Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

problem s tiskem posledni vrstvy

Posted by raptik 
problem s tiskem posledni vrstvy
June 16, 2013 01:07PM
Ahoj,
mam ted najednou problem pri dokoncovani posledni vrstvy - viz prilozene foto (lepsi se bohuzel nepovedlo). Vypada to, ze najednou firmware zapomene par poslednich gcodu. Ten ruzek se mel vytisknout jak posledni a podle pronterface se taky provedl.
S timhle kouskem sem tiskl jeste 2 ruzne - mensi a ty jsou dokoncene v poradku.

Firmware - marlin
Gcode z skeinforge.

Asi to s tim nesouvisi, ale zacalo to po ucpani me prvni 0.5 trysky. Ted jedu na 0.35 a jediny, co sem menil jsou kroky pro extruder, ale pres M500 / M503 nastaveni.

Predem dik za navrhy :-)
Attachments:
open | download - IMG_20130616_182924.jpg (457.2 KB)
Re: problem s tiskem posledni vrstvy
June 17, 2013 03:37PM
Co máš za elektroniku? Například u RAMPS 1.4 je všude doporučováno baudrate 250000, nicméně na polovině hardware (především notebooky) toto nefunguje optimálně a je daleko lepší nastavit baudrate na 115200.
Re: problem s tiskem posledni vrstvy
June 23, 2013 01:08PM
Ahoj,
promin za pozdni odpoved - akorat mi tehdy zacla angina...

RAMPS 1,3 a ATMEGA 2560 pousteno z woken 7 64bit s 250000 baudrate na normalnim PC.

problem kupodivu sam zmizel po vycisteni 0,5 trysky - akorat mi to nejde dohlavy... ze by nahodou nekolikrat blbla komunikace akorat pri konci tisku??? (po 2 dny - cca 6 tisku)
Re: problem s tiskem posledni vrstvy
June 24, 2013 07:32AM
Ahoj,
nedávno jsem řešil úplně stejný problém - netiskly se mi posledni cca 3-4 vrstvy.
Používám RAMPS 1.4 na 115200, fw: Sprinter a Gcode ze Slic3r.

Nevim jestli to s tím souvisí, ale problémy přestaly, když jsem si stáhnul novou verzi Printrun-Win-experimental-Slic3r-28May2013 a gcode začal vytvářet přes Slic3r v tomto balíčku...
Re: problem s tiskem posledni vrstvy
June 25, 2013 04:27AM
Mně se občas stane, že se občas vypne žhavení hotendu ještě před koncem tisku, během poslední vrstvy, u malých tisků během posledních tří. A jak klesne teplota, tak se kus poslední vrstvy nevytiskne, nebo blbě. Pravidelnost jsem v tom ale nezjistil. Vypadá to, jako by počítač nasypal do Arduina do bufferu příkazy a jakoby přitom Arduino nepočkalo s příkazem na vypnutí hotendu na správné místo, ale provedlo ho hned. Nezkoumal jste někdo blíž příkazy G-kódu? Protože některé z nich jsou bufferované a některé nikoliv, tak jestli by to nemohlo souviset.
Re: problem s tiskem posledni vrstvy
June 26, 2013 04:06AM
no to ume se zhaveni nevyplo... vse jelo ok akorat akorat posledni cca 8 prikazu pro pohyb s tiskem jakoby nedorazilo do tiskarny nebo arduino si smazlo buffer... a vzhledem k tomu, ze se to samo tak nak opravilo, tak byl asi spis problem nekde v komunikaci mezi printrunem a arduinem.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login