Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[ABS] - jaky nejvetsi mozny tisk se s tim da ????

Posted by raptik 
[ABS] - jaky nejvetsi mozny tisk se s tim da ????
November 05, 2013 04:16PM
Ahoj,

zajimalo by me, jak velky objekt se stim da jeste bezpecne vytisknout aniz by se neco projevilo.
vetsinou narazim na informace, ze ABS neni na tisk velkych objektu.
predpokladam, ze to i souvisi s typem tiskarny (uzavrena / otevrena), a konkretnim ABS
ale stejne jake jsou vase zkusenosti??? smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ABS] - jaky nejvetsi mozny tisk se s tim da ????
November 06, 2013 04:41AM
asi bude spis zalezet na tvaru potazmo i infillu. Uved nejaky priklad smiling smiley
Re: [ABS] - jaky nejvetsi mozny tisk se s tim da ????
November 06, 2013 04:47AM
bajn: si pochopil, ze chci tisknout neco velkeho, co??? smiling smiley

no dejme tomu neco, co ma cca 150x45x75 jedna strana mirne zakrivena - 4 rohy, vypln tak 20%. hladke steny, zadne hrbolky...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ABS] - jaky nejvetsi mozny tisk se s tim da ????
November 06, 2013 06:40AM
nebude ale pri podobnych objektech vcelku podstatnym faktorem i cena materialu? Jestli se to jeste za ty penize vyplati smiling smiley
Az takou zkusenost s podobnym objektem nemam, ale infill je maly, tak by to az tak extremni pnuti nemuselo mit. Mozna by to ale chtelo vyhrivanou komoru. Z abs co jsem tiskl nejvetsi objekt byl jeden ze spodnich trojuhelniku pro richrapovu 3DR, velikost spodni plochy cca 18*17, cca 4mm tloustky a pak uz jen bocnice atd, takze to nebylo plne, kazdopadne ten spodni plat, potazmo bocnice naprosto v pohode, vysledny dil si drzi rozmery, zadne rozlepovani vrstev nic. Tim, ze se pak urvalo rameno a tisk jsem nedokoncil je zalezitost jina smiling smiley Doslo pak abs a vytiskl jsem to komplet PLA, opet bez problemu.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login