Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Fixare curea gt2

Posted by donpedro 
Fixare curea gt2
July 17, 2016 12:31PM
Salut
Am o problema mai "deosebita"
am descarcat cu mult timp in urma un stl l-am printat, tot cu mult timp in urma si azi am constatat ca este bun si imi mai trebuie sa printez, dar.....nu il mai gasesc, atasez niste pozer poate ma ajuta cineva sa il gasesc
[s31.postimg.org]
[s31.postimg.org]
Multumesc anticipat pentru ajutor
Re: Fixare curea gt2
September 15, 2016 01:09PM
Lenesule!
De ce nu desenezi?
That's... the fun part !!!

spinning smiley sticking its tongue out
Attachments:
open | download - alx129-gt2-mount-02.rar (251.3 KB)
open | download - alx129-gt2-mount-02.stl (153.7 KB)
Re: Fixare curea gt2
September 17, 2016 02:26AM
Multumesc alexella pentru stl, as desena dar nu am nici cel mai mic habar, poate intro zi ma voi apuca, acum sunt ocupat cu alte prioritati
lucrez la un corexy, bine, am luat vreo 6-7 modele de imprimante si am incercat sa fac una acum sa vedem ce o sa iasa
Re: Fixare curea gt2
September 17, 2016 12:40PM
donpedro... pfuaaaa... pai daca nu stii sa desenezi stl-uri, sa stii ca asta e un handicap serios.
Ramai la mana lu' thingiverse si a acolitilor si... adios declaratia de independenta.
marea, imensa si gigantica placere in a avea o imprimanta 3D e ca te pocneste dorul sau nevoia de ceva, pui mana pe creion dupa care pui mana pe subler dupa care pui mana pe mouse.... dupa care pui mana pe bere si cand ai gatat berea, ai gatat de printat si piesa care-ti umbla prin ganduri.

de exemplu, m-a luat femeia: "ba, vreau sa-mi faci dulapul ceva mai mare sa stea husa cum trebuie."
"Da imparateasa zilelor si mai ales a noptilor" am zis.
Si, in timp ce dansa bea apa cu lamaie, eu nici n-am dat blugii jos si am pus mana pe articolele de mai sus si... acuma sunt la limonada (in loc de bere).
Adica imprimanta deja printeaza.

Si maine dimineata, pun mana pe bomfaier si incep sa asamblez.

Apuca-te de STL-uri.
Merita, crede-ma.
Nu e foarte greu....
Trebuie doar sa ai ceva habar de desen tehnic si cateva sute de ore de experienta cu mouse-ul.

SketchupMake e free, poti face multe cu el.
Openscad e ca de copii dar e o scula la fel de utila ca dalta si ciocanul.


have fun !
Attachments:
open | download - plate.stl (35.2 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login