Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rapid Lite 3D Printer Aluminiu la 399$

Posted by bbogdanmircea 
Rapid Lite 3D Printer Aluminiu la 399$
September 30, 2014 08:53PM
https://www.indiegogo.com/projects/rapide-lite-affordable-high-resolution-3d-printer#home

Daca n-ar trebui sa merg cu avionul acasa sincer m-as baga, 399 ptr imprimanta din aluminiu e mokaceala ...
Mai este timp pana pe 29 Octombrie, poate cineva este interesat si se baga ...
Pe Indiegogo inca nu am votat nici un proiect pana acum, insa trebuie sa stiti ca aceste campanii de crowdfunding foarte des au intarzieri la livrare de cateva luni deoarece producatorii sunt depasiti
de nivelul comenzilor.

Well e interesant macar conceptul, mai studiez sa vad daca as avea cum sa o car, recunosc ca e foate tentant ...
Re: Rapid Lite 3D Printer Aluminiu la 399$
October 02, 2014 01:03PM
"precision design".
Asta-mi place la imprimanta asta.
Reduce mult variabilele nedorite din cadrul procesului de printare.

400$ + shipping (metal = greu = vre-o 50$ tot este) + taxe (nu stiu daca scapa la vama).
Probabil ajunge pe la 2500RON si cu banii astia, nu-ti iei in Romania imprimanta 3D.

hm.....interesant.
Re: Rapid Lite 3D Printer Aluminiu la 399$
October 03, 2014 11:25AM
Este totusi in esenta un i3 si, chiar din aluminiu fiind, e in continuare un "echer' fara sprijin solid al planului XZ.
Re: Rapid Lite 3D Printer Aluminiu la 399$
October 04, 2014 06:18AM
"Echer" sau nu, deja s-au terminat alea la 399$ si au ajuns la 79000$ de dolari stransi.
Acum cea mai ieftina e doar 500$, iar cea 350 mai marisoara si cu 2 extrudere e "doar" 999$ si e programata pentru ianuarie 2015.
Tentant ... foarte tentant ... oare sa fie o teapa chinezeasca ?
Nu au bagat nici un filmulet sau ceva poze mai cu macro ...

Edited 1 time(s). Last edit at 10/04/2014 06:23AM by bbogdanmircea.
Re: Rapid Lite 3D Printer Aluminiu la 399$
October 04, 2014 10:42AM
Ei bine, arunca o privire la campania lor anterioara, unde au promis o super imprimanta (ca design si performanta, care trebuia livrata prin martie-mai si acum cica prin decembrie.
In schimb au lansat campania asta cu care probabil spera sa stranga ceva bani cu care sa o scoata pe prima la liman, dupa care cine stie ce-or mai face.
Pentru ce vrei film, nu-ti ajung randarile alea simpatice? Aluminiu curat, nene smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login