Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tiskárna se dvěma extrudery

Posted by loupacek 
Tiskárna se dvěma extrudery
May 14, 2015 10:35AM
Zdravím,

napadlo mě že bych si postavil tiskárnu se dvěma extrudéry, proto bych se rád zeptal zda jste někdo nějakou nestavěl. Představoval bych si to něco jako toto, ale s tím rozdílem že by se tisklo klasicky přes pc a ne z sdkarty. celkově většinu dílů si není problém vytisknout nebo koupit, spíš mi jde o ty dva extrudery zda to nedělá nějaké problémy.
Díky
Re: Tiskárna se dvěma extrudery
May 14, 2015 06:15PM
Tiskaren s dvema extrudery a hotendy existuje vice, vcelku daleko jsou dan s rebelem a rebelix taky vypada dobre.
Obecne se da rici, ze co se tyka HW tak rozdil je maximalne ve vaze voziku na xku plus pripadne mozne komplikace s doladenim vysky trysek.
Samozrejme pak zalezi na priprave modelu atd. Plus komplikace pri tisku.
Vice trysek je dle meho vhodne pouzit pri pouziti ruznych materialu napr na odplaveni podpor atd. vicebarevny tisk mi neprijde az tak vyhodny.
Zacatecnikovi doporucuji zacit s tiskarnou s overenou konstrukci (rebel, prusa, rebelix apod.) s jednou tryskou a nasbirat zkusenosti. Sestaveni tiskarny je max 10% potrebne prace s tiskarnou, zbytek je oziveni a hlavne kalibrace, zvlast pro zacatecnika.
Re: Tiskárna se dvěma extrudery
May 15, 2015 03:27AM
Nejaké zkušenosti již mám, pomáhal jsem se stavbou známému a šlo mi právě o to tisknout dva rozdílné materiály.
Re: Tiskárna se dvěma extrudery
May 15, 2015 05:05AM
Tiskárnu se dvěma extrudery mám asi rok. Je dost jedno jestli chceš tisknout z PC nebo SD karty. Komplikovanější je příprava modelu nebo kódu pro tisk. Pokud ti jde jen o rozdílný tisk perimetrů, výplně nebo podpěr, Slic3r to podporuje a dá se to snadno nastavit. Pokud ti jde o tisk dvoumateriálových objektů s jiným přiřazením, je složitější připravit .AMF soubor nebo kombinaci .STL souborů. Když jsem se tím před cca rokem zabýval, nebylo to ještě moc podporováno (OpenSCAD), takže příprava modelů touhle cestou byla odpudivě pracná.
Re: Tiskárna se dvěma extrudery
May 15, 2015 10:11AM
jde mi spíše o podpěry a výplně, jako jo možná někdy něco ze dvou materiálu na zkoušku ale spíš se to hodí k těm podpěrám. Tak by mě spíš celkově zajímala ta konstrukce to co sem sem dával vypadá jen jako modifikovaný rebelix tudíž zda máte ozkoušenou podobnou konstrukci něbo něco odlišného.
Re: Tiskárna se dvěma extrudery
May 15, 2015 10:31AM
jokejoke sliboval na expu, ze uz ma sveho dvouextrudaka rebelixe otestovaneho a dava dohromady dokumentaci, tak snad to bude brzy mit, danuv rebel trojka bude asi taky dost otestovany, zkus juknout k nim na forum
Re: Tiskárna se dvěma extrudery
May 15, 2015 11:54AM
Quote
Bajn
jokejoke sliboval na expu, ze uz ma sveho dvouextrudaka rebelixe otestovaneho a dava dohromady dokumentaci, tak snad to bude brzy mit, danuv rebel trojka bude asi taky dost otestovany, zkus juknout k nim na forum

díky díky rebel 3 mě vůbec nenapadl smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login