Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

stl to step nebo dwg

Posted by okoudous 
stl to step nebo dwg
December 24, 2014 04:15AM
zdar lidi nevite o nejakem nejlepe freeware softiku kterej umi konvertovat stl do souboru s kterym bych mohl dalůe pracovat ? treba step nebo dwg ? pouzivam autodesk inventor 2011 a tam moznost stl nahrani neni jen to mohu ulozit a dale tisknout.
Chtel bych si urcity model stl zaradit do sve sestavy v inventoru nebo upravit proporce STL.

moc diky ja hledam uz radu mesicu a krom toho ze sem stahnul tisic picovin sem nic nenasel

diky moc.
Jiste bych nasel tema vhodnejsi ale jiste mi nejaky sikula poradi

Ondra
Re: stl to step nebo dwg
December 24, 2014 07:03AM
Naimportuj si to do SketchUp ale musíš mít plugin, nebo DesignSpark Mechanical umí celkem pěkně obkreslovat podle importovaného stl 2D plochy, které pak jdou exportovat v normálním souboru, zbytek si dokreslíš. Každopádně stl je formát plný trojúhelníků a některý soubory ti nepůjdou, nebo budou stejně blbě editovatelný.
Teď jsem dělal úpravu stl a výborně to šlo v OpenScadu, ale člověk musí mít 3D představivost a umět alespoň trochu přemýšlet jako programátor grinning smiley
Re: stl to step nebo dwg
December 24, 2014 04:29PM
Ahoj ,dekuji za odpoved.
Protoze pouzivam opravdu jednoduche modelovani v inventoru 11 kdy jsem se po stavbe tiskarny i naucil jak staks malovat na tiskarnu svoje veci a zatim nemam v planu vzebrubneji studovat openscad ci jine (inventor mi staci)chchtel jsem se jako v tomto modelovani laik jen zeptat ....
chci si udelat velky podvozek na tankovi pas to vzoru [www.thingiverse.com] chtel bych si udelat klasicky tankovy podvozek s pasu a kolecek co jsou v techto sestavach ale na pas klasickeho tanku .
Asi to rikam spatne ale rad bych mel tank s temito rozměy delka cca 40 cm sirka cca 20 cm
No a hledam nakej slusnej konveror kterej mi prekonvertuje ty track plane do nakyho file asi dwg co mi precte invenntor abych to slozite nemusel prekreslovat suplerou do inventoru do sestavy.
Pac sestava v inventoru je proste bozi !!!!

diky za pomoc a omlouvam se za nesrozumitelnosti
Re: stl to step nebo dwg
December 25, 2014 04:49AM
Já kreslím též v inventoru, tank mi tady taky prolétl grinning smiley, po pár pokusech s .thingiverse jsem začal úplne na čisté louce (tady moje sbírka)
Re: stl to step nebo dwg
December 26, 2014 04:25PM
zkus blender,umi toho dost nacist i dost importovat a tusim ma i par pluginu na exporty...

rozhodne sem v nem par STL uz upravoval, zvlast z thingi grinning smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: stl to step nebo dwg
December 30, 2014 02:52PM
Jo Blender je parada, bohuzel jeho nejvetsi slabinou je ze nikdy nebude parametrickej.
A taky je to takovej kanon na vrabce.Na modelovani staci a rekl bych ze pro zacatecniky v modelovani se perfektne
hodi Wings3D nemuzu si ho vynachvalit. Taky neni parametricky, ale
pro toho komu prechazeji z Blenderu oci fakt jednoduchy na osvojeni.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login