Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[flame] původně: HOTEND

Posted by Anonymous User 
Re: HOTEND
November 13, 2013 01:16AM
Jak se to počítá confused smiley
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 08:32AM
pocitani je fizyka :-) to neni moc slozity, ale vypocet vychazel trochu jinak, kazdopadne jsem pak vymyslel 2 metody jak to zmerit ;-) nemam iluze o tom ze to bude nejak presne, ale na to aby mi to reklo ze potrebuju mensi tlak to staci ;-)

jedna je snadna proste stahuju proud na moturku dokud nezacne preskakovat, je to piplacka ;-) nic mene to je schopne potvrdtit nizsi odpor filamentu v trisce ;-)
samozrejme za dodrzeni stejnech teplot, stejneho filamentu atd ;-)

druha byla komplkovanejsi, to by bylo na dlouho ;-)

nic mene nase tryska se prodava po 130kc , myslim ze nikomu nebrani ji zakoupit a prost vyskouset, zas takova rana to pro rozpocet neni ;-) proste o 5 piv min no

;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 08:36AM by Zvire.
Re: HOTEND
November 13, 2013 08:42AM
Jo tak přesně tohle jsem čekal, proto jsem byl minule ostřejší.

Chováš se jako typický opensource parazit. Bereš informace, nedáváš žádné. Reprap fórum používáš pouze jako marketingový kanál. Kdyby to takhle dělali všichni, tak nemáme nikdo žádnej hotend.

Píšu to s klidem do tohoto vlákna a ne do kanálu, protože stejně tohle téma žádné informace nepřináší, tedy není ho čím zaplevelit.

Navíc E3D hotend je zveřejněn pod licencí: [creativecommons.org]

Attribution — You must give the original author credit.
- k tomu jsem te donutil

Non-Commercial — You may not use this work for commercial purposes.
- to evidentne porusujes

Share Alike — If you alter, transform, or build upon this work, you may distribute the resulting work only under a licence identical to this on
- to porusujes svym predchozim prohlasenim

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 08:50AM by majkl.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 08:52AM
MAJKLE JDI ZMYHO VLAKNA DO PR*ELE !!!!!!!!!!!!!


tryska je komplet nase prace A MUZEM SI JI UVOLNIT POD JAKOU LICENCI MI CHCEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na tyhle DMENTNI TVY UTOKY NEMAM NALADU !!!!!

HOT END JE DESIGNEM E3D INSPIROVAN !!!

to pod licenci nespada, nebo by ford mel zalovat vsechny automobilky ze ostatni auta maj taky 4 kola !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to co delame je scela legalni , ty nas tu nazivas parazitem, verejne, coz muze byt trestny cin pomluvy . Zvazuju podani trestniho oznameni ;-) preju hezky den.

Kredit E3D jsme zverejnily i kdyz by chom NEMUSELI !!!! abys mi dal pokoj, tak si laskave zbal svoje komplexy a jdi vyhledat odbornou pomoc ! :-D

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 09:04AM by Zvire.
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:04AM
Já to s tebou řešit nebudu, nemám touhu číst si tvoje urážky.

Napsal jsem do E3D, ať si to vyřešej sami. Třeba to děláš všechno správně ...

Trestní oznámení klidně podej, vím přesně co s ním udělat.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/13/2013 09:14AM by majkl.
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:06AM
mimo toho, ze se ti nejspise nechtene zapnul capslock, tak ma navic Majkl co se tyka licenci pravdu. Sam jsi nekolikrat psal, ze jste z E3D vychazeli, ze jste komunikovali i s jeho autory jak a co udelat a ze jeste cekate na detailni nakresy. Tzn. navaznost na E3D je dle meho natolik silna, ze by bylo vhodne dodrzovat jejich licenci.

Ad mereni pruchodnosti materialu. Zajimava metoda, ja to testoval jen odhadem jak snadno mi sel material protlacit rukou. Kazdopadne to srovnani, ze to mate pruchodnejsi je oproti original E3D?
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:13AM
mi ale zadnou souvislost z E3D nespochybnujem a HOTEND BUDE VYDAN POD STEJNOU LICENCI !!!!!!

jediny co neuvolnujem je tryska, ktera je komplet nase prace ! a nema z puvodni nic spolecneho !!!!!

nikomu nenutime nasi trisku, klidne si kazdej muze udelat svoji z planu e3d, ma zavit M6 takze pripojeni je bez problemu !!
nic mene z nasi triskou nema nic spolecneho !!!

E3d jsem zminil na zacatku tohoto vlakna, a byla to chyba ;-) kdybych to neudelal , majkl by ted mohl akorat drzet hubu.
no chybama se clovek uci. kazdopadne hotend ( netyka se trysky ) bude zverejnen pod stejnou licenci jako E3D po dokonceni vyvoje .

Timto zadam majkla aby mi sem proste nelzl. nemam chut se bavit s clovekem podobneho typu.

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 09:40AM by Zvire.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:41AM
bajne , mam jeste jednu metodu, slozitejsi , ale rekl bych ze mozna presnejsi
zalezi na tiskarne a rozliseni v ose Z ;-) kdyz budes chtit, proberem.
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:50AM
Klid a bez nadavek... je jedno nad jakou blbosti se dohadujete, ale da se to zvladnout i bez urazek...

me taky spousta lidi dokaze na..., ale neznamena to, ze ho vynadavam do tam... to si delejte u piva v hospe...

podle pravidel CZ fora pro moderovani, proti kterym nikdo nic nenamytal - ti ten konkretni prispevek muze moderator smaznout, presunout nebo zcenzurovat...

sam si ho zedituj radsi, chapu, ze si horka hlava, ale radsi to udelej... nevypada to zrivna nejlip a je jedno kolik hvezdicek tam mas...

BTW.: pokud te nekdo nahlasi prez forum sluzbu jako nevhodneho uzivatele - zalezi ktery moderator nebo primo admin si toho vsimne jako prvni (nejen ja nebo majkl z CZ casti) a podnikne az treba blokaci tveho uctu... (v tomhle pripade asi ne, spi by nas pozadal o lokalni upravu / vysvetleni )


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:56AM
v tom pripade uz to zase vypada lepe, myslim, ze uvedeni, ze HE az na trysku je/bude pod stejnou licenci jako E3D a tryska pod vasi. Akorat si jeste pores tu licenci na prodej.
ad mereni odporu trysky, rad si to poslechnu/prectu, ale myslim, ze nejsem jediny. Nerikam, ze musis napsat v cem je tryska lepe resena, ac by to bylo pekne vedet, obchodni tajemstvi uznavam.
Amaterske mereni odporu trysky muzes dle meho klidne popsat verejne.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/13/2013 09:56AM by Bajn.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 09:58AM
raptajs muzes dat majklovi ban na moje vlakna ? :-( to je jedina cesta jak tohle preventovat, on je proste zakomplexnutej a ja na tohle nemam cas ani naladu :-)

rad bych zde resil rady , pripominky, zajem lidi,a updaty naseho hotendu. ale na utokyy tohodle debila ( lekarskej termin neni sproste slovo ) fakt nemam nervy.

projedu to spatky a odstranim neslusny vyrazy, nebo proste smaz majklovo prispevky a vsechny moje reagujici ;-)

diky za pristup chladny hlavy ;-)
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 10:09AM
bajne tak tedy metoda 2:

nejakou teplne odolnou podlosku, nejlepe z mekciho materialu ;-) korek se zdal oki, ale jen docasne ;-) ale asi bude vic vhodnych materialu ;-)

hotend stlacijes proti podlozce , tlak filamentu unikajiciho po stranacch, stlacujes tak dlouho az se filament blokne ( pohonej sroub ho vyrizne ).
Meris v ose Z jak moc si musel dolu = jak moc tlacis na podlozku. krokujes to Z krokama, takze pomerne presne ;-) poprpade muzes i rucne jemneji ;-)

ma to vetsi rozliseni nez metoda prvni. ale vystup je opet jen pomer ( kroky v ose Z ) dvou ruznejch reseni ;-) tudis defalto bezjednotkove mereni ;-)

tato metoda je plne vyvynuta nama ! ale povoluji ji pouzit i majklovi , bez jakychkoliv licencnich naroku :-D :-D :-D

Edited 1 time(s). Last edit at 11/13/2013 10:10AM by Zvire.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 10:14AM
licence na prodej je poresena, protoze E3D uvadi ze JJICH HOTEND by NEMEL ( may ) byt prodavan dale treti stranou , jenze tohle uz neni design e3d, a u zmenenych vyrobku musi byt pod stejnou licenci , tim sme vyhoveli vsem podminkam ;-) ostatne jim vyhovujem od zacatku ;-) pro nas by bylo snazsi zmenit proste vse ;-) ale my si za svym vyrobkem stojime, uz bych davno zmenil puvodni prispevek ze se jedna o e3d, to byla proste nestastna formulace, ale bohuzel mi to forum nedovoluje editovat :-(
Re: HOTEND
November 13, 2013 10:54AM
Přestaň mě urážet.

Když neumíš diskutovat, nepiš radši nic. Svým projevem jen odrazuješ svoje případné zákazníky.

Toto NENÍ tvoje téma. Jen jsi ho založil. Je to téma nás všech nebo majitele tohoto fóra. A je vhodné udržovat ve fóru pořádek, proto je rozumné držet se tematu. Já se tematu držím, bavím se o hotendu. Ty se bavíš o mě.

Mrzí mě, že místo spolupráce mlžíš, místama až lžeš a prokládáš to osobníma útokama.

Krom toho, žes ani nechtěl přiznat kredit E3D teď zase mlžíš a říkáš že je to váš design, pak zas že je odvozenej. Potom, že hotend bude open, tryska u který jste změnili náběh je celá vaše dílo.

Nejprve jsi ze zavedeného jména E3D těžil schovával se za něj, jako za osvědčený design.
"Vyrabime CELOKOVOVY hotendy, podle planu E3D. Vse z evropskeho materialu 1. tridy , zadna cina"

Teď je to váš odvozenej a E3D už mizí, není ho potřeba.
"HOTEND VZNIKL UPRAVOU HOTENDU E3D , nic mene jsme jej upravily. nyni je stejnej defakto jen heatbreake, "

Úplně mi uniká pointa tvého jednání.

Co z toho je pravda?

Edited 1 time(s). Last edit at 11/13/2013 10:58AM by majkl.
Re: HOTEND
November 13, 2013 10:55AM
Posli mi novej nazev do pm, to zvladnu snad jeste udelat - promazani bud pozdeji nebo makl ;-) Leze mi nahoru teplota a sem grogy, tak se nebudu moc angazovat, jinak bych asi taky plac neco opravdu mimo...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: HOTEND
November 13, 2013 11:01AM
Fakt je,že E3D vymysleli hotend . Pouze mi jsme to pochopili jako dávkovač,a předesignovali jinak . S E3D máme teď společné vnější rozměry,aby byl kompatibilní s dalšími typy . Trysku jsem upravil hlavně kvůli snížení tlaku . A co se týká E3D,tak jsem strávil 5 dní hledání výkresu s vnitřním vrtáním,a bez výsledku . i na dotazy . Takže to asi úplně Opensource nebude . Ale přes to všechno bych byl raději taky bez urážek . vždyť je to plitké . Proč si tak škaredě nadáváte,když se můžete pěkně pobít . smiling smiley
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 11:57AM
MAJKL OPAKUJU :

od doby co si sem prisel, si nas prisel urazet a osocovat, nechci te na mem vlakne !!!!!!!! to je vse.
Muzes chapat ze proste s clovekem tveho typu nechi jednat a dsikutovat o nicem a nikdy ????????
proste te na mem vlakne nechci a nevidim zadnej relanej zpusob vzajemne komunikace .

Proste se di vtirat nekam jinam !!!!!!

myslim ze zmnohal idmy tady sme spolecnou rec nasli, jen stebou to proste nelze !!!!

Kdyz uz jsme u tech urazek TYS NAS NAZVAL PARAZITAMA !!!

takze jako jiz tradycne ZAMET SI PRED SVYM PRAHEM !

proste se na mych vlaknech nevyjadruj, jsi zde ve vsi slusnosti NEVITANA existence ! .... staci to ?

JA NIJAK NEMLZM !!! uvdim vse tak jak je a ty jen ted sproste zneuzivas toho ze moje vysvetleni podlehlo promazani , proste jdi zmeho vlakna,
nechci tetu, ja ti do tvych taky nelezu !!!!!!!!! a kdybys cetl co pisu zjistlil bys ze prvni prispevek jsem nezmenil jen proto ze to NELZE !

Pointa meho jednani je naprosto jednoducha : vzali sme v1 a prepracovali jsem jej velmi dukladne az do te faze, ze je sice z E3D kompatibilni ale jiz to vzadnem pripade neni e3d !!!
chapu ze tvuj vyvoj kterej se sklada z nejhorsiho reseni trysky ktere sem kdy videl a zbytku nakopcenejch veci , nema zadnou hodnotu, my ovsem pracujem jinak.
Nevim proc mas nutkavou potrebu se vnucovat , asi do bude souviset s sikanou v detstvi ! , nech prosim ma vlakna stranou, jak jsi sam rikal je to o diskusi ale stebou ja o nicem diskutovat nechci, doufam ze to takhle staci !

to ze prvni clanek stratil relevanci , dobra , to je mi lito ale nebyl jsem schopen to zmenit , vyresim z raptikem, cekam na kontakt od E3D a reseni jsou dve :

Dohodnem se na nejakem koncenzu , nebo preprojektujem hotend aby sme se vymanily z licence e3d nadobro , ale to laskave nech na me a e3d , ty si prosim jdi lecit komplexy do svych vlaken !

Edited 6 time(s). Last edit at 11/13/2013 12:17PM by Zvire.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 12:16PM
Pokud by se nejaky zakaznik citil poskozen tim, ze neobdrzel kopii e3d, jak ho prvni prispevek mohl mylne informovat, jsme ochotni vratit kupni castku !
Jinak vsem spokojenym zakaznikum ( zatim vsichni :-D ) preji at hotend i dalsi nase produkty slouzi jak ma , budem dale pracovat i vyvijet pres to , ze nekteri jedinci to tezko snaseji ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 12:22PM by Zvire.
Re: HOTEND
November 13, 2013 02:27PM
Po dlouhe dobe jsem zavital na forum a nestacim se divit co se zde deje :-D

Pokud jde o moji tiskarnu, tak pul roku jsem pouzival j-head z reprapworld.com. Tisknul jsem pouze z PLA.
Pote jsem zkousel tisknout z ABS a pri prvnim tisku jsem hotend znici. Diky vysoke teplote 240 stupnu se natavil teflon
a bylo vymalovano. Proto jsem koupil E3D hot end, ktery me funguje bezproblemove.

Filament tlacim pres direct drive mk7 a bowden. Oproti predchoziho tisku z PLA pres j-head jde tisknout z E3D ABS mnohem rychleji. ABS ma mnohem nensi treni. Jine srovnani nemam. E3D hotend proste nenatavite. Hlavne funguje ve verzi pro filament 1.75 jinej takovej neznam. Pri tisku udrzite na heatsinku ruku.

Jinak nejaky velky rozdil mezi originalnim E3D a ceskym E3D take nevidim. To jen tak naokraj.

Dulezita je dobirka, ktera je u ceske verzi podstatne nizsi.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 03:35PM
petane prosimte uvadej DS HOTEND :-) nebo me tady za to jedno individum zabije :-D :-D

btw nizsi treni je presne efekt mnou zminovane trysky :-) petan od nas koupil heatblock, heatbreake a trysku, chladic si delal sam . proto neni moc rozdilu patrnejch ;-)
jak sem avizoval predem soucasti E3D a DS hotendu jsou kompatibilni ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 04:01PM by Zvire.
Re: HOTEND
November 13, 2013 03:58PM
Takze i ja prispeji svou troskou do mlyna. Stavim 3D tiskarnu a shanel jsem nejaky Hotend. Po precteni zdejsiho fora jsem se rozhodl pro DS HOTEND. Po konzultaci se Zviretem byl vcera odeslan a uz dnes dorazil. Vypada suprove. Objednal jsem Hotend, a k tomu tri trysky. Bohuzel ceska posta si s balickem zahazela tak chladic prisel trosku odreny. Zvire vsak obratem prislibil odeslani noveho kusu. Perfektni jednani, rychle dodani. Timto mu dekuji. Jakmile otestuji pridam dalsi reference.
Re: HOTEND
November 13, 2013 03:58PM
Jenom abych se k tomu v kratkosti vyjadril, tak:
Zvire: asi jsi uplne nepochopil princip diskuze, pokud hledas pouze prodejni kanal bez negativnich prispevku, tak diskutuj pouze na miste, kde jsi napr admin a jsi schopen prispevky promazat. Cenzura je hnus, ale nekdo to tak proste ma.
Uprimne si myslim, ze prvni negativni a prehnanou reakci jsi mel ty. To ze si pak majkl jenom prilozil do ohne dalsima vytkama je jasny dusledek.
Jak jsi dosel k tomu, ze majkluv hotend je spatny? Pominu to, ze ho nikde nepropaguje k prodeji. Pokud s nim mas osobni zkusenost, tak ji sepis. Nebo pokud mas zkusenost s principialne podobnym hotendem, opet muzes uverejnit. Ale vykriky do tmy nikoho nikam neposunou. Ani majkla, ani tebe a ostatni take ne. Plivat jed umi kazdy, konstruktivni kritika je uplne neco jineho.

Presne jak jsi si to odvodil z reakce petana ("Proto jsem koupil E3D hot end, ktery me funguje bezproblemove. "), tak i ja. Takze to ze automaticky uvedl E3D je take signal neceho.

Jen pro upresneni existuje velke mnozstvi hotendu pro 1,75, rekl bych tak 80% HE.

Nechci byt pouze kriticky, ale chce se to nad svym chovanim zamyslet. Jak jsem psal drive, verim tomu, ze vas hotend muze byt kvalitni, jen proboha prvni premyslej a potom reaguj na prispevky smiling smiley
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 04:05PM
bajne : ja nechci jen prodavat , vitam kohokoliv kdo prijde s cimkoliv konstruktivnim, ale prijit nekdo ke me do kramu a nadavat mi do parazitu , jede domu sanitkou ;-)

ja jsem otevreny i kritickym nazorum ale v ramci slusnosti ! mjkla tu proste nechci , nemam si snim co rict a diskuse s nim neprospiva naprosto nicemu ;-)

myslim ze nikdo jiny si nemuze stezovat, ze bych ho nejak osocoval, ale proste kopat do sebe nenecham ;-)

kazdopadne vyledek je ten , ze jiz pracujem na V2 hotendu z MNOHEM lepsimi parametry , kompletne nasim navrhem , a technologiema dosud na hotendech nepouzitych ;-) pak uz snad bude vse v poradku ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 11/13/2013 04:23PM by Zvire.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 04:11PM
bajne nemusim skouset spatnou technologii abych ji videl :

takze negativa "onoho hotendu "

-nemenny rozmer trysky
-omezena tepelna vodivost trisky , nebo breaku ( stejnej material ) , jedno jede na ukor druhyho
- cistit takto dlouhy breake bez pristupu z druhe strany bez poskozeni vnitrnich sten je defakto nemozne
- pri poskozeni trisky vymena celeho heatbreaku , tudi nutnost demontaze celeho hotendu
- snizena zivotnost, protoze az se tryska opotrebuje, coz se proste deje, je nemozno ji nahradit

atd atd ;-)

vyhody :

-vyrobce nemusi shane mosaz
-usetri si rezy a rezani 1-2 zavitu ;-)

urcite reseni navrhovane z ohledem na uzivatele ;-)

a nekdo takovy nas chce kritizovat ? hmmmmm

s tohodle vseho bych mohl udelat fame na jeho vlakne , ale nedelam to . protoze presto ze praci odvedl dle meho nazoru otresnou, presto kazda prace zaslouzi uctu !
jen ho zadam o to same, proste at ignoruje me vlakna, protoze me proste nenapada zadna plodna spoluprace s clovekem tohoto typu ;-) chci tak moc ? smiling smiley


btw: ja se vyvojem technologii zivim ;-) mozna mam nekdy unahlene a prehnane vykriky, ale rozhodne ne vykriky do tmy ;-)

Edited 4 time(s). Last edit at 11/13/2013 04:21PM by Zvire.
Re: HOTEND
November 13, 2013 05:05PM
Vypadá to, že seš profík. Mosaz se používá, protože se ní lip pracuje a líp vede teplo, udělat trysku z nerezi je složitější. To že vede teplo hůř nevadí. Tryska z nerezi míň kape.

Připomínky k výměně a čištění: Je to jedno ... buď vyměníš trysku a nebo tryskobrzdu.

Skoro to vypadalo, že prispěješ nějakejma informacema. Ale ne. Zas jen hloupé narážky.

Ohledně mého přispívání a nepřispívání, máš pech toto je diskusní fórum, nikoli PR blog nějakýho zvířete.

V žádném případě nekritizuju design E3D hotendu ani ten váš klon, to si jen vymejšlíš. Kritizoval jsem tvůj přístup k Opensource Hardware. Vzít, zamíchat, přelepit nálepku a prodávat.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/13/2013 05:07PM by majkl.
Anonymous User
Re: HOTEND
November 13, 2013 05:52PM
no tk todle ukazuje proc je tvoje "tryskobrzda"tak strasna !!! menit trisku lze bez demontaze hotendu !
Navic tryskobrzda je velmi trefne oznaceni, to co bude brzdit je hlavne tisk :-D :-D :-D navrhuju zmenu nazvu na TISKOBRZDA :-D

od trysky pozadujes co nejvetsi tepelnou vodivost , od heatbreaku naopak co nejmensi !!!! jejich spojenim udelas nevyhnutelne z jednoho
LIMIT. projevy se bud na extreme pomalem tisku, nebo naopak velmi velkou expanzi tepla do horni casti hotendu .coz bude mit za nasledek stratu tepla na trysce, a opetovny spomaleni tisku ;-)

jiste , nzkoteplotne vodiva tryska nevadi, neni nahodou principem dane trysky predavani tepla materialu ???? aaaa aha , bude predavat teplo ktere neni schopna vest ?? aaa takze asi nebude mit co predat ne ???? :-D vysledek= material bude plynout pomaleji, nebod tryska nestihne dostatecn rychle prohrivat material

navic mych vitek bylo podstatne vic, ale ty sis vybral jen ty na ktere sis myslel ze jaks taks odpovis :-D

od hloupych narazek jsi tady ty ;-) do toho ti fusovat nehodlam ;-) uprime ani ti nicim prispivat nehodlam, klido te v tom necham vykoupat ;-)

btw krytizovat ani nemuzes, pri tom co si stvoril sam :-D

nic mene uz navrhujem komplet svuj design jenz prinese do hotendu nove technologie,a ktery nebude mit z e3d jiz naprosto nic spolecneho. pak konecne sklapnes a pujdes vyrabet tiskobrzdy ;-)

Edited 6 time(s). Last edit at 11/13/2013 06:10PM by Zvire.
Re: HOTEND
November 13, 2013 07:39PM
To vypadá jak kdybys měl ten hotend v ruce a půl roku s nim tisknul jako já.

Nech si svoje odhady od stolu. Mě to tiskne, mám na to i teplotní simulaci. Standardní nastavení mám 120mm/s, 240mm/s není problém. To je pro mne dostatečná rychlost.

Tvé další výtky jsou zvláštní, proto jsem je přešel.

Nikdy jsem trysku nevrtal, protože by se mi sekla. Ale je pravda, že po tom, co jsem viděl fotku vašeho podávacího šroubu, tak se nedivim, že máš trysku zapchanou pilinama (to jen abych si rejpnul, když jsi takovej profík).

Opotřebování trysky, to je úplně mimo, protože jestli porovnáváš mosaz a nerez ... tak co je tvrdší? Co se tudíž dřív opotřebuje?

V novém designu držím palce.

Taky zkouším novej hotend, z obrobitelné sklokeramiky.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/13/2013 07:46PM by majkl.
Re: HOTEND
November 14, 2013 12:18AM
BAJNe když si tyk chytrý tak mě najdi hotend pro 1.75 ale ALL METAL.. těch moc není.

Většina se jich dělá pro 3 mm filament
dan
Re: HOTEND
November 14, 2013 01:51AM
OT: typicky ceske diskuzni forum. zakladatel vlakna sezral salamounovo hovno a z toho plyne milion dalsich prispevku o nicem a nic konstruktivniho.sorry, ale chce se mi z toho tady blejt.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/14/2013 01:55AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Anonymous User
Re: HOTEND
November 14, 2013 03:07AM
dane zatim co tvuj prispevek byl hooodne prinosnej :-D :-D :-D nikdo te nenuti to cist ;-)


majkl : tiskne skoro vsechno, ale 20mm/s ti bude tisknout cokoliv ;-) mno ale tohle neni vlakno o tvem hotendu, takze konec offtopicum ;-)
240 ti fakt nesezeru.
rejpat muzes jak chces , my zatim od vsech zakazniku dostaly za spracovani veliky pochvaly :-D takze kritika komplexaka me nerozhodi ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 11/14/2013 03:44AM by Zvire.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login