Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Anet A6

Posted by mihaighe 
Re: Anet A6
July 05, 2017 05:34AM
Felicitari ptr imprimanta, arata foarte bine piesele !
Re: Anet A6
July 06, 2017 04:08AM
Mersi ,am citit si strans piese timp de 4 ani pana am prins curaj sa ma apuc.
Acum deja am in plan una pe profil de Al de 20x20 si una PRUSA I3 steel .
Re: Anet A6
July 06, 2017 04:08AM
Mersi ,am citit si strans piese timp de 4 ani pana am prins curaj sa ma apuc.
Acum deja am in plan una pe profil de Al de 20x20 si una PRUSA I3 steel .
Re: Anet A6
July 07, 2017 04:47AM
Recomand Hypercube, eu sunt foarte multumit de ea ca si design, daca ar fi si silentioasa ar fi perfecta, dar asta depinde de electronica si de noroc .
Mai nou am vazut Creality CR10 parca, tot pe profile 40 x 20, un fel de Prusa I3 dar cu xyz 300 x 300 x 400 la vreo 300 de dolari, sincer sa fie la banii astia aproape
ca nici nu se mai merita sa te chinui sa o construiesti tu ... probabil iesi un piculet mai ieftin daca iti printezi piesele si ai satisfactia know-how ului adica nu primesti
un produs de-a gata .
Si eu vreau sa cumpar niste PETG sa incerc sa printez cu el, sunt curios care sunt diferentele fata de PLA .
ABS a cam pierdut lupta se pare, nu prea mai printeaza lumea cu el .
Re: Anet A6
July 08, 2017 01:22PM
Mare surpriza,de aniversarea casatoriei sotia a vazut cat m-am chinuit cu imprimanta cand s-a ars placa,a vorbit cu prieteni si asa am primit cadou o Geeetech Prusa I3 pro B de Acryl.
Ce sa zic,m-au dat gata.Unde acum 2 luni nu aveam imprimanta acum am 2 si alte 2 in lucru.
Oricum ceva tot m-a costat,am promis ca o las mai moale cu mersul la peste(are sotia o teama inascuta de apa).
Attachments:
open | download - IMG_20170707_173612.jpg (280.6 KB)
open | download - IMG_20170707_173624.jpg (284.6 KB)
Re: Anet A6
July 28, 2017 11:04AM
Cred ca mai degraba iti facea cadou fondurile ca sa iti faci tu o imprimanta dupa gusturi .
Dar e buna si asta pana una alta, mai ales ca e cadou ... vreau si eu tongue sticking out smiley .
Intrebare, ce imprimanta aveai in plan sa-ti faci pe profil 2020, eu as upgrada Printrbotul dar nu stiu spre ce sa ma orientez .

Edited 1 time(s). Last edit at 07/28/2017 11:05AM by bbogdanmircea.
Re: Anet A6
August 01, 2017 03:44PM
Asta vreau sa fac:
[www.thingiverse.com]
am terminat toate printatele,acum sa fac rost de bani pentru profilele de Al.
Re: Anet A6
August 03, 2017 04:12PM
Nush ce sa zic, pare doar o Prusa incasetata intr-un cub, mi se pare superioara Hypercube pentru ca patul urca doar pe Z, deci ar trebui sa permita
viteze mult mai mari de printare daca faci carriageul foarte usor si folosesti bare de carbon ptr axa X ...
Re: Anet A6
August 04, 2017 03:59PM
Ce sa zic,prefer o constructie robusta si fara jocuri in detrimentul vitezei,oricum nu printez la mai mult de 50-60 mm/s.
Poate o sa vina si randul unui Hypercube pe viitor,poate si ceva rulmenti IGUS,poate si bare de carbon.
Deocamdata astea sant visuri indepartate nu din cauza financiara ci ca dureaza mult pana le cumpar de afara la un pret decent.
Re: Anet A6
August 21, 2017 03:02PM
nu pot decat sa mai adaug ceva:

 .----------------.  .----------------.  .----------------.  .----------------.  .----------------. 
| .--------------. || .--------------. || .--------------. || .--------------. || .--------------. |
| |  ________    | || |  _________   | || |   _____      | || |  _________   | || |      __      | |
| | |_   ___ `.  | || | |_   ___  |  | || |  |_   _|     | || | |  _   _  |  | || |     /  \     | |
| |   | |   `. \ | || |   | |_  \_|  | || |    | |       | || | |_/ | | \_|  | || |    / /\ \    | |
| |   | |    | | | || |   |  _|  _   | || |    | |   _   | || |     | |      | || |   / ____ \   | |
| |  _| |___.' / | || |  _| |___/ |  | || |   _| |__/ |  | || |    _| |_     | || | _/ /    \ \_ | |
| | |________.'  | || | |_________|  | || |  |________|  | || |   |_____|    | || ||____|  |____|| |
| |              | || |              | || |              | || |              | || |              | |
| '--------------' || '--------------' || '--------------' || '--------------' || '--------------' |
 '----------------'  '----------------'  '----------------'  '----------------'  '----------------'


rapida, silentionasa, piese putine... si are o amprenta mica.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login