Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP

Posted by adius23 
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 22, 2015 01:42PM
S tím, že osa přejede houmovací pozici, jsem se nesetkal. Ale umím si představit, že se to stane, pokud endstop nefunguje jak by měl. Mohl bys popsat jak jsi ty endstopy testoval?


>>> Koně můžeš přivést k vodě, ale pít ho nedonutíš. <<<
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 22, 2015 05:44PM
Quote
mirekd
Díky moc za rady, moc si toho cením. Tak bylo to asi těma rychlostma, osa x mi houmuje, y houmuje, z jeste nevím-musím postelovat rychlost, ale jak dam celkovy home vsech os, tak tak se to po zahoumovani snazi home pozici prorazit a je treba rychle vypnout napajení, nesetkal se stim nekdo pls? Jinak ty endstopy jsem testil a vypadaji ok, ale muze to byt i tim, nevim

jak prorazit?

v kterym smeru prorazit?
v X,Y nebo Z?

vypni v marlinu ten speed homing, nebo jak se to jmenuje - homuje ti x i y najednou, at to muzes rozlisit, ktera osa blbne, a pk podle toho, v kterem smeru ti prejede, tak tam je naka zrada v endstopu

jen nechapu, jak ti muzou osy samostatne homovat a hromadne ne...

zkus rucne homovat
G28 X0
G28 Y0
G28 X0 Y0
G28 X0 Y0 Z0

prvni homuje X, druhej Y, treti X a Y, ctvrtej X,Y,Z
pripadne za to muzes dat jeste prametr F300 - cislo za F je tusim rychlost v mm/minuta - pak to bude vypadat G28 X0 F300


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 27, 2015 03:57PM
Už mi fungují endstopy jen laboruji s #define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT, teoreticky by to mělo byt nastaveno takto:
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {100,82.05,4000,731}
při tomto mi tiskarna jede od pocatku bez zastaveni pryc v ose x a y a je nutné tiskarnu vypnou.
Při hodnotách:
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {3.3,8.205,175,73.1}
to tiskne ale třeba krychli 2cm to udělá jako obdelník. Proč umě fungují tak nizká čísla v nastavení prosím?
Díky moc
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 27, 2015 05:11PM
Máš na RAMPS pod stepstickama osazený propojky pro mikrokrokování?


>>> Koně můžeš přivést k vodě, ale pít ho nedonutíš. <<<
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 27, 2015 05:56PM
no ted si me dostal, otom slysim prvne, kde se to pls propojuje, nebo jak nato pls? To by mohlo byt tim sakrys. Je to jen o najumperovani tech sesti nozicek, nebo se tam musi jeste neco poresit pls?

Edited 1 time(s). Last edit at 03/27/2015 06:13PM by mirekd.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 28, 2015 02:09AM
3 jumpery pod kazdej stepstick.
[1.bp.blogspot.com]

Edited 1 time(s). Last edit at 03/28/2015 02:20AM by jirpil.
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 28, 2015 08:44AM
Quote
mirekd
no ted si me dostal, otom slysim prvne, kde se to pls propojuje, nebo jak nato pls? To by mohlo byt tim sakrys. Je to jen o najumperovani tech sesti nozicek, nebo se tam musi jeste neco poresit pls?

jj sou to ty jumpery.
ale zalezi na driveru, co mas...
A4988 - vsecny jumpery zapojeny = 1/16 krokovani
DRV8825 - vsecny jumpery zapojeny = 1/32 krokovani


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 07, 2016 05:52PM
Potřebuju "najumperovat" DRV8825 na 1/16 krokování. Je správně M0 a M1 rozpojený, M2 spojený?
Díky
Jirka
Re: JAK SPRÁVNĚ NAKALIBROVAT PRUSA I3?? HELP
March 08, 2016 08:09AM
8825 nemám takže ověřit to nemůžu, ale podle návodů na síti by to tak mělo být.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login