Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 07:01AM
zvire.. zvire...

tak bajn nakousl korek a ja ho lehce doplnim....... doplnim to o nitril kaucuk.....

zvire ma vzdycky pravdu....a proto tam musi bejt drevo....
EF je z "kvalitnich komponentu"....... ta lepsi elektronika.... je arduino... atd....
a to mlzitko "je strasne dulezite" pro tisk....

P.S. tvoje "laborator" na ocelovy konstrukci tvy jachty vsechno vyzkoumala...... proto mas sve tvrzeni "vzdycky podlozeny"........

a neprekrucuj vecne ! nikdy jsem nepsal ze je pro me draha ! pouze sem se zminil ze stoji raketu !
cos je fakt ..

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 07:26AM by Kikin.
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 07:14AM
No nejsem si uplne jisty, jestli to tresnove drevo zachrani vice nez ten korek. Ano, vibrace napric deskou to neresi. Otazka je, jestli realne tak moc vznikaji. No ale necham to na vas, ja to az tak hluboce neresil.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 08:22AM
korek a pevnost ???? to je snad vtip grinning smiley
korek jiste pohlti vybrace, kazdopadne nemuze slouzit jako nosna plocha ;-) pouziti jako tlumice je mozne , ale nevim jestly druhotny projevy nebudou horsi ;-)

kikin: presne , bajn a ostatni jsou v diskuzi prinosem, narozdil od tebe grinning smiley

Edited 3 time(s). Last edit at 05/27/2014 08:26AM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 08:36AM
zvire.. zvire....
korkova deska s nitril kaucukema a dalsima prisadama ma prekvapive i pevnost .....
a rozhodne muze slouzit jako nosna plocha ....
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 08:42AM
zvire: minimalne me jsi nepochopil, zkusim nakreslit:

______________________________ horni deska (neco pekneho, napr plasto-hlinikova deska)
--- --- korkovy izolant
[o] [o] drzaky lozisek


druhotny negativni projev me nenapada
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 09:26AM
bajne ja to chapu .... chces pouzit korek jako silent block ;-)
jen ten korek je vazne mekkej ;-) coz paradoksne muze pri akceleraci a decceleraci pohyby desky spusobit ;-)


kikine kikine , az vytisknes alespon kalibracni kosticku, pokecame grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 09:28AM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 09:51AM
zvire... zvire... mas se jeste hodne co ucit ...
Utri slzu ! kalibracni kosticku tisknout nebudu ...
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 10:06AM
jiste ze se mam co ucit, to budu mit predpokladam celej zivot grinning smiley nejhorsi je chudak co si mysli ze uz vse umi, jako ty grinning smiley

me je scela jasne ze se mam co ucit, ale jsem pomerne spokojeny stim ze jsem cca 3 zivoty pred tebou grinning smiley

jem i jasny ze ji nemuzes tisknout kdyz neni na cem grinning smiley razitka z detsky sady se nepocitaj grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 10:09AM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 10:13AM
to ze jsem dal podminku kikinovi za napadani neznamena, ze ji nemuzes mit taky. Proste se vyhybejte osobnim utokum a venujte se technickym vecem!


zas tak mekky neni, maximalne verim tomu, ze pokud by tryska byla hodne pritlacena na bed, tak se to v tom muze o nula nula nic zmacknout, ale to je spise pozitivum.

2-3mm korek rozhodne nemuze byt natolik mekky, aby se takhle choval. nezapomen, ze to je na ty drzaky pres ten korek prisroubovane, takze ti nema kam uhnout.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 10:24AM
pochopitelne ze se clovek uci celej zivot ..........
ale tvuj argument je uplne z cesty.... uplne stejne jko kdyz jsem ti napsal - ze ti fouka pod tasky.. nebo strasi ve vezi ...
a ty jsi mi odepsal ze lod nema strechu ale palubu.....

kosi me smich .. kdyz si na tebe vzpomenu ....

shodou nahod ... tu desku .. o ktere mluvi bajn .. mam doma ... ma teda 4mm ... to nehraje roli ....
garantuji ti Zvire ze pises totalni kraviny !! a bajn ma pravdu ...

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 10:38AM by Kikin.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 11:09AM
tve argumenty jsou z cesty cely tvuj zivot, takze jeden muj prezijes grinning smiley kliiiiiiiiid, jeste 3 zivoty a zvladnes tu kalibracni kosticku grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 11:10AM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 11:12AM
ja snim proste mluvit nechci..... at proste ignoruje moje vlakna a ja to budu brat jako primeri ....
je to clovek kterej nema zadne vzdelani ( auto lakyrnik ) a s tiskem nema nic spolecnyho ! vys ze stebou rad pokecam i s ostatnimy , ale snim si proste nemam co rict a TENHLE ZIVOT MIT NEBUDU ! nemam rad lhare !

kikin: jojo, jako mas doma vytistenou lebku , tiskarnu z adamantia, a spustu dalsich veci ktery zahadne rano zmizej grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 11:14AM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 11:57AM
zvire: tak s nim nemluv. Jedine co ti psal je, ze tu desku ma a ze s tebou nesouhlasi. Bohuzel to napsal po kikinovsku, samozrejme ty jsi na neho taky reagoval po svojem a ani jeden jste si neodpustili narazku. Tak jste si je zase pomerili a zase dejte pokoj winking smiley

mimo to jestli budes mit chvili a neni to az tak velke tajemstvi, tak mi zkus aspon do PM pls napsat co planujete v tom sliceru, by me zajimalo co se da jeste zlepsit smiling smiley
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 12:31PM
Bajne - sorry

zvire ... ty nemas rad lhare ? jak teda muzes vubec zit ? se podivas rano do zrcadla a uz se ti zaparuje hlava...

ubezpecuju te ze s tiskem se zabyvam cca 2 roky...
a uplne stejnym zpusobem podotykam ze nejsem lakyrnik a nikdy jsem nebyl !
stejne tak tu lebku mam vytistenou ...

Stale cekam ! kdy na me zverejnis ty tvy smysleny informace... pak se teprv zasmeju....
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 01:19PM
kikin PRESTAN!!!!

Ak ti to nedoslo, si dost OT s tymito vylevmi.
Ak chces nieco podotknut ku konstrukcii, OK, s tym nema nikto problem, ale taketo dotahovacky a hadanie sa uz nikoho nebavia.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 04:41PM
bajn jenze je v MIM vlaknu ! ja klidne mile rad budu ignorovat jeho vlakna !!!!!!!! at dela to sami a bude klid !!!! jenze jemu evidentne o klid nejde sad smiley

kikin , opravdu nemam rad lhare, lhal si ze si ODEMNE neco koupil sam vis ze to neni pravda.... a za celou dobu ( od unora ) to nejsi schopen prokazat a nikdy si nebyl ! Nechci te ve svem vlaknu a uprimne mas stesti ze neziju v CR, byl bys na jipce a ja na vyslechu .... :-(

ignoruj me vlakna a ja budu ignorovat tvoje, to je jedina mozna cesta k relativnimu klidu pro uzivatele tohoto fora !


olisoft : plne si uvedomuju ze na tom mam svuj dil, ale ja uz snim nechci mluvit naprosto o nicem , ani o technickejch vecech.
za prve jim nerozumi, a zadruhe i kdyby, je to u me totalni tluchuba .... staci se podivat jak tvrdil ze uz ma lebku mesic vytisklou ( coz neni mozny pokud neni pokrevni pribuzny nostradama ) a hlavne nebyl schopen nikdy ukazat jediny foto tiskarny nebo vytisku !!!
At si o me kazdy rika co chce ale za mnou je videt kus prace..... ne jen flamy na foru ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 05/27/2014 04:52PM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 06:00PM
bajn : ze slicru nezverejnim naprosto nic, to se na me nezlob, jeden projekt uz mi jisty "reprapar" vykradl a to mi staci.... dokud nebude slicer hotovy a nase novy postupy zapatentovany, nezverejnim o nem ani ň ;-) snad mi chapes ;-)
hele dlouho si lidi mysleli ze na motoru uz neni co vylepsit a pak prisel pan wankel ;-) vzdy je co zlepsit ;-)

btw zrovna testim polycarbonat winking smiley kdyby mel nekdo zajem pokecat o PC a jeho tisku jsem k dyspozici ;-) zatim jsem znej krapet sklamanej , ale je mi jasny ze to asi je rukama grinning smiley proste mu musim prijit na chut a kloub grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 06:07PM by Zvire.
dan
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 01:30AM
Pokud to myslis vazne a opet utocis na me, tak jeste jednou tu napis nekjakou evidentni LEZ a vem si me do huby, tak i za cenu toho, ze tu na foru skoncim zabanovanej, skoncis uplne stejne. Pro me to zde forum nema funkci reklamy jako pro tebe !!!

PS: Umyslne tve prispevky nekomentuji, nepisi ti do "TVYCH" vlaken, ac je o cem diskutovat a navic tvoje ty vlakna nejsou. To ze si je zalozil neznamena, ze si budes vybirat, kdo ti do nich bude prispivat, je to verejne diskuzni forum. Pokud chces opet se svymi nesmyslnymi narazkami pokracovat, budiz, ale priste uz zadne hlasovani z 99% nebude.

Edited 2 time(s). Last edit at 05/28/2014 01:51AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 02:29AM
Milé Zvíře, kdyby byl Wankelům motor tak dobrej, jak uvádíš, tak se dnes montuje do drtivé většiny vyráběných vozidel v celém světě. Jelikož díky své konstrukci nemá takovou životnost jako běžný pístový motor a vykazuje i větší spotřebu paliva, tak se již dávno upustilo od jeho používání.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 11:59AM
mas pocit ze lidi kupuji to co je nejlepsi ? kupuji to co je nejlacinejsi ;-) videl jsi nekdy wankel ject ? JA JO ! 30 000 otacek bez vybraci ! ani nevis ze si nastartoval, kroutak a vykon je jak z jiny planety ;-)
ale myslim ze toto neni vlakno o motorech, byl to jen priklad ;-) naopak efektivitu paliva ma wankel MNOHEM LEPSI , nebod ma pracovni defakto kazdou dobu, navoc se nemeni smer pohybu vykone cast , rotacni pist jede stejnym smerem .
Jedinou vadou na krase je ono tesneni v rohach trianglu , ktere ale napriklad mazda pomerne zvladla, meni blok motoru po 100 000 , ale to meni rada lidi i motor pistovej ;-) Zivotnost je mnohem vetsi, ale 100 000km byli schopny zarucit, a pak proste menily motor .
ale s uconosti ( spotrebou ) podle me pravdu nemas ;-)
zatimco klasickej pist ma efektivitu 25% ( jedna doba pracovni a 3 se vezou ;-) mluvime-li o 4 taktu ( )

nastesti nam u sliceru priliz nehrozi ze by nam netesnil pist ;-) jen vtip ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 05/28/2014 12:14PM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 12:02PM
Pane Lenc ja na nikoho neutocil nikoho jsem nejmenoval, myslim ze porekadlo o potrefene znate, takze zrejme mate pocit ze jste
se dopustil neceho nekaleho.... coz ale neni muj problem, ja vas jiz neresim. Jen jsem uvedl ze jisti reprapari se chovaji takovym zpusobem, ze me to nuti drzet vse pod poklickou.... Videl jste me nekde zminit vase jmeno ?

Pane Lenc vyhrozovani je opravdu co kvam sedi ;-) a pro me toto forum jiz reklamou neni take , nebod jsem prodej nasich produktu v cechach defakto ukoncil ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/28/2014 12:04PM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 01:06PM
ze ma wankeluv motor mnohem lepsi efektivitu paliva ?
tak to je dobra blbost .. .......... .... ... ..... .. . .... .... .. ........ ...........
Ludvajs ma pravdu.

Edited 3 time(s). Last edit at 05/28/2014 01:23PM by Kikincuk.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 01:40PM
25% efektivita vypliva z principu 4 taktniho motoru. Z principu wanklu vypliva efektivita minimalne 33,3% ale navic je navysena o to ze pracovni i prodlivaci doba je vzdy na jednom valci ;-) takze podle me efektivita jeste stoupa ;-) navic jede stejnym smerem, takze treni , vybrace , a dalsi veci neporovnatelny....

takze opet pises jen aby jsi psal.....

Edited 1 time(s). Last edit at 05/28/2014 01:41PM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 01:53PM
A co spalovaci prostor ? rozdilne tlaky ?rozdilne teploty ?
a co ta tvoje spotreba paliva ? olej ?
mohl bych pokracovat....

"Tva efektivita" je pouze smyslena

Edited 1 time(s). Last edit at 05/28/2014 01:54PM by Kikincuk.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 04:06PM
to je prave o tom, mluvis o vecech kterym nerozumis ;-) pokud mas nejakou hmotu a ta jede v prudkych zmenach smeru , a hmotu ktera je pouze hnana v rotacnim pohybu stejnym smerem , rozdil je obrovsky .
stejne tak pistovy motor ma OMNOHO vetsi naroky na mazani, protoze zminovany triangl je tesnen keramikou a mazan palivem.
pohyb je rotacni, continualni, tudiz i opotrebeni bude mnohem mensi .

spalovaci prostor je naprosto scestny argument, protoze na efektivitu defakto nema vliv, obemem zvednes vykon, ale ne efektivitu
jasne ze vetsi obem se mozna hur zvlada, a muze efektivita trochu klesnout, ale to bude velmi velmi maly rozdil !

je ale videt ze o motorech nic nevys ;-) napriklad teoreticka ucinost 2 taktu je 50% ;-) proto 2 takt o tretinovy vaze ma 2x takovej vykon jak ctyrtakt ;-) ale WANKL je proste naprosto genialni motor .... uz jen pro to ze defakto kombinuje silne stranky 4 taktu i 2 ;-)
wankl je vlastne 3 takt ;-)

jeden nas dronovy prototyp pouziva nama navrzeny hybridni pohon.... ver mi, o motorech neco vim ;-)


Jsi autolakyrnik ;-) do motoru bych se bejt tebou nepoustel ;-)

smyslena efektivita je asi jako tvuj argument ohledne DRV8825 ;-) zeptej se raptika ;-) jak je skusil , okamzite mi psal ze jsou mnohem lepsi grinning smiley Efektivita je pomer vykonu a strat, nemuze bejt smyslena ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/28/2014 04:08PM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 04:22PM
Mazat palivem můžeš dvoutakty, protože se do paliva přidává olej.

A životnost motoru nějakých 100 000 km, tak to není nic moc. Slušný pístový motor ti vydrží až 500 000 km, když nepočítám výměny rozvodů.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 04:49PM
no tam je to proto ze 2 takt ma obrovskou treci plochu a vzhledem k tomu ze funguje pist i jako pumpa paliva.....
u vanklu je to jiny, ale palivo ma aditiva a maze pomerne slusne , kor kdyz vemes v uvahu wankolovo konstrukci, ktera ma asi tak 10x mensi pocet trecich ploch ;-) ale je mi jasny ze to je vec nazoru ;-) podle me pro wankel je mazani palivem vyhodne ;-)
tim nerikam ze nelze udelat centralni mazani, jen vzhledem ke konstrukci, se ten olej dostane do paliva stejne ;-)
ale tusim ze mazda pouzivala 2 systemy ;-) palivo maze ty keramicky hroty trianglu a zbytek je centralne ;-)

500 000 vydrzeli stary mercedesy ;-) dnesni pistaky zacinaj chcipat po 100 000 ale je mi jasny ze je to zamer ;-)
dokonce uz ani mercedes neni co byval ;-)

na druhou stranu kdyz si spocitac ze 25% a 33.3% je primej rozdil temer 50% , tak za zivotnost toho mototru usetris na palivu na novej ;-)

Edited 4 time(s). Last edit at 05/28/2014 05:14PM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 28, 2014 07:26PM
zvire.... zvire
psal jsem.... co spotreba paliva ?? olej ??
- zrejme neumis cist ... dedukovat... chapat .....
zremne ti to nedocvaklo ! ... wankeluv motor se vyznacuje velkou spotrebou paliva !! a zaroven to doslova zere olej ....!
nemuzes to popirat ... jsou to abnormalni hodnoty !
takze tvuj prispevek ohledne mazani je "zbytecny"

Spalovaci prostor ma hodne hodne moc velky efekt ! z tve strany jenom keci ! zrejme ti nic nerika "thermodynamicka ucinost".........
spalovaci prostor u wankela ROZHODNE NENI IDEALNI ! horeni smesi je podstatne slozitejsi ....
specifickej tvar prekvapive i "omezuje" kompresni pomer ....cos je "docela" dulezite.....

Navic na ucinost wankelu ma vliv i chlazeni !
cast kolem sani je chlazena cerstvou smesi na rozdil od spalovaciho prostoru a vyfuku!
Spalovaci prostor NENI mozne (prekvapive) ochladit vymenou plynu jako u pistaku ....
proto je potreba chladit z vnejsku ! cos ale neni tak efektivni jako vyplachem ....

WANKELUV MOTOR NENI V ZADNYM PRIPADE GENIALNI !!
ma tolik nevyhod.....
a UBEZPECUJU TE ze je to ctyrtakt !
nikoliv jak pises ty "3 takt" ......... napsal jsi total blbost .....

WANKELUV MOTOR NENI VZADNYM PRIPADE TAK EFEKTIVNI JAKO ODPOVIDAJICI PISTAK


Nevim teda jak se to "bere" u lodi ci kanoji ....
ale pokud se budeme bavit o beznych autech.... tak 500 000 to vydrzi !!!! i ta nejvetsi mrdka 300 natoci !
(udrzba NENI generalka)

hele .... to je snad vtip ne ??
"tak 2takt ma obrovskou treci plochu a proto se pridava olej do benalu" ?? zase jedna z tvych hovadin ......
Jak se podle tebe lisi (obecne) treni u 2 takt a 4 taktu ? no jak ?
- kdyz bude stejny pocet krouzku .... stejne vrtani... materialy atd .... rozdilne mazani vynechame.... tak jak se podle tebe bude lisit treni ????

soustava mazani u 4taktu je NAPROSTO ODLISNA od 2taktu .....!!!!
u 2taktu se nasava smes do kliky ! u 4taktu ne ! (zrejme si nikdy nevidel stiraci krouzek na pistu ... ze ???)

u 2takt. motoru se pridava olej do benalu protoze to neni mozne mazat jinak............

a muzeme tady resit dale ! treba zvyseni kompresi ..at uz te nebo te.... casovani v podobe "pilovani "... zmena spalovaciho prostoru... odlechceni pistu ci kliky..."pretryskovani" ... prodlouzene sani.... uprava airboxu .... abnormalni hodnoty predstihu ..... atd .....

co poresit i 2takt diesel ??


TY O MOTORECH NECO VIS ??????
toto jsem si musel vyfotit...... a ubezpecuju te ze az budu mit chvilku tak to flaknu nekam na forum kde se resi motorismus.... at se chlapci taky pomlatej smichy....

P.S. ubezpecuju te ze lakyrnik nejsem !
a stale vsichni cekame kdy na me zverejnis tu pohadku !!!

to trestni oznameni jste asi podali na nekoho jinyho ...
"broucku" napis mi sem pak nejaky kontakt kde bych se mohl prihlasit !
a jsem maximalne spokojen ze si stravil nejaky cas sveho zivota psanim pohadky o me !

Edited 6 time(s). Last edit at 05/28/2014 08:34PM by Kikincuk.
Re: DS EVIL FORGE
May 29, 2014 03:14AM
Co se to tady zase k sakru děje? Kdo je Kikincuk, proč mluví jako Kikin a proč má podobný nick? Pokud dostal Kikin z nějakého důvodu BAN, jeho opětovná evidentní registrace by snad měla být automaticky banována taky, ne?

Už toho fakt nechte kluci... to platí i pro Zvíře. Myslel jsem, že se tady všichni pokusí mávnout nad uplynulejma měsícema rukou. Všichni víme, že tohle nevede vůbec nikam :-(.

PS: Já jsem auto s WANKELem měl a žádnej zázrak to nebyl.. rozhodně můžu potvrdit, že spotřebu to mělo mnohem vyšší, než o 1/4 výkonnější diesel, za který jsem ho vyměnil. A v porovnání s tím dieselem to i hůře jelo. Ale to všechno je spíše o vývoji WANKELa, který stojí víceméně desítky let na místě. Zatímco u pístů dělají desítky laboratoří neustálej vývoj, jezdí se na ně formule a dělají se závodní auta... wankela oprašuje občas jen Mazda. Osobně si myslim, že písťáky mu vývojově už natolik utekly, že je nikdy nemůže dohonit... respektive, ani spalovací motory tady nebudou na vždycky a nevyhnutelně je nahradí v budoucnu nějaké elektro. A za těch +- 30 let na sluníčku, co spalovacím motorům ještě může zbejvat, už je wankel nedohoní, ani kdyby do něj začala prát prachy polovina velkých výrobců. Není na tom co řešit...
Re: DS EVIL FORGE
May 29, 2014 04:49AM
Quote
Mighty_Mike
Co se to tady zase k sakru děje? Kdo je Kikincuk, proč mluví jako Kikin a proč má podobný nick? Pokud dostal Kikin z nějakého důvodu BAN, jeho opětovná evidentní registrace by snad měla být automaticky banována taky, ne?

+1. Okamžitě...
Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.