Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Overeny nema 17 motor

Posted by bxmatus 
Overeny nema 17 motor
November 06, 2014 07:28AM
Zdar,
nemate nekdo tip na overeny funkcny nema 17 motor pro Y pojezd ? Mam nejaku cinu, extrudor, X a Z fungujou bez problemu ale Y porad zlobi.
Samotny vozik beha bez problemu, lehce, bez odporu, motor taky ale kdyz napnu remen tak zacinaji problemy.

Puvodne mela elektronika nastavenych 0.4V na driveru a to Y vynechaval docela casto, postupne sem to zvednul az na 0.8V, vynechavani se temer
stratilo ale vzrostla teplota na chladici az na uroven kdy se Y nekdy vypne na vterinu - ochrana driveru. Takze mam moznost bud male vypadky s nizkym kroutakem nebo velke vypadky kvuli teplote. Momentalne to resim aktivnim vetrakem ale to reseni se mi nelibi. Takze bych spis novy motor neco kvalitneho a odskouseneho.

dik

m.
Re: Overeny nema 17 motor
November 06, 2014 07:29AM
http://www.microcon.cz/
Produkt: SX17-1005LQEF cena za jeden kus: 199 Kč.
Re: Overeny nema 17 motor
November 07, 2014 04:03AM
asi to bude motor, nektere ciny (mam jich asi pet z puvodni i2) se spatne nastavuji na idealni pracovni bod... pokud je clovek "zatizim" napnutym pasem je to peklo najit bod, kdy se nevypne driver tepelnou ochranou a kdy motor jeste jede ok...
muzes pouzit jinej motor, nebo budic s vetsim proudem (pomoh mi DRV8825 - teda nejdriv sem dal jine motory ale po case sem zkusil i DRV8825 a uz se to dalo sestelovat)

ale rek bych ze ten motor od microconu je levnejsi smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Overeny nema 17 motor
November 10, 2014 09:16AM
Dodatecne sem zjistil ze motor je totalne zadreny, takze uz objednane nove z microconu. Snad vydrzi dyl ...

m.
Re: Overeny nema 17 motor
November 13, 2014 03:40PM
tak nove motorky jsou naintalovane, jenom mne docela prekvapilo ze jsou o hodne hlucnejsi, vic hrejou a zda se mi ze i vibrujou ....

m.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login