Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?

Posted by jirpil 
nezapomen rychle poupravit sve komentare.............
jinak kazdy kdo to cetl tak vi....
dan
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 02, 2014 03:16PM
Dalsi vlakno ktere se nominuje do prihradky "Koš", jen tak dal panove. Ja s komentarema koncim, nikam to nevede, s jirpil souhlasim, snazil jsem se rici v podstate to same.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
ja nemohu rici ze bych souhlasil ;-) ale me prizpevky zde meli jediny cil , ukazat ZE PRINOS TO MA, jirpil ma jiny pohled na to co to prinasi budiz ;-)
kazdopadne by se dalo jit hloub, jako jak je mozne nezmerene vule mechanickych casti brat jako fakt ale zvyseni poctu kroku ne ? :-) atp ;-)

kazdopadne jsem spokojeny i stim ze je zrejme ze to ma vliv na doprovodne jevy tisku ( plunulost pohybu , vybrace , atp ) a to sem defakto tvrdil od zacatku ;-)

takze ja mohu jen jirpilovy podekovat za zajimave vlakno ;-)
nema to na to vliv ! kvalita vytisku tim NENI OVLIVNENA
precti si to cele znova i to co ti psal vinie a pak skus neco rozumnyho napsat..........
ty ses proste omezenec grinning smiley porad cekam kdy odprezentujes TVOJI PRACI !!!!!!!!! zajdi zitra na pracak, treba jako uklizec bys byl uzitecnejsi ;-)
neboj .... odprezentuji !
A BUDES SE MUSET OMLUVIT !!!
a mezitim nez dodam foto tak si treba pocti v dilenskych tabulkach......... a skus se neco doucit...
ozvu se asi za 4-5 hodin.... takze muzes zatim smrkat dalsi hlouposti... na svou propagandu !
jojo ale myslim ze mam na omluvu cas tak do roku 2018 grinning smiley
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 02, 2014 04:07PM
Teda já nevím, ale přijde že dokud se nepřidá tiskárnám nějaká zpětná vazba, aby elektronika věděla kam se doopravdy přesunula mechanikou, tak je všechno tohle psaní brutální teorie.
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 02, 2014 04:17PM
Protože ležím a všichni mě serete, protože zaplácáváte forum blitkama,, jedninné zlepšení v HW platformě je bohužel a jen náhrada motorů skrokem 1.8(běžné) za lepší s krokem (0.9)-bohužel opět microcon(o jejichž kvalitě motorů by se dalo hodně diskutovat, byť jsou z číny..).. takže teoretická rozlišovací schopnost je pouze 2.(když zaběhnu do detailů Easy3DMaker má také již tyhle motory), takže by se dalo opravit tvrzení na: rozlišovací schopnost až 2x větší než běžné levné RepRap stroje..
Co se týče toho microsteppingu, tak v detailních tabulkách taky píšou že v microsteppingu ty motory nemají takový kroutící moment, a to bohužel nejde s čipama typu DRV8825 bohužel dohnat... Toshiba 6600 by byla asi lepší varianta(jak pro co).. maximální kmitočet těchhle DRV driverů je 250Khz takže dosažitelné kroky jsou 250000/(360/0.9/32 což je zhruba 19.5 obrátky hřídele za sekundu v převodovém poměru pro GT2 (řemenice 20zubů..)řemen to je 320 kroků na milimetr(std reprap 80), což dává maximální teoretickou rychlost pojezdu: 390mm/s s tím že motor všechny pohybujícíse věci váží 0.. teoretická dostažitelná bude tak 1/3 max 1/2 ato ještě možná...a vůbec si nedokážu představit že to jede 160mm/s a něco to tvoří s hlavou která je upnutá v jednom kroužku (v plastu) a je dlouhá přes 50mm ( a to jsem nezapoměl že cely vozejček 0.3Kg+0.3Kg+hobbed bolty+bloky+trysky+tělesa+kabely+chladiče+ventilátor(y)+ložiska+kabelova lavka+vlastní vozejček atd.. takže +/-0.8Kg jak vyšitejch) všechno tohle má nějakou setrvačnou váhu... při zrychlení 160mm/s (p=m*v) což je zhruba 0.8*0.16 což je 0.128Kg*m*s-1 motor kterej má 0.4Nm (na fullstep) na microstepp 32 což je asi 0.0125 Nm a to ještě možná, není počítáno se zbytkovým momentem... 0.022Nm (vlastní setrvačnost motoru) což při přepočtu na sílu je(*g) 1.28N*m*s-1 z toho vyplývá že akcelerace bude pěkně stažená a dosáhnout těch 160mm/s je téměř utopie.. (chybí tam jaksi dva řády v jednotkách sil při váze vozejčku..)

Co se týče zbytku, rám je hliníkový tedy profily 30x30 ehlink.cz které mají samy o sobě vcelku velkou pružnost... dál to snad asi rozvádět nemusím..jdu si zas lehnout
pavle nedokazes si to prdstavit ale vie si to 100x prez webku ...
co se tyka microstepu podcenujez ho dlohodobe grinning smiley
jinak sam vis ze ty na drvckach nejedes ,ale kroutkak asi bude vetsi kdyz davaj prot 4496 dvojnasobnej proud.
uprime velmi rad poklabosim s kazdym kdo skusil 8825 a 0.9 motory.
hodne z vas mi vycita udaje v teoreticke rovine, ale jake jsou ty vase kdyz jste tuto konfiuuraci
ani neskusily ? ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 04/02/2014 05:07PM by Zvire.
NERESPEKTUJES FAKTA !!!
jdi si lehnout ! a popremejslej !!

Edited 1 time(s). Last edit at 04/02/2014 05:13PM by Kikin.
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 02, 2014 07:54PM
Já 1/32 mám a jediné co se změnilo je, že je tiskárna tišší.
[forums.reprap.org]

4x vyšší rozlišení JE MARKETINGOVÝ BLÁBOL. Je to důležitý asi tak, jako kdybych napsal, že u mý tiskárny mám dvakrát delší přívodní kabel. (sice hezký, ale lepší výtisky mít nebudu).

Edited 1 time(s). Last edit at 04/02/2014 07:56PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 12:55AM
Zvíře.. Je pro tebe opravdu tak hard vytisknout jeden a ten samý díl na RII a na EF, vyfotit to a dát to sem? Použij filament ze stejné špulky na obou, stejnou výšku vrstvy pro obě tiskárny, stejný průměr trysky. Ostatní nastavení nejsou podstatný.

Každej den tady číst milion teoretických keců nebaví asi nikoho krom tebe a Kikina...
ono to nejsou teoreticke kecy ale fakta.
kvalita vytisku neni dana nejakym rozlisenim.
proc resit miliontiny kdyz se pracuje ve stovkach ?
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 02:31AM
Analogie většinou pokulhávají, ale tahle mi přijde docela blízká. Marketingové prohlášení (blábol):

Náš nový displej ET Devil Force má 4x větší rozlyšení než konkurenční!

(Má totiž velikost pixelu 3.125 mikronu. Nebudeme přece vysvětlovat potenciálním kupcům, že naše "rozlišení" není to co si oni představujou. Že ve skutečnosti nedokážeme rozsvěcet každý pixel jednotlivě, ale jenom jako kruh o cca stokrát větším průměru +-1.5%/ jak se to zrovna povede/, že si občas nemůžeme být úplně jisti, jestli ten "bod" není o pár pixelů vedle a že ten displej má poměrně velkou setrvačnost. I když vývojovému oddělení naší firmy se to docela povedlo a jak tak na to koukáme, obraz je tak nějak lepší než u konkurence.)

P.S.: Ac to obvykle nedelam, upravil jsem i/y v marketingovem blabolu, aby byla analogie jeste blizsi :-) :-) :-). Vetnou interpunkci upravovat nebudu :-) :-) :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 04/03/2014 03:37AM by jirpil.
ja prece nemuzu tusit co si kdo predstavuje !!!!! rozlyseni je rozlyseni a jde o pocet kroku na milimetr coz jsem prece jasne rekl ;-)
tys uvedl termin presnost, ktery ja jsem nikdy nikde nepouzil ;-)
Mohl bych prohlasit ze ucel byl taky zmact nase zakazniky ;-) ale takovyhle tahani se o slovicka me fakt neba a je to strata casu ;-)
Prirovnavat moji kampan, ktera se zaklada na pravdivych udajich k nejakemu smyslenemu textu mi neprijde fer ;-)
ale delej jak myslis ;-)
jenom me dojima jak jsou si vsichni jisti tim jak to rozliseni nema vliv, aniz by to kdy nekdo skusil ;-)
ono je nekterym proste lito priplatit za lepsi motorky a drivery ;-) ale v poradku

JA NIKOMU NAZOR NEBERU ! blabol to neni, rozlyseni tam vetsi je coz jefakt, a tiskarna mi proste tiskne krasne,
lip nez predesle co jsem vlastnil , taky fakt. Ono opirat se do neci argumentace neni zas tak slozite ;-)
ale aby nekdo zvas osadil svoji tiskarny lepsi elektronikou a skusil , to se moc nehodi ;-) ostatne proc
do neceho investovat svy prostredky,cas , a energii, kdyz to muzu jednoduse pomluvit ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 04/03/2014 03:00AM by Zvire.
dan
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 03:04AM
To, co se tu snazi vetsina lidi vcetne me rici, (at uz je vlakno nazvane jakkoli) ze:

1. ono definovane rozliseni, ktere je pouze teoreticky vypocet nema zasadni vliv na presnost a rozliseni tisku. Zasadnim a jedinym prokazatelnym vypepsenim, ktere ma deklarovany vliv na rozliseni je pouziti motoru s 2x vyssim poctem kroku na otacku coz je ok.
Nejaky mikrokroky maji ve finale zasadni vliv v dane konstrukci dle meho maximalne na tissi chod tiskarny a potazmo i snizeni vibrace plynulejsim chodem motoru.

2. definice velkeho krokovani/mikrokrokovani v aplikaci tiskarny vypada pouze jako zbytecne chlacholeni neznaleho zakaznika.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 03:29AM
Ano, Dan to napsal spravne. Na tom se shodne vetsina diskutujicich v tomhle topicu.
Na vlastni nazor ma pravo kazdy, dokonce ho i muze publikovat treba i v rubrice Prodám, koupím/ komerční nabídky bez oponentury.
Zvire - kdy mame cekat teleshoping ??
Nejmenoval se nahodou Horst Fuks ? skus ho kontaktovat ... kdyz budete spolupracovat tak se mozna prokecate do treti galaxie ....
tizsi chod tiskarny, ale zejmena ty vybrace jsou pomerne znatelny prinos, a u trysek 0.2 amin i viditelny ;-)

je mi jasne ze bude nasledovat obvykle 90% uzivatelu netiskne tryskou 0.2 grinning smiley grinning smiley

ja ale nemyslim ze DS EF je urcena pro 90% reprapistum, ty si doma zbastlej jakej koliv jinej reprap ;-)

pokud prijmu vasi DOMENKU ze 32 a 16 microstep neni rozdil v rozlyseni ( coz je nesmysl ale budiz ) porad pokud jisty usek rozdelim
na 16 dilu a stejny usek na 32 , budu mit plynulejsi pohyb ;-) pri extrudaci vlakna ( zejmena jemnych trysek ) je to pomerne uzitecny prinos ;-)
kdyz potom pominu i fakt ze drv 8825 nabizi mnohem vetsiv vykon nez 4kova rada driveru , je tech vylepseni trochu vic ;-)
faktem je ze tichy chod tiskarna ma , a bylo jim prekvapeno dost lidi ;-)
Ona plynulost ( v nejvetsi mozne mire ) je zadana i u posuvu, pokud se nepletu ;-) takze 4x vetsi rozlyseni tam je, to jaky ma efekt a na co
je jiste diskutabilni ;-) ale rozhodne se nejedna o BLABOL ! to ze 4x vetsi rozlyseni neznamena 4x vetsi presnost jsme si uz ujasnily !

ale prinasi to mnoho dalsich veci , jako jiz zmineny tichy chod ( zajemcum klidne predvedu pres skype ) , plynulejsi pohyby, mensi vybrace, vesi presnost directdrivu atd.

nestoji vam to za investici ? DOBRA, nutim nekoho z vas pouzivat tento hw ? nenutim ;-) stejne jako mi spousta lidi vehementne tvrdi ze nema smysl pouzit ARM misto atmegy ;-) od doby co na nem jedu sem nemel jedinej zasek na tiskarne, s atmegou pomerne casto ;-)

proste jsem nabidl jistou konfiguraci, ktera vypliva z nasich testu a ja osobne si myslim ze podava lepsi vykon nez klasika, protoze jinak by nemelo smysl
ji ani delat ;-) DS EF je ve stadiu vyroby prvnich kusu, a prototypy funguji lip nez jsem cekal.

Ale kdyz uz me vytykate nekorektnost, budte korektni i vy ... vase domenky o bezvyznamnosti jsou take JEN DOMENKY ... nezakladaji se na naprosto
zadnem praktickem pokusu ani vypoctu. Ja vase domenky respektuju, pokuste se o to same ;-)

jirpil: to ze se na jiste domence shodne vice lidi, zni nedela fakt ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 04/03/2014 03:47AM by Zvire.
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 03:51AM
Zvíře: Jsi ochoten zveřejnit zapojení elektroniky? Stačí schéma, deska není podstatná...
neni problem, neni to nic tajnyho :

ARDUINO DUE + RAMPS FD , DRV 8825, motory microcon sx17-1005-09

jestli ti neni lito par kacek , pouzij spis sx17-905-09 , 0.1nm navic se hodi, zejmena jestli pouzivas direct drive ;-)

pracujeme uz na svy desce ;-) ale to si jeste chvily vyzada ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 04/03/2014 03:54AM by Zvire.
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 04:04AM
Asi čteš selektivně, 1/32 jsem zkusil už dávno. Žádný přínos, krom tiššího chodu jsem nezaznamenal. viz: [forums.reprap.org]

Důvod vzniku tohodle tematu je jasnej, potvrdit nebo vyvrátit marketingový blábol, že je 4 násobné zjemnění kroků nějakou výhodou. No a PROSTĚ NENÍ!

Tedy buď někdo ukažte, že je a nebo si šetřete klávesnici.


3draty.cz - celokovový hotend
jenze to zes ji nezaznamenal neznamena ze neni ! ja ji zaznamenal ;-) jak si to meril ? co presne za experiment si provedl ?
me to proste utne vybrace a mam hladci obekty ;-)

DRV drivery sou drazsi, neosazoval bych je kdyby mi nic nedavali ;-)
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 04:11AM
Provedl jsem jednoduchej experiment smiling smiley vytisknul jsem si predmet s 1/16 a 1/32, tusim ze to bylo na 120mm/s, rozdil = 0 - jen je prijemne, ze to pekne seveli.

Jakej si provedl experiment ty, ze se tu tak ohanis?


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 04:13AM
Zvíře: Zase Arduino? Ach jo...
dan
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 04:17AM
Tady si uz asi nekdo fakt stoji na vedeni. Uz me to fakt nebavi... Az mi tu svou nadheru posles, jak si mi slibil, tak budu pokracovat v konstruktivni diskuzi nad nejakymi fakty. Kdyz si stale stojis za svym tak si tu mel uz davno odprezentovat nejaky tisk, aspon pri 16 a 32 krocich s fotodokumentaci a popisem nastaveni. Ovsem jestli by to bylo nafocene stylem, jakym sem fotky sunes, tak to take nema moc vyznam.
Vse ostatni je v tuto chvili naprosto nevypovidajici.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
fbituco - co jsi cekal ??? kdyby jsi cetl pozorne ... a kdyby mi nekdo nemazal komantare tak jsem to psal uz na zacatku ....
ARM 84 = to je jak made in PRC neboli marketingova sra.ka !

a cim si to meril ty zvire ? co jsito prosim tebe zaznamenal ?? navic vybrace jsou umerny konstrukci !!!
Re: Je DS Evil Forge 4x přesnější než Rebel II nebo Průša I3?
April 03, 2014 04:31AM
Já mám pocit, že jsem tu někdy před týdnem viděl napsaný, že používají vlastní desku s nějakým ARMem... Já proti vlastnímu čipu, co na tom Duu je nic nemám...

Byl by vlastně ale zájem o nějakou jinou desku? Mám něco navrženýho... Pravděpodobně bych použil stejný ARM, jako je v tom Arduinu.. Ale deska by měla integrovaný ovládání na 4 ventilátory, 1/2/3/4 extrudery, všechny konektory by byly takový ty šroubovací, jak je pak jen zastrčíš do desky (Jsou asi na 20A)... Tranzistory s odporem v sepnutým stavu okolo 10mohmů (Něco tak nějak, prostě to skoro nehřeje), žádný zbytečný vratný teplotní pojistky... Možná i usměrňovací můstek, aby nezáleželo na polaritě napájení... 7805 stabilizátor na 2A, protože ten obyčejný katastrofálně hřeje... A cena i s obyč drivery krokáčů (5ks) do dvou tisíc...
Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.