Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?

Posted by realthor 
Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 23, 2016 08:07PM
Salut, intentionez sa fac un corexy si sunt curios de un sistem de profile de aluminiu a la Smartrapcore.
Intrebarea mea e daca stiti vreo sursa de profile la pret bun si poate le si taie ei la diemnsiuni. Sursa in Romania ma refer, altfel cea mai buna varianta gasita de mine este motedis.de.

Multumesc.


RepRap Lander concept on Concept Forge
RepRap Lander concept on RepRap Forums
My Things, mostly experimental stuff
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 24, 2016 11:31AM
Nu stiu, dar zici ca cei de la motedis.de sunt cei mai buni din Germania ?
M-ar interesa si pe mine sa fac o comanda la ei, poate ne asociem ...
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 24, 2016 01:27PM
Ar fi o idee buna, eu sunt din Timisoara, ai idee cum ar functiona chestia asta? Trimit intai coletul la mine, ca probabil pe aici intra in tzara si apoi ti l-as trimite cu ramburs pe adresa ta sau?
Anyway, daca sunt reprapperi care stiu o sursa locala inca nu am renuntat la idee smiling smiley


RepRap Lander concept on Concept Forge
RepRap Lander concept on RepRap Forums
My Things, mostly experimental stuff
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 24, 2016 01:37PM
Eu locuiesc in DE grinning smiley
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 24, 2016 02:25PM
Ummm.... si cum ar functiona asocierea? grinning smiley ca in Germania le trimit pe gratis cred, pana in ro la 18Eur ma taxeaza12. Pana in Fi, unde sunt acuma, e 29. De aia ma gandeam ca mai bine mi le comand in ro cand vin acasa acusica.


RepRap Lander concept on Concept Forge
RepRap Lander concept on RepRap Forums
My Things, mostly experimental stuff
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 26, 2016 05:10AM
Noi avem in iasi profile 2020 la 30ron/m argintii sau la 35ron/m negre. Sunt profile V slot openbuilds. Ne dai cotele si le putem trimite oriunde in tara. Avem si piulite speciale de prindere si suruburi.
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 26, 2016 06:08AM
Mersi de oferta dar e un pic backwards, adica voi tot de prin vest le aduceti ma gandesc. Astea de la Motedis.de sunt T-slot dar -fara suparare- cu tot cu transport ma costa ceva mai putin decat cele argintii de la voi. Plus ca sincer sper sa gasesc vreo cunostinta care vine regulat cu masina din Germania si poate mi le-ar aduce mai ieftin grinning smiley.

Dar daca nu gasesc o sa am in vedere totusi, diferenta nu e mare.


RepRap Lander concept on Concept Forge
RepRap Lander concept on RepRap Forums
My Things, mostly experimental stuff
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 29, 2016 04:42AM
Noi nu le aducem din vestul Europei si difera foarte mult sectiunea profilului. Ale noastre sunt special concepute pentru sisteme e miscare liniare avand canalul in V si vin in tandem cu niste roti din derlin cu acelasi canal. De aici si pretul ridicat. Poti vedea mai multe informatii aici [www.ratrig.com].
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 29, 2016 04:58AM
Quote
ldanut
Noi nu le aducem din vestul Europei si difera foarte mult sectiunea profilului. Ale noastre sunt special concepute pentru sisteme e miscare liniare avand canalul in V si vin in tandem cu niste roti din derlin cu acelasi canal. De aici si pretul ridicat. Poti vedea mai multe informatii aici [www.ratrig.com].

Mersi de info, stiu de V-slot iar pretul se justifica daca folosesti rotile. Eu am bare liniare si drept urmare as folosi profilele doar pentru cadru, ceea ce ar fi un pic overkill.


RepRap Lander concept on Concept Forge
RepRap Lander concept on RepRap Forums
My Things, mostly experimental stuff
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 29, 2016 06:43AM
Am luat mai demult de la cineva de pe forum 6m de profil 2020 slot 5 care nu l-am mai folosit. Daca ti-e de ajuns si esti interesat pot sa ti-l tai si sa ti-l dau. Am dat vreo 150 de lei pe el.
Re: Profil 20x20 in Romania? Sursa cu pret bun?
February 29, 2016 07:08AM
Ai cumva posibilitatea sa le si dai niste gauri (nu am masina de gaurit cu coloana si cu mana libera nu as face gauri prea drepte) si sa filetezi capetele si unele dintre gaurile respective (nu am nici tarod sa-l pun in masina de gaurit si nici scule de filetare manuala)? Asa ceva cu siguranta m-ar interesa si as plati si serviciile extra (debitare/filetare), daca sunt la pret rezonabilsmiling smiley.

Putem discuta pe PM. Mersi.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/29/2016 07:20AM by realthor.


RepRap Lander concept on Concept Forge
RepRap Lander concept on RepRap Forums
My Things, mostly experimental stuff
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login