Tiskárna vlastní výroby, elektronika Gen7 1.5, firmware Teacup, Hostware Repetier poslední verze + někdy pronterface. Ta M503ka mi nefunguje, nebo dělám něco špatně zkoušel jsem i M134. Jestli jsem dobře pochopil tak ten kód mám zadat do příkazového řádku v hostitelském programu a v logu se mi zobrazí co potřebuju?by vodar - Software
Omlouvám se jestli někomu bude vadit, že zakládám nové vlákno, ale nikde jsem nenašel, zda se dá načíst firmware s mikroprocesoru atmega 644, umístněného v elektronice Gen7? Šlo by to nějak přez arduino IDE? Delší dobu jsem nepoužíval tiskárnu a potřeboval bych zjistit co jsem tam naposledy nahrál, abych mohl pokračovat. Děkuji za objasnění problému.by vodar - Software
Sakryš proč mi to nechce držet na té podložce. Teploty jsou ok. Sehnal jsem kousek kalibrované dlažby a přilepil jsem na ni zespoda 10 odporů. Dlaždice je suchá odmaštěná atd. Tok materiálu je dokonce konstantní s pohybem, ale cca 5 mm za tryskou se to zvedne a zamuchlá. Slyšel jsem něco o lepidle???by vodar - Elektronika
Našel jsem #define X_STEP_PIN DIO29 #define X_DIR_PIN DIO28 #define X_MIN_PIN DIO0 //#define X_MAX_PIN xxxx //#define X_ENABLE_PIN xxxx //#define X_INVERT_DIR #define X_INVERT_MIN //#define X_INVERT_MAX //#define X_INVERT_ENABLE #define X_INVERT_MIN #define Y_STEP_PIN DIO27 #define Y_DIR_PIN DIO26 #define Y_MIN_PIN DIO1 //#define Y_MAX_PIN xxxxby vodar - Elektronika
Přepočítat kroky a zohlednit jumpery (2,4,8,16)by vodar - Problémy
Můj názor je že každej firmware má nastaveno jiný počet kroků na mm posuvu, skus tady touto oblastí polaborovat. Nevím jestli na desce máš možnost násobit kroky 2,4,8,16 a jestli si to ve FW zohlednil.by vodar - Elektronika
Nvím ale myslím ze přidat na teplotě a přeskakování jsem vyřešil přidáním proudu na pololu destičceby vodar - Problémy
Povedlo se motory bĕží, ale nemůžu nikde v teacupu najít nastavení konfigurace endstopů a termistorů tak jak je to v martinu nebo jinde.by vodar - Elektronika
Pořadí mi prosím nĕkdo jak mám přehodit smĕr otàčení motoru, vím že se to tady nĕkdo řešilo, ale pro mnĕ je to nedostatečné. Jestli stačí přehodit první drát za třetí a druhý za čtvrtý?by vodar - Elektronika
Nejlepší FW pro Gen7 je tady je to sice jinak jak v marlinu nebo sprinteru ale zatím mi to funguje nejlíp dokonce jsem i simuloval tisk.by vodar - Elektronika
Nemůžu přece přehodit konektory z obrázků je to jasné spíše myslím, že je nĕco ve sprinter v pins.by vodar - Elektronika
No načmáral jsem to jen tak ale v mašině je to jak říkáš, dokonce to cuká i jedním směrem.by vodar - Elektronika
Zdravím všechny zůčastněné, zatím co jsem zpracovával technickou stránku projektu ležela elektronika ladem. Při reinstalaci PC na Win7 mi přestala elektronika fungovat, přeinstaloval jsem několikrát firmware i jiné klony a zjistil jsem že s Repetier host mi funguje jen s sprinter master, ale je to moc podivné. Po zpuštění softweru repiter host a připojení tiskárny se načte verze firmware a dá seby vodar - Elektronika
Dobrý nápad mi přijde zalisovat injekční jehlu příslušných rozměrů do trysky od CO-čka třeba toto .by vodar - Hotendy a hlavy
To odpálení jsem vydedukoval s tohoto montážního postupu kde se pod předposledním obrázkem píše " Now insert the light barrier. Watch out for the letters on the housing, they should be readable from the mounting hole side. Solder one pin on the left, then one on the right, then make a pause of a minute before fixing the remaining ones." ze tří mi totiž funguje jen jeden. A bývám v takové Pr....by vodar - Elektronika
Podařilo se mi odpálit všechny opta v end stopech zdřejmě špatným postupem letování. Děkuj za návod.by vodar - Elektronika
Dokončil jsem mechanickou část a připojil krokové motory (svoje vlastní z šicího automatu BAS 371). Vše funguje, teda co se týče komunikace. Zvolil jsem repetier firmwear a repetier host ve kterém je již implantován skeinforge. Problém je, že pokud manuelně, pomocí šipky, posunu osu X,Y,Z do + motory se přesně točí, ale pokud do - snaží se jen tak crk crk ani se neotočí. Je problém v firmwear nby vodar - Elektronika
Procesor má naprogramované fuses a to E3 DC FD proto nereaguje, ale teď se mi nechce s ním otravovat.by vodar - Elektronika
Takže jsem zvítězil už se to točí teda alespoň prozatím, použil jsem toto. A děkuji ještě jednou z celého srdce.by vodar - Elektronika
Takže uvedené cesty jsem zkrátil, vyskoušel jsem nahrát kdejaký .hex soubor a výsledek je stále stejný viz příloha.by vodar - Elektronika
Ještě otázka kde seženu ten soubor .hex zdá se mi že tam rvu něco jiného. V souboru sanguino-0101r1.zip nemůžu najít bootloader pro 644 bez P.by vodar - Elektronika
Omlouvám se strašně za základní chybu, budete mně všichni mít za úplného blba, ale po konzultaci s jedním Olomouckým specialistou jsme při kávě přišli na to že mám vlastně nastaveny jenom pojistky a bootloader jsem vůbec neflešnul. Ještě jednou se omlouvám, a děkuji tímto za pomoc. Teď řeším ale jinou věc, při správném nahrátí bootloaderu se mi asi nemá zobrazit toto viz. příloha, co dělám špatněby vodar - Elektronika
A kterej baudrate ma prioritu v kazdem okenku mam neco jineho. Muzu treba nastavit vsechno na 115200 ? v serial monitoru mam 9600.by vodar - Elektronika
Samozřejmě, že se mi zařízení po připojení objeví jako další COM port a tudíž i v Arduinu 1.0.3by vodar - Elektronika
Sanguino nepoužívám. Ve windows se mi po připojení gen7 1.5 objeví (MCP2200 USB Serial Port Emulator) to je ovladač pro mikrochip. Do arduino 1,0,3 jsem stáhl soubor Gen7 tak aby se mi při spuštění arduino SW objevila deska v menu boards, označím správnou frekvenci krystalu 20MHz (protože je v tom souboru více modifikací) přiřadím příslušný port a nádherně se mi vše verifikuje, když dám uploud taby vodar - Elektronika
Jakub pracuje v linuxu a více méně jsem jeho web prošel křížem krážem co jsem pochopit měl to jsem pochopil. Otázka je jak pozná arduino SW že komunikuje s deskou přez MCP2200 který verze 1.5 obsahuje. Zdá se mi jako by neprošla informace přez usb MCP2200. Je potřeba nahrát nějakou knihovnu do Arduina pro tento komunikátor? Nebo stačí jen vybrat příslušný COM port.by vodar - Elektronika
Bootloader jsem programoval s paralelního portu přez konektor ICSP. To asi funguje po drobném experimentu s "fuses" procesor přestal komunikovat. Koupil jsem si tedy nový a znovu jsem ho bootloudrnul. i několikrát za sebou. Pokud by tam byla chyba příště by se mi to přece nepodařilo bootnout. Výsledek je v příloze. Jo abych dodal přestavěl jsem 1,4,1 na 1.5 kde je implementován serial usb port MCby vodar - Elektronika
English nezvládám a tu slátaninu co mi přeloží google nepozřu. včera jsem svoji 1.4.1 předělal na 1.5 myslel jsem že se něco změní, ale prd bootloader tam dostanu ale firmware ne. Není to třeba tím že mám atmega 644 a ne atmega 644P.by vodar - Elektronika
Již třetí týden se snažím nahrát firmwear do mnou sestavené desky GEN7. po dlouhém úsilí se mi podařilo nahrát bootloader F7 DC FC do AVR 644. pro nahrávání (FW) repiter používám toto je tedy určitá možnost že neschopnost nahrávání je zapříčiněna právě tímto zařízením? Arduino 1.0.3. s nahrátou knihovnou gen7 mi pořát píše "timeout" Mohl by mně případně někdo zasvětit do řešení problémů s nahrávby vodar - Elektronika