Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP

Posted by adius23 
JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
April 26, 2014 06:47AM
Zdravím všechny tiskaře..
Chtěl bych se zeptat, jestli se najde někdo, kdo by byl ochoten vysvětlit lamě jak přesně se dělají potřebné úpravy ve firmwaru?
Hardware mám kompletní, je řízen elektronikou cheaptronic s firmwarem marlin, který byl ke stažení na webu výrobce: reprapobchod.cz.
Tiskárna se spojí v pronterface.. je vidět ze komunikuje, ale dál už to sám nevymyslím...
Nebo nějaký funkční build, kde by bylo podrobněji vysvětlené jak se to má krok po kroku nakalibrovat??
Předem děkuji za jakékoli rady...
pěkný den
Anonymous User
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
April 26, 2014 08:55AM
ahoj ;-) pokud budes chtit pisni mi PM ;-) poslu ti na me kontakt a vyresime kalibraci ;-) delam to dene ( ne na prusovi aler to je fuk ) tak myslim ze to zvladnem ;-)
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
April 26, 2014 09:42AM
V každým firmwaru je napsaný v configurations.h jak to máš udělat.

Pokud chceš pomoct (= udělat si to sám a přijít na to sám), tak napiš konkrétní problém a my tě navedeme.

Ve zkratce:
Napřed musíš nastavit endstopy, aby se tiskárna mohla hýbat.
Potom správný počet kroků na mm (#define _AXIS_STEP_PER_UNIT {osa x, osa y, osa z0, extruder})
A pak už si vlastně jen hraješ s nastavením.

Většinu pak už budeš řešit v generátoru G-codu a do firmwaru šahat nebudeš...
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 02:28AM
Ahoj, přidám se taky s dotazem na osu Z.Mám nastaven mikrostep 1/16 a posun je zajištěn M5 závitovou tyčí. Default hodnoty pro posun jsou v Marlinu pro osu Z takto: (200,0*8/3).Ta osmička je pro závitovku M8? změním ji tedy na 5, no a ta trojka znamená co?
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 06:13AM
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 06:14AM
Tady je to asi líp popsaný...

[reprap.org]
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 07:21AM
Dík
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 08:52AM
Ok dal jsem tedy dle návodu hodnotu 4000 pro osu Z.Původní hodnota v defaultní verzi FW Marlina byla (200*8/3) což vycházelo na 533,33.Teď sedí posun jak má být.Jen když dám home Z, tak se motory kousnou a začnou hučet.Při normálním popojíždění to neudělá.Tou úpravou posunu se podle mě i změnil nárok na akceleraci a rozjezdový proud, který je asi vyšší než při normálním popojíždění.Mám to tedy doladit nastavením omezení proudu na driveru, nebo se dá někde nastavit pomalejší akcelerace pro povel home Z?Nebo je to úplně jinak?Dík za nápady.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 09:30AM
[nathan7.eu]

mrkni na ten odkaz, dopln tam hodnoty co mas za HW build a vyplivne ti to kroky...pro M5 ale tam asi nebude moznost

to co mas v marlinu default - ta rovnice, je pro tusim jeden z palcovejch zavitu...

marlin umi vypocet ze vzorce, tak i rovnou hodnotu...

takze pokud mas:
motor 1.8° /krok
M5 zavitovku - 0,8 / mm

bez dalsiho ozubeneho prevodu

melo by to bejt:
4000 = (((360/1.8) * (1/(1/16)))/0,8)*(1 / 1)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 02, 2014 09:34AM
koukam ze uz si stih odpovedet smiling smiley

zalezi jak moc rychle uz jedes normalne... pokud to pujde aniz by se ti prehrejvaly motory nebo driver, polad trimrem na driveru...

jinak se da zmenit v host programu rychlost home, pripadne ve firmwaru, zalezi, kde davas home (pokud mas lcd panel, da se treba u repetier fw menit akcelerace pres lcd s panelem - u marlinu ted nevim)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
October 03, 2014 04:49AM
Na LCD panel zatím čekám, takže s tiskárnou hejbu přes Pronterface.Zkusím tedy přidat trochu proudu na driveru (Ramps 1.4/A4988), popřípadě změnit konstanty v FW.Dík
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 17, 2015 04:13AM
Ahoj vsem,
nezlobte se, že otravuji, ale mohl bys mi nekdo pls pomoct s konfiguraci FW prusa i3?
Se stím babrám už xty den a už fakt nevím kde dělám chybu.
První mi nejela osa Z nahoru, zbyle osy se jen souraly. pak jsem otevřel všechny endstopy a jedou mi všechny osy, ale jak dam home tak je to sekle a musim to cele vypnout, nevíte pls co stím. V příloze jsem poslal config.h jestli budete mít chvilku nato kouknout pls
Děkuji moc za radu a pomoc

Edited 1 time(s). Last edit at 03/17/2015 05:17AM by mirekd.
Attachments:
open | download - FW.txt (35.3 KB)
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 17, 2015 12:24PM
Quote
mirekd
Ahoj vsem,
nezlobte se, že otravuji, ale mohl bys mi nekdo pls pomoct s konfiguraci FW prusa i3?
Se stím babrám už xty den a už fakt nevím kde dělám chybu.
První mi nejela osa Z nahoru, zbyle osy se jen souraly. pak jsem otevřel všechny endstopy a jedou mi všechny osy, ale jak dam home tak je to sekle a musim to cele vypnout, nevíte pls co stím. V příloze jsem poslal config.h jestli budete mít chvilku nato kouknout pls
Děkuji moc za radu a pomoc

mrkni do configuration_adv.h (tusim, ze to je tam - v tom tvem souboru sem to bud prehlid, nebo to tam neni) jestli tam nemas pro home speed nastavene prilis vysoke cislo,,, i kdyz to by nemelo seknout arduino, jen bud silene roztocit motory, nebo se budou trhane pohybovat, mozna i stat

pak sem otevrel vsechny endstopy, pod tim si predtavit co? jako ze so odpojeny? nebo ve FW jinak nastaveny?
sou to opto nebo mecha? pro home sou potreba smiling smiley pokud je tam mas nejak premosteny...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 04:38AM
mam opticke endstopy(do desky je mam zapojeny na plus, minus a sygnal) a m119 mi ukaže:
x_min: open
y_min: open
z_min: open
x_max: open
y_max: open
z_max: open
hybat mi jde se všemi osami jen jak dam home na nějakou osu tak to zacne bzucet a kousne se to, to same centralni home.
jinak ohledně te rychlosti jsem nasel v config.h tohle
#define DEFAULT_MAX_FEEDRATE {500, 500, 2, 25} // (mm/sec)
#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION {6000,6000,100,10000} // X, Y, Z, E maximum start speed for accelerated moves. E default values are good for Skeinforge 40+, for older versions raise them a lot.

a v config_adv.h jsem našel jen tuhle zmínky o rychlosti:
#define MINIMUM_PLANNER_SPEED 0.05// (mm/sec)
mi příjde, že tam je nějaký softwarový blok, nebo pojistka.
ty endstopy chapu jako že min. je vymezeno optickym endstopem a max. delkou(počtem stepů), tak nevím jestli ty ta definice
#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS by měla byt zakomentována
#define DISABLE_MIN_ENDSTOPS bez zavorek oznacujicich komentar
Nesetkal ste se pls s tim, že se to hybe x,y,z ale nejde zahoumovat pls?

Edited 1 time(s). Last edit at 03/18/2015 05:39AM by mirekd.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 05:36AM
pokud mas jen 3 endstopy - pro home pak

(vychazim z souboru co sou ted na githubu marlina)

zakomentuj: #define DISABLE_MAX_ENDSTOPS by měla byt zakomentována
pokud vim v marlinu to pak blbne a ne spravne se vse pohybuje - pokud sou jen 3 endstopy

odkomentovat: #define DISABLE_MIN_ENDSTOPS

pardon ta homing rychlost je v configuration.h (to co sem myslel ja je adv, ale pro pohyb pro ovaldac s lcd):

#define HOMING_FEEDRATE {50*60, 50*60, 4*60, 0} // set the homing speeds (mm/min)

me u tech default vetsinou je prilis rychle Z, takze docela slusne dre zavitovku pri home smiling smiley a u i3 sem jednou videl, jak se vysroubovala z te hadicky smiling smiley

v adv configu pak muzes:
odkomentovat:
#define ENDSTOPS_ONLY_FOR_HOMING // If defined the endstops will only be used for homing


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 06:07AM
jsem zmenil ty definice na
//#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS
#define DISABLE_MIN_ENDSTOPS
a definice #define ENDSTOPS_ONLY_FOR_HOMING už odkomentována byla.
a hybe se to normalne x,y,z, endstop vypne motor jak sepne v minimu, ale když dám v pronterface domeček tak se to zas kousne asi softwarove.
tu HOMING_FEEDRATE mam stejně jak jste psal nastavenu. Nevím proc to nechce zahoumovat tim jednim tlacitkem domecku v pronterface vubec
Chápu to tak, ze to home tlacitko je dobre aby tiskarna vedela kde ma nulovou pozici a pak vi kde ma i max a muze tiskarna fungovat.

Edited 1 time(s). Last edit at 03/18/2015 06:13AM by mirekd.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 06:29AM
pardon sem vul,dnes uz na nic nesahnu radsi...delam moc veci najednou
#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS - odkomentovat

#define DISABLE_MIN_ENDSTOPS - zakomentovat

sem to napsal obracene

skusil bych i jinej fw, jestli to neni necim jinym, treba verzi marlinu nebo tak


Quote
mirekd
jsem zmenil ty definice na
//#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS
#define DISABLE_MIN_ENDSTOPS
a definice #define ENDSTOPS_ONLY_FOR_HOMING už odkomentována byla.
a hybe se to normalne x,y,z, endstop vypne motor jak sepne v minimu, ale když dám v pronterface domeček tak se to zas kousne asi softwarove.
tu HOMING_FEEDRATE mam stejně jak jste psal nastavenu. Nevím proc to nechce zahoumovat tim jednim tlacitkem domecku v pronterface vubec
Chápu to tak, ze to home tlacitko je dobre aby tiskarna vedela kde ma nulovou pozici a pak vi kde ma i max a muze tiskarna fungovat.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 07:14AM
zkusil bych ten jiny FW, jestli Vás mužu poprosit neposlal byste mi ten vas at nestáhnu nejakou blbou verzi pls?
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 07:20AM
Quote
mirekd
zkusil bych ten jiny FW, jestli Vás mužu poprosit neposlal byste mi ten vas at nestáhnu nejakou blbou verzi pls?

[www.repetier.com]

bud tu 0.91 nebo 0.92
s konfig nastrojem

nejdriv vas to donuti vyplnit pres www "konfiguraci" firmwaru a pak si stahnete komplet fw s tou configuraci
tusim jen ze se musi neco upravovat, pokud pouzivate elektroniku s "programovatlnejma" drivrama motoru (nastaveni proudu do motoru ve fw, jako je RAMBO deska) a pokud mate jeden typ LCD displeje potrebujici urcitou knihovnu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 09:40AM
Asi to tím nebude, ale pro optické endstopy by mělo být zakomentováno //#define ENDSTOPPULLUPS. (Pull-up odpory jsou už v hardware endstopů.)
Vyzkoušej si m119 při zacloněném koncáku (ručně), jestli vůbec někdy ukáže něco jinýho než "open".
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 18, 2015 12:39PM
diky, ale není to tím, jsem zkoušel vygenerovat novy FW a prijde mi takovy celkem necitelny, ale jak nato neprijdu tak mi nic jineho nezbyde, ten novy FW mi nejde ani nahrat. Musim to nejak poresit to houmovani a vubec netusim jak

Edited 1 time(s). Last edit at 03/18/2015 05:07PM by mirekd.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 19, 2015 03:05AM
nemuze to byt treba tou rzchlosti nebo zrychlenim, nevite pls nacem to homovani vsem zavisi, kdyz se mi osy hybou, nemuze to byt i nastavem pronterface treba pls?
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 19, 2015 03:54AM
Quote
mirekd
nemuze to byt treba tou rzchlosti nebo zrychlenim, nevite pls nacem to homovani vsem zavisi, kdyz se mi osy hybou, nemuze to byt i nastavem pronterface treba pls?

muze to bejt i v pronterface, ted fakt nevim, jestli i pronterface ma definovane rychlosti pro home v nastaveni, moc ho nepouzivam... radsi jedu pres repetier host a ten to tam myslim ma (ted sem v praci, ne doma u tiskarny abych se podival)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 19, 2015 05:26AM
mechanicke endstopy funguji tak, ze kdyz sepnou tak vedou proud, že? Tzn když odpojim opticke endstopy a zkusim home a kdyz nahodou to bude fungovat tak sroubovakem propojim zem se sygnalem tak to sepne, ze?
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 19, 2015 10:45AM
Jak marlin tak pronterface obsahují defaultní hodnoty, se kterýma tiskárna nějak houmuje (možná ne ideálně, to se pak doladí, ale funguje). Základ je mít připojený termistory a endstopy a mít endstopy správně nakonfigurovaný ve firmware. Podle mé zkušenosti je nejčastější problém s optickýma endstopama, že majitel netuší, která bije (prohozený vodiče, invertovaný smysl koncáků, pullupy,...). Doporučil jsem vyzkoušet m119 při zaclonění. Zkusils to?
Nejjednodušší vysvětlení by totiž bylo, že tiskárna vidí endstopy sepnuté,t.j. nehoumuje, protože si myslí, že už je zahoumováno. Ale pokud ti m119 vypisuje všechny open, tak to tím nemůže být.

Edited 1 time(s). Last edit at 03/20/2015 03:17AM by jirpil.


>>> Koně můžeš přivést k vodě, ale pít ho nedonutíš. <<<
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 20, 2015 03:26AM
Min endstopy mam po m119 vsechny open max endstopy jsou disablovane, po ruznych upravach rychlosti se mi to nejak rozjelo a houmuje to, ale zajede mi napr osa z do domku zabere endstop osy x, ale nezastavi se osa x nybrz pokracuje od endstopu dal nejakou dobu pak se nachvili otoci smer a skonci. Nevíte cím by to mohlo být prosím a s jakýma hodnotama u níže máte nastavenou tiskarnu prusa i3 pls?
#define XY_TRAVEL_SPEED
#define Z_RAISE_BEFORE_PROBING
#define Z_RAISE_BETWEEN_PROBINGS
#define HOMING_FEEDRATE
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT
#define DEFAULT_MAX_FEEDRATE
#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION
#define DEFAULT_ACCELERATION
#define DEFAULT_RETRACT_ACCELERATION
#define DEFAULT_XYJERK
#define DEFAULT_ZJERK
#define DEFAULT_EJERK
pls a jake mate posuvy xy a z v pronterface nebo v repetiteru pls?
Děkuji moc
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 20, 2015 09:33AM
Houmování vypadá tak, že osa zajede do endstopu, o kousek se vrátí a pak do endstopu zajede znova- pomaleji (asi aby to bylo přesnější). Pokud do nějaký (defaultní) vzdálenosti osa do endstopu nedojede, je to vyhodnocený jako porucha a osa se zastaví.

Nerozumím popisu: "zajede mi napr osa z do domku zabere endstop osy x".

Používám starší verzi marlina, některý z těch parametrů tam vůbec nejsou. Ale doporučuju ti: neměň parametry, o kterých nevíš na co jsou. S defaultníma hodnotama to funguje. Potřebuješ změnit jen kalibrační konstanty (počet kroků na jednotku délky). Hrubě se daji vypočítat v kalkulátoru, pak už se musí nastavit ozkoušením.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 20, 2015 12:04PM
Quote
mirekd
Min endstopy mam po m119 vsechny open max endstopy jsou disablovane, po ruznych upravach rychlosti se mi to nejak rozjelo a houmuje to, ale zajede mi napr osa z do domku zabere endstop osy x, ale nezastavi se osa x nybrz pokracuje od endstopu dal nejakou dobu pak se nachvili otoci smer a skonci.
Děkuji moc

ja vypozoroval u marlina i repetiera, ze pokud nesepne endstop, tak jede furt dokud FW nenapocita do max osove vzdalenosti (tam kde zrovna stoji povazuje jak max osove vzdalenosti a jede k 0, pokud narazi na endstop, udela home a vynuluje, pokud na endstop nenarzi dojede k 0 a tam provede neco jak home sekvenci...)
takze nabizi se otazka, jestli nei vadnej optoendstop.

jak rikal jirpil udelej test endstopu - oni ty opto dokazou pekne potrapit smiling smiley nakraplej se drzi pak s napetim v neurcite oblasti pro TTL logiku. vetsinou po resetu elektorniky chodej po prvni natrigrovani, ale pak uz nereagujou - aspon u me se tak chovali. a priznaky sem vypozoroval skoro pokazdy jiny ale na postizene ose
- jednou home delal jen na miste - marlin
- jednou prvni home projel, ale pak behem tisku posouval vrstvy jak se nahodne trigroval vstup pro endstop (repetier fw na to nak tak reagoval)
- jednou osa proste stala na miste a nic s ni nehlo - marlin (asi rok spatky)

takze m119 v neseplem stavu musej hlasit open
prerusit svetelnej tok neco neprusvitneho strcit do te cerne "podkovicky" a m119 - musi hlasit triggered nebo close
a pak neseplej zas musi bejt open

jesli mas na Z funkni opto, (homuje jak ma), na X a Y dej mechanicky, tam tu "presnost" nepotrebujes


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 20, 2015 12:47PM
Já už jsem potřetí ten test endstopu ručním zacloněním nechtěl vnucovat :-)


>>> Koně můžeš přivést k vodě, ale pít ho nedonutíš. <<<
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 21, 2015 04:52AM
Díky moc za rady, moc si toho cením. Tak bylo to asi těma rychlostma, osa x mi houmuje, y houmuje, z jeste nevím-musím postelovat rychlost, ale jak dam celkovy home vsech os, tak tak se to po zahoumovani snazi home pozici prorazit a je treba rychle vypnout napajení, nesetkal se stim nekdo pls? Jinak ty endstopy jsem testil a vypadaji ok, ale muze to byt i tim, nevim

Edited 1 time(s). Last edit at 03/21/2015 06:18AM by mirekd.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login