Imprimanta 3D Bitmi Pro
November 16, 2017 05:09AM
Salutare baieti!

Vreau sa va arat ce s-a mai intamplat in ultima perioada prin Iasi. La Hackerspace a luat nastere Bitmi Technologies. Ne ocupam cu fabricarea de imprimante 3D profesionale FDM dar oferim si servicii de printare 3D, debitare si gravare laser.

Modelul in productie ce il avem acum se cheama Bitmi Pro si este o imprimanta care este si frumoasa si desteapta. Ca si mecanica, e inzestrata cu aluminiu de 5mm grosime si functioneaza pe principiul cinematicii Hbot. Ca si electronica folosim DuetWifi pe 32bit, una dintre cele mai bune de pe piata la momentul actual. Ca sa aducem si mai mula functionalitate i-am pus si un touchscreen de 5'' foarte practic.

Ca sa nu va plictisesc prea mult va las aici datele unde puteti gasi mai multe detalii despre our blue beauty iar mai jos las principalele caracteristici:

[www.youtube.com]
[www.bitmitechnologies.com]
[www.facebook.com]

Principalele caracteristici:

-Volum de printare 200x200x250mm
-Mecanica rigida, aluminiu 5mm
-Functie de resume a printului dupa ce se ia tensiunea
-Senzor ce detecteaza cand se termina filamentul
-Functie de detectare cand motoarele scapa pasi in timpul printarii (in dezvoltare)
-LCD cu touchscreen 5'' full color
-Tehnologie automata de auto bed leveling
-MK3 heatbed
-Motoare Nema 17 cu 32 microstepping
-Suprafata de printare BuildTak
-Cap de printare original E3dV6
-Foarte silentioasa datorita driverelor integrate TMC 2660
-Full control in timp real (temperaturi, viteze, modificare firmware etc.) prin interfata web de pe PC, tableta sau telefon
-Posibilitate de a crea comenzi personalizate cu mesaje ce asteapta raspunsul utilizatorului (de exemplu o modalitate personalizata de autohome sau de load/unload filament)
-Tehnologie 360 degree TAAC ( 2 blowere ce sufla pe obiectul printat din toate partile in special pentru PLA)
-Iluminare LED foarte folositoarea pe intuneric
-Rezolutie printuri pe Z de la 0.05mm pana la 0.3 cu o duza de 0.4.

Ne puteti vizita in acest weekend 17-19 Noiembrie 2017 la Pallas Mall in cadrul expozitiei TechFest. Acolo puteti achizitiona imprimanta la super reducere fata de preturile afisate pe site. Zi frumoasa si imi doresc sa ne vedem acolo!
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login