Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tvorba závitu a ozubeného kola

Posted by SnyX 
Tvorba závitu a ozubeného kola
February 28, 2016 02:11PM
Ahoj.
Potřeboval bych vytvořit 2 věci. Tou první je ozubené kolo, tou druhou spirála šikmo zahnutá k ose Z, vlastně jako by závit ale ne pro klasickou matku.
Poradili byste mi v jakém programu, případně návod jak tyto 2 komponenty vytvořím? Byl bych vděčný.
Přikládám foto výrobku který potřebuju zduplikovat.

Děkuji.
Attachments:
open | download - tvorba 11.jpg (775.2 KB)
open | download - tvorba 22.jpg (966.4 KB)
Re: Tvorba závitu a ozubeného kola
February 29, 2016 05:30AM
Nástroj patrně OpenSCAD, asi do něj existují i vhodné knihovny závitů. Jako inspiraci/návod hledej na Thingiverse "customizable gear" - jsou tam zdrojové soubory, ze kterých můžeš vzít poučení.
Re: Tvorba závitu a ozubeného kola
February 29, 2016 05:41AM
Ono by to šlo v jakém koliv CADu pro 3D modelování. Otáka je jen zvládnout to v vymodelovat. Další možnost je o to někoho poprosit....
Re: Tvorba závitu a ozubeného kola
February 29, 2016 10:54AM
openscad

ma v sobe par zajimavych knihoven

minimalne z techto dvouch muzes neco pouzit... (viz priloha)

najdes je v : c:\Program Files\OpenSCAD\libraries\MCAD\

jde screw.scad a gears.scad


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Attachments:
open | download - moduly.png (501.5 KB)
Re: Tvorba závitu a ozubeného kola
March 03, 2016 02:44PM
"WARNING: No top level geometry to render", zrovna u knihoven které potřebuji, nejde ani F5 :-) To je pech, možu to nějak spravit? Jiné knihovny mi jdou. Bez nich se ale asi neodpíchnu.
Re: Tvorba závitu a ozubeného kola
March 03, 2016 02:58PM
To asi jenom ty knihovny špatně používáš, takže není co renderovat. Koukni na ty příklady na Thingiverse.
Re: Tvorba závitu a ozubeného kola
March 03, 2016 03:05PM
pokud to volas primo v knihovne, tak priklad si musis odkomentovat smiling smiley

jinak ji musis do sveho filu nalinkovat a spravne nastavit parametry - jinak nebude mit co rendrovat, nebo bude hazet chybky...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login