Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

zezačátku tisk super, pak katastrofa

Posted by Polar_bear 
zezačátku tisk super, pak katastrofa
May 18, 2014 04:26AM
Ahoj,

při tisku mám problém. Když začínám tisknout tak první vrsta je OK, pak několik dalších taky OK, zhruba do výšky 0.5 cm a pak najednou to začne svinit, pro lepší vysvětlení přikládám foto :


Stavá se to jak s PLA tak i s ABS. Předtím jsem tisknu normálně fungovalo to. a na jednou to nejde. Nevíte co by s tím mohlo být? Jedná se o Průša i3 s Prusa nozzle. Jestli je to na novou trysku? Nebo nevíte co by mohl být kde za problém?
Děkuji...

Edited 3 time(s). Last edit at 05/18/2014 05:14AM by Polar_bear.
Attachments:
open | download - 1.jpg (67.6 KB)
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
May 18, 2014 05:16AM
Nezačne přeskakovat extruder? Nepřicpává se tryska?

Pokud ne, tak skus tisknout ty předměty dva, nebo tři naráz... Případně chladit.
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
May 18, 2014 05:27AM
No myslím, že se přicpe tryska právě, pak když vypnu ten tisk. A točím small-gearem aby něco vytlačil, tak skoro nic nevytlačuje. Dá se dělat něco v takovém případě? smiling smiley
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
July 08, 2014 04:29PM
uz si to vyresil?

neprehrejva se ti stepstick pro extruder??? pak by se moh zacit vlivem teploty stepstik odpojovat a tim prerusovat davkovani


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
August 10, 2014 04:28AM
Presne tohle se stava me taky. Zejmena s PLA... Taky netusim, cim by to mohlo bejt...

Prestane tyct matros a podavaci kolecko vydre ve strune jamku.
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
August 10, 2014 09:21AM
Máš verzi s chladičem? Ofukuješ ho?


3draty.cz - celokovový hotend
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
August 10, 2014 12:47PM
Jj, chladic mam, i to ofukuju ale mam pocit,ze ten malej vetracek to nedava. Tedko jsem to dal i o stupen niz, nez bylo z vyroby - kupoval jsem sestavenou, a stejne s PLA to moc nefacha, pritom driv to slo vpohode... S ABS to nema absolutne problem a tiskne to bez chyby... Ale to PLA... Viz fotky takhle to vypada, kdyz strunu vytahnu. Je to spatnym chlazenim nebo vysokou teplotou?

[imgur.com]
[imgur.com]
Re: zezačátku tisk super, pak katastrofa
October 17, 2014 03:12AM
Měl jsem stejnej problém. Tryska byla málo dotažená k breaku a asi po stejné době jak je na obrázku stejný problém. Ve filamentu vydřená drážka a ABSko vyteklé kolem závitu breaku a totálně uvařené. Do acetonu a pak znovu složit.
U první trysky byl break nějak špatně vyvrtaný a ABSko se pomaloučku přidíralo až se totálně zaseklo a v hotendu speklo. Potom zas acetona a výměna breaku. Od té doby no problem.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login