Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

obtinere imprimanta 3d - romania

Posted by puiu 
obtinere imprimanta 3d - romania
April 10, 2014 08:27AM
Gasesc prin romania un loc de unde pot sa cumpar un kit de imprimanta 3D (prusa i3 m-ar interesa).

As vrea sa stiu daca gasesc pe la noi local, sa nu mai platesc transportul din afara.
Re: obtinere imprimanta 3d - romania
April 10, 2014 03:58PM
Salut, bun venit pe RRUG,

Kituri s-ar putea sa vanda crys281, are un post mai jos, poti da PM si discutati. Cred ca mai sunt si altii care vand, si alte posturi, sorry daca nu imi amintesc tot, e pt ca am memorie scurta. Daca alternativ vrei o firma care sa vanda, mi se pare ca poti incerca robofun.ro, dar sugerez ca prima data sa explorezi toate variantele si sa observi atent diferentele. Parerea mea e ca o documentare buna este importanta. Pt ca daca te documentezi sigur o sa mai gasesti si altii care vand, si eventual poti sa ii contactezi pt detalii. Mai mult sry nush ce sa spun. Eu personal nu sunt afiliat cu nimeni in nici un fel si nu vand nimic, si culmea nici nu am experienta de client relevanta pt ca eu mi-am facut cam totul singur. Eu ma ocup mai mult ca suport sa ajut la depanari cand nu merge ceva sau in situatii FUBAR. Sper sa nu ai probleme, dar daca o sa ai si o sa vrei sa pui post, te astept si fara frica orice ar fi sa stii ca oricum tot o sa se rezolve.
Re: obtinere imprimanta 3d - romania
April 10, 2014 03:58PM
Neaparat Prusa i3...nu stiu.

In rest, alta imprimanta...da, gasesti.
Cauta pe mercador si gasesti...vre-o 2-3 vanzatori.
Cauta pe okazii si gasesti si acolo inca vre-o 2...cred.
Cauta pe robofun, gasesti si acolo.

sau, trimite desenele la fablab si...pune-te pe meshterit :-)
Re: obtinere imprimanta 3d - romania
April 14, 2014 02:47PM
Salut,

Eu folosesc o imprimanta i3 si as putea sa te ajut.
Am inceput cu un Prusa Mendel, dar am facut converise la i3
In atasament poti vedeam imprimanta personala la inceput - fara partea electronica pe ea ( nu am apucat sa fac poze cu ea gata asamblata)
Attachments:
open | download - ISO 21.jpg (148.9 KB)
Re: obtinere imprimanta 3d - romania
September 19, 2014 09:47AM
Mai este de actualitate cererea? Pot sa-ti recomand un kit de smartrap. E o imprimanta foarte ieftina si foarte potenta. Eu detin una si sunt foarte multumit raportat la cat costa.
Re: obtinere imprimanta 3d - romania
November 22, 2014 04:50AM
Quote
ldanut
Mai este de actualitate cererea? Pot sa-ti recomand un kit de smartrap. E o imprimanta foarte ieftina si foarte potenta. Eu detin una si sunt foarte multumit raportat la cat costa.

Imi poti spune un pret pt kitul de smartrap?
Re: obtinere imprimanta 3d - romania
November 25, 2014 07:54AM
Daca vrei un kit sa-l asamblezi singur costa 1200Ron. Daca vrei gata asamblat si calibrat costa 1600Ron. Patul incalzit mai costa extra 200Ron. Doar piesele printate disponibile la github costa 150Ron. Kit-ul pentru asamblat contine tot ce contine kit-ul original de aici cu diferenta capului de printare care e diferint pentru ca cel din imagine nu se mai fabrica. Poti opta pentru un cap J-Head sau AluHotend.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/25/2014 07:57AM by ldanut.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login