Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

pomoc s rozbehnutim tiskárny

Posted by Secik 
pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 05:40AM
Dobry den přeju všem. Pisu na tohle forum protozebych od Vas potřeboval pomoct s tiskarnou. Jsem letošní maturant na průmyslove skole a dostal jsem za tema na svou individuální maturitní praci kompletne popsat sestavenou tiskarnu RepRap, kterou meli za individuální praci minuly čtvrtaci sestavit aby byla funkcni. Bohužel tiskárnu sestavili ale neni funknci jak by mela. Tim pádem v mem hlavnim ukolu je tiskárnu dat do kupy aby fungovala. Prosedel jsem uz par hodin nad tim problémem a stale jsem se nehnul. Chtel bych se zeptat, zda tu neni někdo kdo by byl tak hodny a pomohl mi s tiskarnou dat do kupy. Klidne bych tiskarnu nekam dovezl.

Problémem kterym si nevím rady je ze tiskarna se nehejbe podel svych os jak má. Misto nahoru, jede směrem dolu a naopak nahoru vůbec nejede. To same dela i do stran. Zkoušel jsem se procist priruckama k zapojeni kabliku a tak. Vse by melo sedět, ale tiskárna stale se nehejbe jak má. Bohužel na škole nemam nikoho kdo by mi poradil s hlavním problémem.
Proto se obracim na Vas.
preju Hezký den
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 05:53AM
prover si v firmwaru nastaveni endstopu...

kdyz zadas M119 gcod, co ti vrati tiskarna???


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 06:08AM
Vse mam nastavene podle nstránkách na sestavení.
Omlouvám se ale nerozumim tomu natolik abych to sam vse nastavil nebo Se vrtal v nastavenisad smiley jelikoz jsem nejdříve mel nastudovat jak tiskárna tiskne a to fungovani a ne cely stroj aby mi fungoval. Snad mirozumíte
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 07:26AM
Asi bys měl napsat odkud jsi a co je to za tiskárnu.
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 09:26AM
Jsem z Nové Paky, poblíž Jičína. Královehradecký kraj. Jde o Tiskárnu RepRap i3 smiling smiley
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 10:04AM
jak sem psal do pm

pravdepodobne je to problem s invertovanim signalu z endstopu...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 10:21AM
@Secik: Raptik má asi pravdu pokud se týká problému, ale tobě asi jeho rada moc nepomůže. Prostě: i když máš tiskárnu dobře sestavenou, je potřeba pro ni zkonfigurovat firmware a zkalibrovat ji. Když to máš jako maturitní práci, budeš muset trochu do hloubky. Ale pokud bys mohl s tiskárnou dorazit na pražský sraz, asi by ti to dost pomohlo.
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 10:27AM
No to je právě to. Čekal jsem že nastuduju jak tiskárna funguje a budu prezentovat vše okolo. Né že budu muset se hrabat ve fw. Nemám s tímhle vůbec žádný zkušenosti a nikdy jsem k tomu nenahlédl. Takže mi teďka asi rady abych udělal tohle a tohle nepomůžou. Kdyby se našel někdo kdo by mi s tím pomohl a dokázal jí rozjet, byl bych fakt rád a určitě by to nebylo zadarmo. Tiskárnu bych do Prahy klidně mohl dovést, jenže mám přibližně měsíc +- .
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 10:48AM
Quote
Secik
No to je právě to. Čekal jsem že nastuduju jak tiskárna funguje a budu prezentovat vše okolo. Né že budu muset se hrabat ve fw. Nemám s tímhle vůbec žádný zkušenosti a nikdy jsem k tomu nenahlédl. Takže mi teďka asi rady abych udělal tohle a tohle nepomůžou. Kdyby se našel někdo kdo by mi s tím pomohl a dokázal jí rozjet, byl bych fakt rád a určitě by to nebylo zadarmo. Tiskárnu bych do Prahy klidně mohl dovést, jenže mám přibližně měsíc +- .

no pokud by nebyl problem pro p3t3 propujcit dilnu, tak se tam muzu stavit v dohodnutou dobu - v tejdnu jedine po 18:00 v so a ne podle moznosti doma smiling smiley ale je to praha smiling smiley

doma by mi asi treti tiskarnu nezkousli, ac na par hodin smiling smiley (jednu ted pomalu stavim)

Edited 1 time(s). Last edit at 01/28/2015 10:50AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 12:33PM
Jestli ji dopravíš k p3t3, tak nebude problém ti píchnout s nastavením - klidně ve všední dny v hodinách, jak píše raptík smiling smiley S nastavením FW se holt musí počítat smiling smiley


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
January 28, 2015 01:05PM
No tak to je skvělý. Jsem hrozně rád že mi pomůžete a počítám s tím. Počkám na souhlas vedoucího práce a dal bych Vám vědět. Ještě jednou mockrát díky ! smiling smiley
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
April 03, 2015 07:03PM
Dobrý den,

měl bych dotaz k někomu s většími zkušenostmi, mám tiskárnu i3 sestavenou z dílů z DX - board MELZI 2.0 a tryskou 0.2mm, vše mi už funguje a výsledky tisku jsou poměrně obstojné, používám Pronterface, který mi na dotaz o FW oznámí pouze verzi 0.91, zkoušel jsem Repeiter a ten tvrdí, že je tam Repeiter FW v. 0.91 a zdá se, že tiskárna funguje i s Repeiter .gco binárními kódy, takže tam asi bude opravdu FW Repeiter 0.91. Jediný problém je, že mi nefunguje upload a tisk z SD karty, v Pronterface to hlásí "Initialization failed", ani Repeiter nechce SD znát, nevíte někdo co stím ? A pak se mi ještě stává, že se tiskárna při tisku odpojí, párkrát už se mi podařilo úspěšně navázat zeditovaný ASCII G-Code, ale je to otrava a občas se tiskárna chová naprosto sebedestruktivně a nejde jí přesvědčit.

Díky za odpovědi.
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
April 04, 2015 03:34PM
Quote
trilobit
Dobrý den,

měl bych dotaz k někomu s většími zkušenostmi, mám tiskárnu i3 sestavenou z dílů z DX - board MELZI 2.0 a tryskou 0.2mm, vše mi už funguje a výsledky tisku jsou poměrně obstojné, používám Pronterface, který mi na dotaz o FW oznámí pouze verzi 0.91, zkoušel jsem Repeiter a ten tvrdí, že je tam Repeiter FW v. 0.91 a zdá se, že tiskárna funguje i s Repeiter .gco binárními kódy, takže tam asi bude opravdu FW Repeiter 0.91. Jediný problém je, že mi nefunguje upload a tisk z SD karty, v Pronterface to hlásí "Initialization failed", ani Repeiter nechce SD znát, nevíte někdo co stím ? A pak se mi ještě stává, že se tiskárna při tisku odpojí, párkrát už se mi podařilo úspěšně navázat zeditovaný ASCII G-Code, ale je to otrava a občas se tiskárna chová naprosto sebedestruktivně a nejde jí přesvědčit.

Díky za odpovědi.

zkousis to pod linuxem???
pokud nemas blbe urcene piny pro sd kartu v fw, tak pod linuchem je drobnej workaround pro nahrani na SD... posles to poprve na sd a nic se nedeje, pak staci staci znova otecrit dialog pro upload na sd a zavrit. mel by uz zacit nahravat...
jedna starsi verze repetier hostu to delala pod widlema taky...

ale to co popisuje, bude spatne urceni pinu pro SD, nebo zkus jinou kartu do 4GB me funguje 2GB kingston a 4GB sandisk (oboje sou mikro sd s adapterem na SD)
podobne se mi chovaly karty, ktere nechteli fungovat s arduinem...

pokud se odpojuje, zkus jinou prenosovou rychlost, nebo na jinym kompu... na starsim kompu s win XP mi to obcas taky XP zpomalovali komunikaci.
mozna ti i kolisa napeti, zkontroluj napajeci zdroj.

pripadne vymen USB kablik, pokud mas v ceste USB hub, tak bez nej... v praci dost casto resim nelogicke problemy s USB a navine bejvaj prave propojovaci USB kable...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: pomoc s rozbehnutim tiskárny
April 07, 2015 07:29AM
Díky, karty používaám zásadně do 2GB (bez HC) Kingston, Snadisk, podívám se jetě na ty piny ve FW. A stím zastavováním je to vyřešeno, bylo to přehříváním elektroniky (havně driverů pro steppery), nainstaloval sem tam 12V ventilátor na 5v vývod aby nebyl hlučnej a už to tiskne i 12h vkuse. smiling smiley
Delta tiskárna Kiwi Remix
April 07, 2015 07:55AM
Poradil by mi někdo jak nastavit firmware Repetier tak aby tisková hlava chodila v rovině a zároveň se pohybovala o přesné délky. Pro příklad vytisknout kostku 20 mm a vytištěná kostka má na výšku 20 mm ale v půdorysu má pouze 17 mm. Děkuji za cenné rady.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/07/2015 07:55AM by Kojak.
Attachments:
open | download - Tiskárna.jpg (204.1 KB)
Re: Delta tiskárna Kiwi Remix
April 07, 2015 11:06AM
Quote
Kojak
Poradil by mi někdo jak nastavit firmware Repetier tak aby tisková hlava chodila v rovině a zároveň se pohybovala o přesné délky. Pro příklad vytisknout kostku 20 mm a vytištěná kostka má na výšku 20 mm ale v půdorysu má pouze 17 mm. Děkuji za cenné rady.

a pokud das pohyb osy X nebo Y treba 50mm ujede 50mm???
pokud ne, budes muset ve FW upravit kroky na mm pro dane osy

pak pokud nemas v slic3r korekci smrsteni materialu behem chladnuti, bude vytistena kostka o neco mensi... priblizne tak o 0,5mm mensi, ale muze byt vic nebo min dle materialu...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login