Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[flame] původně: HOTEND

Posted by Anonymous User 
Re: HOTEND
October 06, 2013 10:31AM
Ještě,že nemáte občanky . Vy by jste si je snad roztrhali . >grinning smiley<smileys with beer
Re: HOTEND
October 06, 2013 11:40AM
Skoda energie.

Cim vic otazniku a vykricniku, tim vic Adidas ....

-------------------------------------------------------
> clovece ja do nikoho nekopu , zalozil jsem tohle
> vlakno k reseni otazek kolem naseho hodendu ! je
> pro vas tak slozite zalozit si nove vlakno kdyz
> resite neco jineho ??????????? Myslim ze mate dost
> mista vsude mozne a novavlakna nejsou nijak
> omezena !!!!!!!! kdyz nekdo prijde na toto
> vlakno novy, precte prvni prizpevek a nasledne
> ocekava prispevky knemu se vyjadrujici !
Anonymous User
Re: HOTEND
October 06, 2013 01:25PM
majkl : proste si myslim ze toho nechci tak moc kdyz chci aby ste se v mem vlakne drzeli tematu ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 10/06/2013 01:32PM by Zvire.
Re: HOTEND
October 07, 2013 12:59AM
Evidentně tady chybí admin, který by sem tam přesunul nějaký příspěvek a hlavně zchladil horké hlavy ....
Anonymous User
Re: HOTEND
October 07, 2013 12:20PM
;-) javimze sem horka hlava ;-) ale deptame kdyz nekdo nerespektuje to ze vlakno resi konkretni vec ;-)

je zcela zrejme k cemu tohle vlakno slouzi, a kdyz ktomu nemam co rict , zalozim si jiny ne ? :-)
Re: HOTEND
October 09, 2013 12:12PM
Já tu poštu zaplatím .
spinning smiley sticking its tongue out
Anonymous User
Re: HOTEND
October 12, 2013 07:58AM
tak uz mame pripravenou i 1.75 verzi ;-)
Anonymous User
Re: HOTEND
October 17, 2013 11:45AM
tak posilam obrazky hotendu ve verzi 1.75mm ;-)
Attachments:
open | download - P171013_1714.jpg (169.5 KB)
open | download - P171013_1714[01].jpg (123.4 KB)
open | download - P171013_1716.jpg (143.2 KB)
open | download - P171013_1716[01].jpg (131.6 KB)
Re: HOTEND
October 23, 2013 03:14AM
Jaké máte zkušenosti s tiskem s verzí hotendu pro 1,75 filament???

Nemáte nějaké fotky vytištených dílů??
Re: HOTEND
October 23, 2013 07:36AM
Fotka by me take zajimala, novou masinku postavim na 1.75 filament, tak zvazuji tento. Az ho budu mit tak poreferuji.
Anonymous User
Re: HOTEND
October 23, 2013 09:53AM
ja bohuzel tisknu 3mm , ale konstrukce je defakto totozna, takze nevidim naprosto zadnej duvod proc by verze 1.75 nemela fungovat ;-) osobne overeno budu mit snad brzy , delam 2tej primej extruder, do kteryho osadim asi 2x1.75
Re: HOTEND
November 06, 2013 02:44PM
Pred tydnem jsem koupil cesky E3D hotend pro 1, 75 filament, funguje vyborne. Doporucuju. ;-)

Fotky jsou z prvniho tisku (ABS), fotil jsem to na mobil tak nejsou moc kvalitni.

Pozdeji sem hodim lepsi.
Attachments:
open | download - tmp_-1110540373.jpeg (228.9 KB)
open | download - tmp_-481779389.jpeg (210.2 KB)
Anonymous User
Re: HOTEND
November 06, 2013 05:02PM
dik za refeence petane ;-) mame radi spokojeny zakazniky.

tak at slouzi ;-)
Anonymous User
Re: HOTEND
November 10, 2013 12:52PM
hotendy jdou na odbyt tak brzo reference od dalsich uzivatelu ;-)
Re: HOTEND
November 12, 2013 04:42AM
promazano a odsunuto do kose, jestli chcete jeste neco presunout, dejte vedet... nepamatuju si cele toto vlakno, ale co se tykalo aktualni debaty, je presunuto snad vse


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 05:32AM
diky ;-)
Re: HOTEND
November 12, 2013 06:27AM
zdravim, najde se nekdo ze zakazniku (pripadne tvurcu) kdo by mohl sepsat nejake zkusenosti s hotendem v porovnani s jinymi hotendy? Vim ze tu postoval neco jeden z autoru, ale tehda myslim psal neco v duchu ze nema az tak odzkouseno, kdyz po nem chtel Dan nejake testy, diky
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 06:42AM
nahore mas od petana86 i s fotkama, ja ted delam dily na maxe a vypdaj moc pekne , tak nafotim a dam sem ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 11/12/2013 06:42AM by Zvire.
Re: HOTEND
November 12, 2013 07:24AM
no to sice ano, ale podle toho, ze dany clovek podle poctu prispevku bude nejspise zacatecnik a nebude mit porovnani s jinymi hotendy, kdyz to prezenu do extremu(a tim nechci petana86 nijak hanit, nic takoveho), tak ja byl ze startu nadseny uz kdyz se mi plast zacal jakz takz vytlacovat z trysky, tak to nebude mit takovou vypovidajici hodnotu.
Proto jsem zadal zda nema s vasim hotendem zkusenost nekdo, kdo uz vyzkousel vice nez jen vas hotend.
Idealne neco v duchu "porovnaval jsem J-Head Mk V-BV z hotends.com s celokovem-poloE3D hotendem od Zvirete, pri teplote te a te kladla ta a ta tryska mensi odpor, mel jsem narozdil od te a te problem s bridge." atd atd.
Pripadne jestli takove srovnani ma primo autor-tester tak si rad poctu. Kdyz jsem uvazoval nad E3D, tak jsem procetl celou x strankovou diskuzi a byl jsem v obraze, kde jsou slabe a silne stranky.

Jeste me pripadne napadaji konkretni otazky:
jak dlouhou mate melt zonu
zda mate po sestaveni uchyceni pouze sroubenim do sebe nebo necim lepite
jak snadno se hotend cisti, zda to lze i za studena
zda mate vnitrni vedeni filamentu lestene
jaka je vaha celeho HE (pro me dulezite vzhledem k delta tiskarne a vyuziti magnetu pro joiny)
zda mate otestovano pri pouziti s bowdenem.
Co muze hrozit pokud se prestane aktivne chladit, zda pujde material snadno vyndat.
Zda pouzivate nejakou kryci vrstvu na hotend pro udrzeni tepla nebo ho nechavate ciste volny
zkusim jeste pripadne vymyslet par otazek, co jsem pripadne resil u hotendu
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 08:58AM
petan zas takovej zacatecnik nemel ;-) mel predtim jheada ten odesel a koupil nas ;-)

mi pouzivame jen nase takze takhle prime porovnani ti dat nemuzu ;-) ale dam ti sem ty obrazky mendelovyjch casti ;-) rychlost 80mm ;-) uz nabijim fotak ;-)
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 09:05AM
otazky : sestaven poize sroubenim, nelepime
- petan ma deltu takze bovdenem je otestnutej ;-)
-hotend je plne spatky rozebiratelnej , takze se cisti dobre, ja pred sundavanim trysky nahreju, jde to pak lip ale lze i za studena
-vedeni filamentu je lestene
- pri vypadku chlazeni ( stalo se mi ) se mi natavil drzacek vetraku z abs v dolni casti, jinak zadne poskozeni ani na extruderu .
-ja mam hotend volny, muzes pouzit capton pro zaizolovani , ale neni to nutne 40w telisko ma dostatecnej vykon .


s otazkama klidne sem ;-)
Re: HOTEND
November 12, 2013 09:27AM
jak jsem psal, nic osobniho, ale preci jenom detailnejsi popis testovani atd. da cloveku vice nez jen foto, ze ano, nekdo byl schopen s timto neco vytisknout. Ano je to dobry signal, ze ten hotend je schopen fungovat, ale preci jenom to chce mozna i detaily. Nebo jinak receno, pokud clovek koupi komplet tiskarnu nebo stavebnici a nemini se detaily zaobirat, tak mu staci vedet nastavt to tak a tak a vic neres, tak staci zakladni info, nekteri si hrajeme s detaily vice smiling smiley
ale konkretne:
jak dlouhou mate melt zonu?
ad cisteni, potazmo vypadek, potazmo lesteni, jste schopni bez problemu pri nazhaveni materialu uvnitr hotendu-vypnout vyhrivani, pockat na schladnuti a posleze za studena to vzit za konec filamentu a snadno vyndat?
vaha HE?
ad " - petan ma deltu takze bovdenem je otestnutej ;-) " je asi stejne vypovidajici jako kdyby si mi rekl, ze petan ma tiskarnu a uz mu leze material z trysky. Spis by me opet zajimaly detaily jako je, zda nastaly nejake problemy s odporem bowdenu, potazmo HE, zda nemel extruder problem apod.

-------
jinak proc to tu resim, uz podruhe jsi tu mel na foru vylev, za ktery jsem mel chut te poslat do ... patricnych mist, kazdopadne vas vyrobek mozna funguje, jen nejsi schopen rozumne komunikovat. Jestli jsi si vsiml, tak po prvnim vylevu s tebou prestala komunikovat dost velka cast bezneho osazenstva fora. Druhy nejspise dokonal zbytek kdo ho cetl.

Zamysli se nad tim, jak komunikujes se spolubojovniky ve zbrani a nemej pocit, ze ti tu chce kazdy jenom zkazit podnikani. Naopak si myslim, ze ti tu kluci chteli dopomoci to dotahnout.
Mas-li toto forum jen pro ziskani myslenek zdarma a naopak ven posles jen HE za penize, tak na to se ti kazdy brzy vykasle. Lepe receno ano, clovek co si precte cenu a slova prodejce a vic ho nezajima, tak koupi. To ale neni potencionalni dlouhoby zakaznik. Open HW a SW funguje jinak. Jde o sdileni myslenek a dotahnuti spolecne veci nekam.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 09:28AM
tenhle material neni nic moc ale i tak mi prijde vysledek dobrej, s cernym to ale bylo jeste o mnoho hezci ;-) brzy dorazi tak udelam screeny pak ;-) mostiky nejsou ideal, delam na nich ;-)

zatim fialova teda :
Attachments:
open | download - 20131112_004.jpg (614 KB)
open | download - 20131112_006.jpg (439.7 KB)
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 09:29AM
bajne ja vim ;-) ale pochop ze musim delat i neco jinyho ;-) delam co muzu ;-) az budou nejaky dalsi data z testovani milerad je sem dam ;-) eshop ted bere docela dost casu nez si zajedem system ;-) takze vydrz ;-) ja tvy poznamky nijak osobne neberu neboj ;-) naopak za podmetny pripominky jsem velmi rad ;-)

z bowdenem ja osobne skusenosti nema, zadne potize jsme jako report nedostali ;-)
za studena vyndavat filament nevim, ja ho dycky vemu reversem a to jde ;-) jinak cistim spis opacnym smerem , vyndam trisku, necham schladnout na pulku, projedu filamentem dopredu, odkrojim cca 1cm ( necistoty ) necham schladnout uplne a zajedu filament spatky ,nandam trysku , nahreju a jedu ;-)
mame toho ted opravdu hodne , takze data o tisku se snazime nahanet od zakazniku ;-) ale taky maj svuj casovej harmonogram ;-)
co se tyce tlaku filamentu, pouzivame nasi konstrukci trysky ktera proti E3D vyzaduje mensi tlak na material. trochu sme se bali vyreni materialu ale zatim nic takovyho nepozorujeme , takze vse maka jak ma :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 11/12/2013 09:41AM by Zvire.
Re: HOTEND
November 12, 2013 09:58AM
to ja vsechno chapu, tohle cloveka neuzivi. Chce to ale i to klidnejsi vystupovani winking smiley Zrovna u toho Majkla jsi se vcelku seknul, ale nechme uz to byt.
Neni kam spechat, az budes mit otestovano, tak si to rad prectu.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 09:59AM
bajne: vylev jsem mel ale nebudu se ktomu vyjadrovat nebo budem tam kde sme byli, ten dotycny sem proste neprisel pomoct prisel sem rejpat. tot vse vic k tomu rikat nebudu .

nepopiram ze sem horka hlava ;-) nic mene on sem neprisel pomoct naprosto vnicem, a moje reakce byla mozna trochu ostra, ale proste nemam tento druh lidi rad ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 11/12/2013 10:09AM by Zvire.
Re: HOTEND
November 12, 2013 10:20AM
vzhledem k tomu, ze v tomto s tebou nesouhlasim, tak to ale nebudu rozmazavat winking smiley
venuj se vyvoji a testovani a ja ti ho pak zprdnu smiling smiley winking smiley
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 10:36AM
uz mam na ceste vreteno na frezku ;-) brzy bude hotova nastavba ;-)
Re: HOTEND
November 12, 2013 01:08PM
Čau můžeš nějak víc přiblížit jakej máte rozdíl v trysce oproti originálu E3D, že potřebuje menší tlak posunu drátu? Nějak jste to zkoušeli měřit,počítat? nebo je to jen tvůj subjektivní pocit? Díky
Anonymous User
Re: HOTEND
November 12, 2013 02:29PM
je to matematickej vypocet plus osobni test ;-) bohuzel na trysce si docela zakladame, je to defakt to co nas od jinych hotendu odlisuje ;-)
takze cim je to zpusobeno rict vazne nemohu ;-) kazdopadne podle testu i vypoctu ( vypocet predpokladal trochu vic) je rozdil 10-22% ( zavysle na prumeru trisky a filamentu ;-) .
kazdopadne nasi tryskou sme si na tolik jisti ze kazdemu kupujicimu jsme ochotni pri nespokojenosti, vratit penize. samozrejme oproti navraceni trysky ;-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login