat a nemám důvod kteréhokoli prodejce protěžovat nebo poškozovat. Pokud někdo nemá 3D jako koníčka, ale zvolil si ho především jako obor podnikání, nemám nic proti tomu. Konkurenci vítám jako zdravou motivaci dodavatelů, která pro uživatele bude mít pozitivní efekt. Moje zkušenosti s nákupy byly poměrně draze zaplaceny metodou pokusů a omylů, naštěstí dávno nejsem nemajetný student. Co mi vadí (a Bajnovi a Majklovi asi taky) je, když některý z dodavatelů používá na svoji propagaci ve fóru polopravdy nebo vyslovené lži, nezdůvodněně pomlouvá konkurenci, případně se uchyluje k osobním útokům.
Bajn i Majkl (a případně kdokoli další s podobným názorem) v kritice takového chování mají mojí plnou podporu, protože si stejně jako oni myslím, že nově příchozí by proti tomu měli být chráněni. Pevně doufám, že každý kdo chce získat nějakou informaci, se nespolehne jen na zaujaté marketingové bláboly, ale využije možnost vyslechnout názor ostatních užiovatelů fóra. Já osobně takovou žádost neodmítnu.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 31, 2014 09:41AM
Zdravím vás, odpovím vám na to co vím.
Na to co nevim se zeptám výrobce.

1) Mohl by jste mi nějak vysvětlit (jako laikovi) co si mám představit pod pojmem při ucpaná tryska od p. Průši ?? Proč sní nelze tisknou ?

Přiucpaná tryska je u mě stav, kdy z trysky leze tavenina uplně minimálně a to ještě s velkým úsilým.
Jednoduše vyšroubujete trysku z tiskárny nahřejete ji na provozní teplotu a pokud ani rukou neprotlačíte plast nebo protlačíte ale vytéká jen minimum plastu.
Považuju to za ucpanou nebo přiucpanou trysku. Proč je tryska od pana Průši neefektivní, jednoduše protože jakmile se vám dostane
do tohoto stavu, trvá hodně dlouho než ji vyčístíte a nikdo z nás přeci nechce dávat trysku na x hodin do acetonu a čekat a čekat.

Když tedy vyrábíte... - co je zásadní požadavek na funkci trysky ?

Kritérií je několik, dostatečné tavení, co nejmenší kladený odpor materiálu, velikost trysky, pro mě jako výrobce také cena.

Proč je neefektivní chladit trysku větrákem ?

Neřikám že to není efektivní, to jste špatně pochopil, ale když si můžu vybrat trysku bez větráku vždycky šáhnu po ní.
Stejné je to se zdrojem. Co je lepší pasivní zdroj bez větráku, nebo potvora, která hučí? Větrák je zdroj potencíálních problémů!

Jaká je smrštivost vašeho ABS - (nezajímá mě odpověď typu malá... ) Chci číslo.

Zjistím.

Jaká je pevnost v tahu ?

Zjistím.

Lámal jste výrobky ?

Co znamená lámal? Vzít do ruky a zlomit výrobek nebo zatížit závažím a čekat 24h?

Jak je možné,že tisknu 90% dílů v černé ?

Jiný výrobce než dodávám já. Patrně jste mě špatně pochopil. Neříkám že černá je špatná. Říkám že černá od mého výrobce je špatná a proto
ji prodávat nebudu.

Co si mám představit pod pojmem "barva" ? jako industrol a plotovky ?

Jednoduše barvivo grinning smiley

A víte, že nejlepší reklama je dobře odvedená práce ? a že kvalitní výrobek si najde zákazníka ?
To nemusí být pravda. Podívejte se mezi lidi. Kolik špatných věcí se prodává a lidi je jednoduše chtějí. Odpověď mnoho.
Typycky jídlo, stravování.

Zkusím to zopakovat ještě jednou. Nechci nikoho jmenovat a zadělávat si na problémy, ale na trhu s 3D tiskem existuje mnoho výrobků
které nejsou kvalitní a bohužel tyto výrobky si lidé kupují a výsledek je, že jim potom tiskárny nefungují. Já říkám že prodávám věci které
každý den sám používám a na které dávám záruku že vám jednoduše fungovat budou.

Postavte se do role chudého studenta. Nemá mnoho peněz a přesto chce tiskárnu. Koupí nejlevnější ABS které najde a nejlevnější trysku kterou najde.
Typycký ABS z Mladče a trysku JHEAD. Začne tisknout na kapton a ejhle první problém materiál uplně dobře nedrží. Dobře budiš přejde to, protože je rád
že vůbec tiskne. Bude tisknout dál. Do trysky se dostane smetí aď už z materiálu nebo odjinud. Takže sundat trysku nahřát rozmontovat když má hodně štěstí, tak
to za 1/2 dne zprovozní. Takhle se mu to bude pořád a neustále opakovat, až z toho bude vyčerpaný unavený a tiskárna ho přestane bavit a zanevře na ní.
A čím to je? Špatným materiálem a tryskou!

Tenhle příklad mluví za vše a není to reklama jsou to stovky lidí z praxe co mi volají!

Nevím jakou máte o tiskárnách představu vy, ale já od tiskárny chci abych jí nahřát to, aby trvalo cca 5minut, spustil tisk a za 14hodin přišel k hotovému dílu.
Tiskárnu vypnul počkal až schladne odloupal výrobky a znovu zapnul. Takhle pořád dokola. Žádné ladění a podobně u mě to musí být stroj který na 100%
funguje a jakmile se cokoli během tisknu poškodí potom je to zmetek a né tiskárna.

Přiďte na výstavu velice rád si s vámi o tomhle všem popovídám. Já opravdu nemám v úmyslu klamat lidi, ale snažim se, aby nepadali do pastí, jak už jsem jednou psal.


[reprapobchod.cz]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 31, 2014 10:29AM
Forrest: chapu jak to myslis a taktez chapu, ze se snazis propagovat sve vyrobky. Proti tomu nic nemam. Jen se mi na tve forme propagace nelibi, ze minimalne na me to pusobylo, ze cokoli jineho, nez od tebe je automaticky spatne, coz samozrejme neni pravda.
Uz jsi nepamatuji, jestli jsi vzpominal pouze mladec nebo i 3d fact. Proto se chcii zeptat jake zkusenosti mas s timto vyrobcem a jeho strunama.

Pocet zakazniku: psal jsi o stovkach zakazniku, da se z toho realne odvodit, ze mas za cca rok dva obslouzeno vice nez sto ruznych zakazniku z cech? Ani tak mi nejde o to kolik mas zakazniku, ale jak jsi sam psal, tak ne kazdy "spamuje" forum jako ja. A jako fanousek 3d tisku bych rad mel aspon hrubou predstavu toho kolik majitelu 3d tiskaren (reprapu, "profi" 3d tiskarny nemyslim) je v cechach. Aneb kolik lidi se minimalne o tuhle technologii zajima a snazi se ji pouzivat.
Osobne jsem mel predstavu, ze aktualne tak do 100lidi.

Dle meho by byl idealni HE neco mezi celokovem a PEEKem. Tzn neco co by nebylo potreba chladit aktvne, ale zaroven melo dostatecnou odolnost a neslo to roztavit hloupou chybou v podobe o neco vyssi teploty nez se tiskne (samozrejme pomijim ostatni parametry co se u trysek resi, to beru jako samozrejmost). Otazka ale je, zda je neco podobneho realne v rozumne cene.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 31, 2014 10:33AM
Nemusíme chodit daleko pro příklady. Přečetl jsem si tohle.

[forums.reprap.org]

V čem je problém? Zamyslete se selským rozumem! Může teplota trysky během tisku klesnout o 6 stupnů celsia. Odpověď. Nesmí!
Samozřejmě že je to špatně. A čím je to způsobeno? Když pominu to ,že uživatel má slabý zdroj, má špatně nastavený fw, špatně upevněné čidlo teploty atd...
Tak mi jednoznačně vychází, že tryska není schopná při dané rychlosti, kvalitně tavit plast. Co z toho plyne? Že peníze za trysku byli špatně investované a uživatel koupil zmetek!
A znovu opakuji takových lidí je mnoho a když se člověk nechá takto nachytat a nemá dostatek trpělivosti tak jednoho dne tiskárnu vezme a vyhodí z okna. Potom
všude šíří jak jsou 3D tiskárny k ničemu že nefungují atd... Takže výsledek, je že jeden špatný výrobek, může ovlivnit prostřednictvím jednoho člověka dalších x lidí, kteří by si
například tiskárnu chtěli taky pořídit.


[reprapobchod.cz]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 31, 2014 11:20AM
Jestli to takhle vyznělo určitě to není záměr a omlouvám se za to!
Dál už to řešit nebudu a zaměřím se na to aby se to neopakovalo. Nejsem zvíře jako někteří zde na fóru smiling smiley

Tohle všechno co teď napíšu jsou jen a jen moje zkušenosti a názory.
Všechno to zavisí na tom jak rychle se tiskne na jaké tiskárně za jakých podmínek.
Za určitých podmínek i z Mladče dostanete kvalitní tisk ale ta dřina za to prostě nestojí.

1)Plasty Mladeč nemám dobrou zkušenost, jednoznačně.

2)Moji zákaznící měli plasty od pana Průši. Průměr 2,8mm a pohyboval se do 2,9mm.
Což nepovažuju za dobré.
K tomu si přičtu X telefonátů týkajících se trysky pana Průši jeho neochotě vycházet na pomoc. A to i lidem kteří od něj mají tiskárnu.
Vychází mi, že pan Průša pro mě není věrohodný člověk.

3)Od lidí jako Zvíře, Strunař atd... nemám zkušenost. Jednou jsem zde na fóru vzal nějaký plast, spokojený jsem nebyl a záruku mi na to nikdo nedá. Plast jsem chtěl vrátit
Takže pro mě takhle cesta nemá smysl.

4)3d fact, zkušenost mám jedinou a to od zákazníka, který mi říkal že funguje dobře, ovšem pouze u uzavřených tiskáren!

5) Jeden můj Polský dodavatel, špatná cena, špatný průměr jinak celkem ušlo.

6) Jeden čínský dodavatel. Špatná cena, problémy s proclením, velká smrštivost, ale zase velká pevnost a tvrdost materiálu.


Jestli mi někdo tvrdí že používá lak na vlasy, kalafunu, juice atd... Nebo že tiskne ABS při teplotách 250-260-270. Tvrdim že je to chudák a že je u něj něco špatně,
ale znovu opakuju to je můj názor.

Kolik je zhruba tiskáren v čechách? Můj odhad okolo 1000 lidí to klidně může být.
Problém je v tom že lidi si tiskárnu pořídí když už něco vytisknou tak po čase tiskárna leží v rohu a málo kdo ji využívá na tisknutí opravdu užitečných věcí.

Ohledně problematiky HE. Myslim si že i když by člověk měl dostatek financí těžko bude hledat materiál který dokáže velice dokonale zabránít
tepelnému přenosu, bude machanicky dostačující atd... Uvidíme co přinesou další zítřky.


[reprapobchod.cz]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
January 31, 2014 07:49PM
Tak milý pane Forreste !!! Píšete kraviny, do teď jste mi nezodpověděl otázky a akorát se mě snažíte opít rohlíkem. Vaše příspěvky jsou sice rozsáhlé, ale o ničem. Buďte KONKRÉTNÍ !!
Za 1. Tryska od Průši není ucpaná, (to jest, že NENÍ cizí předmět) ale netiskne. Kde je chyba ?? - trochu jsem Vás navedl, takže buďte tak laskav a odpovězte mi ! Odpovědi typu špatně nastaveno, teplota, si nechte !
Za 2. Jak jste napsal, že musíte x hodin čekat než se celá vypucuje je totální blbost. Trvá to asi 2 minuty. Mám osobní zkušenosti s tryskami od Průši - ano jsou s prominutím na hovno, ale ne proto, že by se ucpávaly. Takže doufám, že už chápete kam tím mířím a že to tu objasníte. Pokud ne, tak kretén budete Vy - nikoliv já !
Za 3. Kritéria pro trysku - no to jste mi toho tedy napsal.................. Opomeneme nahřátí, průměr trysky, cenu atd.: Chci vědět základní faktor! Zkuste se chytit toho "odporu" protlačení a možná se někam dostanem.
Za 4. Stále čekám odpověď na chlazení trysky větrákem !
Za 5. Neměl by jste náhodou vědět údaj smrštivost ?? jako prodejce, který jako spolupracuje s fabrikou ??
Za 6. Když se ptám na pevnost v tahu, tak mě v otázce pod tím asi nebude zajímat nějaké lámání v ruce ! Jaké máme mechanické zkoušky ?
Za 7. Já Vás špatně pochopil ? Tak to už kapku přeháníte ! Na videu jasně zaznělo, že "černá je špatná". že se barva neztrácí a obdobný kraviny. ! "Prosím kupujte plasty z mého obchodu " Jsem bůh.....
Asi tedy nemáte dostatek zkušeností ! akorát propagujete svou neznalost, která sahá až na půdu !
Za 8. Jednoduše barvivo ? Co to je za odpověď ? Mluvil jste o tom ve videu ! Mě nezajímá složení Vašeho drátu - jenom narážím na to, že mluvíte o něčem čemu zřejmě nerozumíte ! Takže Vás zase navedu .... My při eloxování používáme obyč barvu na textil, nebo když chci mít "zinorex" lesklý jak psí kule, tak tam přidám brzdovou kapalinu nebo saze. Už rozumíte ???A upozorňuji, že mě nezajímají opsané bláboly z wiki apod.:
Za 9. Neznám moc lidí, kteří by chtěly, aby u nich pracoval "fušer", nebo aby si vědomě kupovali šmejdy. Nebo vy si pozvete řemeslníka o kterém celé město ví, že má levé ruce ? Potraviny s tím nemají nic společného ! Já si párky koupím, i když vím, že v nich není maso.
Za 10. S radostí si budu polemizovat s Vámi na veletrhu v Praze.
..........................................................................................................................................................................................................
Já tisknu při teplotách 290, takže to mám chápat, že jsem chudák ? Chudák jste Vy a nejenom proto, že tisknete na kapton.
Proč se vyjadřujete na uživatele "Zvíře" vždyť je to jenom zase špinění ! Nebo jak mám chápat třetí bod v posledním článku ?
A poslední perlička... Materiály jsou ! takže jste asi zaspal dobu. A jen pro zajímavost - ovládáte základy fyziky ? zřejmě ne
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 01, 2014 04:18AM
Forrest:
ad Mladec: s tim zda to za to stoji nebo ne je subjektivni, zminoval jsi studenty, verim ze pokud bude schopen si po ziskani zkusenosti vyladit tiskarnu na mladec a tiskne z neho bez problemu, tak usetreni je tam vyznamne.
3d fact: tim padem mi muzes verit, ze nejen z me zkusenosti, ale i jirpil a x dalsich lidi jejich materialy chvali. Doporucuji vyzkouset. Je ale pravda, ze tam by pri pripadnem preprodeji nebyla takova marze, pokud by to chtel clovek preprodavat.
ad Prusa: taky uz jsem na neho slysel takove reakce. Osobne nemuzu rici. Vim ze me osobne vcelku kdysi nadchnul povidanim o tiskarnach. Na druhou stranu, kdyz pominu navrhy tiskaren, tak me mrzi, ze se na foru jako nejspis zkuseny clovek nepohybuje a tiskarny uz se pro nej staly jen businessem.

Ad pridrzne materialy: co mas proti laku na vlasy? smiling smiley aplikace je jednoducha, drzi to tak akorat, pekne to voni smiling smiley Jeste mam v planu zkouset malirskou papirovou pasku, pla drzi super, abs chci protestovat. Verim tomu, ze by tech 100% nemelo te pasce vadit, ale musim to vyzkouset.


LiPa: zbytecne tu debatu hrotis, netvrdim, ze nemas ve vecech pravdu, ale jde to resit i v klidu, ne? Osobne jsem te s tim lamanim taky nepochopil a uprimne jsem napr.zatim nikdy neresil konkretni hodnoty smrtitelnosti u materialu co pouzivam.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 01, 2014 01:49PM
Bajn:
Malířskou pásku jedině na PLA bez ohřevu, pokud ji zahřeješ, tak se po vychladnutí smrskne, udělá hrbolky a můžeš lepit novou ;-) (pokud máš na mysli klasickou žlutou)
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 01, 2014 05:13PM
Foreste. v uvedenem diskuznim kanalu sem uvadel, priklad aby lide vedeli co to muze zpusobovat a nedesili se, neresi se tam konkretni tryska / hotend. davam jen sve zkusenosti dal, aby byly lidi obeznameni. pokud mas nake zkusenosti, muzes je tam pripsat. samozrejme to vim a taky to bylo reseno a opet sme u otazky solidnosti vyrobce - dodavatele, z kterym sem spokojen - po konzultaci byl u me rychle novej chladic a starej jde na expertizu jestli se nepoved vyrobit, nbeo sem moc dotahoval heatbreak az zalez moc. - jestli to problem vyresi, uvidime vzhledem k tomu jak dlouho se mi i nahrejva, tak mam pravdepodobne i blbou 40w patronu.

a nerikej mi ze si sam ze zacatku neprosel martirii omilu a pokusu. pro me je vse spatne k necemu dobre - zkusenosti a to je to, co se pocita. v mem pripade sem na predchozi prakticky trysce k nicemu dokazal po case neco vytisknout a i pekne. sice pak sla uz uplne dokopru ale slo to smiling smiley
a u tehle soucasne nohodnot ji prosim jako zmetek, neni dokud se nedokaze proc je zmetek a sam s ni nejedes - a jestli dokazes ke sve trysce delat takovou podporu jako vyrobce tehle, tak mas u me plus

ad 3dfact: ted jedu 4 den prakticky nonstop na zelenem ABS 1,75 dily pro rebela II a zadnej problem, jedu tak aby mi nesla teplota dolu (45mm/s) a 4h tisku vice dilu v pohode, zadnej odlep ani deformace, ci padani teploty.

ono taky nutno si uvedomit ze zakaznik neni vzdy trpelivej a neprizna svou blbost atd... takze buhvi taky co vse zkousej a jak kdyz ti pak volaj a pak tvrdej to ci ono. ale to patri k povaze podnikani v danem oboru.
nepopiram tve zkusenosti - jen sam vim, stejne veci se da dosahnut hodne zpusoby a nektere jsou stejen snadne winking smiley - takze to co znas muze fungovat stejne tak jako to co znaj jini.

a prosim sanzte se drzet v mezich - nerad bych presouval, ono mozna uz by to i chtelo, no uvidime.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 02, 2014 10:41AM
To LiPa:
Vytiskněte si tuhle diskuzi, přijďtě s papírem na Expo a můžeme diskutovat. Tímto to zde ukončuji.

To Bajn:
k plastům Mladeč - pokud to bereš z tohoto pohledu potom souhlasim, ovšem je to pořád dokola, spousta lidí tu tiskárnu ani nedá dohromady natož aby ladili plasty z Mladče atd... Další věc vyplatí se trávit x hodin s tím abych Mladeč rozchodil? Není jednodušší koupit osvědčenou kvalitu než mařit čas, který můžu investovat jinde? Můj názor asi znáš smiling smiley
3d fact: snažim se nic nepřeprodávat, jestli dostanu vzorek a zjistim, že je to lepší než moje dosavadní plasty, najdu si výrobce a budu to brát přímo od něj. Nasadim ceny takové, aby alza a oficiální dodavatel 3d fact to měl drazší než já.
Pana Průšu už dál řešit nebudu - řeknu to jednoduše pokud sem se s někým o něm bavil, nikdy to nebylo v dobrém smyslu.
Proti laku na vlasy mám toto. Řekněte mi důvody proč to používat? Pokaždé musim nanášet a čekat než to vychladne. A jaká je výhoda proti kaptonu? Myslim si že žádná. Kapton jednoduše 3krát za rok strhnu polepim novej a nemusim vůbec nic řešit. Takže mi to ušetří čas a starosti. Uvědom si že tiskárna u mě jede 15h denně každej den a musí fungovat na 100%. Když bych měl před každým tiskem na sklo něco nanášet tak je to denně třeba 5minut zmařenýho času.

To raptik: díky za vysvětlení diskuze. Právě že jsem při zprovozňování tiskárny hodně bojoval a všechno bylo způsobené tím že jsem koupil špatně věci. Proto se všem snažím doporučovat moje zboží, protože jsem
schopný na něj dát záruku, že doopravdy funguje a nechci, aby lidi kupovali například trysky který za měsíc vyhodí. Proto řikám kupte si trysku a ABS u mě a máte po problémech! Jendže tady si lidi myslí že si jen dělám reklamu a chci na nich vydělat. U mě to funguje, tak že pokud ti něco nefunguje zavolej, napiš do 2h dostaneš odpověd na email a ihned se všem reklamacím věnuju. Druhý den posílám nové zboží. Ale to se nestává protože si nikdo nestěžuje, spíše chtějí lidi poradit jaké nastavit teploty například. Nebo se zapojením elektroniky atd...


[reprapobchod.cz]
Anonymous User
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 02, 2014 12:02PM
forrest stou samilibosti si se snazil neco delat ? ona totiz nelecena nemoc zlobi vic a vic :-D

TVOJE ZBOZI ?

muzes mi rict co stoho je tvoje ?

Hotend si skopcil od polaku
plast preprodavas cinu odkoupenou z reprapworldu ...
Vse ostatni taky !

JAKY TVOJE ZBOZI ??????

cheaptronic jsi ty nevyvinul a moc dobre to vis , tys ho akorat dojebal naprosto debilnim osazenim ! abys nerikal ze nevim o cem mluvim mam tu tvoji desku !
a musim rict ze mosfety 1mm od platovejch konektoru je vazne demence na druhou !

a takhle bych mohl pokracovat .

Posledni tyden sem se drzel spatky , ale ceho je moc toho je prilis :-D

Edited 2 time(s). Last edit at 02/02/2014 12:08PM by Zvire.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 02, 2014 01:06PM
Forrest - Já žádné papíry tisknout nebudu ! Máte snad nějaký problém sem napsat pár řádků na mé dotazy ?? zřejmě ano - neumíte odpovědět ! Kecáte bláboly a skutek utek !! tak si dál ukončujte .... A ještě se Vás optám - když tedy máte x-desítek zákazníků proč se tu chováte jako naprostý zoufalec ?
Anonymous User
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 02, 2014 04:10PM
Lipa : nehrot to tak moc winking smiley on je proste krapet "jinej" ale zas dohnat ho k sebevrazde za to nestoji ;-)
kazdej kdo o vyvoji neco vi musi vedet, ze forrest jen prodava produkty 3tich stran ;-) ale at si kazdej zvoli co chce ;-)
jinak koukam ze my sme taky konkurence ;-) doufam ze budem vychazet v pohode , o mnoho ceskych firmach se to rict neda grinning smiley

s pozdravem Zvire ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 02/02/2014 04:11PM by Zvire.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 04, 2014 11:54AM
Jo tady jsem vyhrabal ceník Mladče, jak už jsem říkal PLA normální ABS nevím [goo.gl]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 04, 2014 01:19PM
Na to jakou má Mladeč pověst mi to příjde celkem drahé.
Anonymous User
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 04, 2014 02:08PM
no pla ma kazdej normalni, protoze pla je docela privetivy ze svy podstaty ;-)
u abs se pozna vyrobce ;-) a to je u mladce jaky je ;-) hodnotit nebudu , pac bych byl
narknut z propagace DS filamentu ;-)
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 04, 2014 03:49PM
Až budu potřebovat PLA tak si ho tam koupím, ta cena 400 za PLA-D neni tolik, v podstate to PLA-A akorat se tiskne při větší teplotě. Mě se u nich povedlo u nich vyprosit za nějakou stovku s poštovným vzorky a dali jich fakt hodně.
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 08, 2014 09:04AM
Quote
999999333
Jo tady jsem vyhrabal ceník Mladče, jak už jsem říkal PLA normální ABS nevím [goo.gl]

Tyhle ceny už neplatí od 1.2.2014 mají nový ceník.

Můžete mi říct kdy jste naposledy zkoušeli plasty Mladeč, protože mě byly doporučeny jako kvalitní. a navíc za dobrou cenu. Ale jsem začátečník a tiskárnu teprve stavím
dan
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 08, 2014 09:22AM
Mam po delsi dobe znovu objednano 1kg ABS a PLA 1,75mm na zkousku, takze dam vedet smiling smiley V pondeli by to melo dorazit, tak uvidime, doufam, ze to zase nezustane ve sbirce jako nekolik Kg 3mm, co tu jeste mam grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Dodavatele plastu (ABS, PLA...)
February 08, 2014 10:02AM
Na pražském srazu někdo ukazoval tisky z materiálu z Mladče a vypadaly OK (pro mě až překvapivě).
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login