Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]

Posted by helios 
Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]
November 26, 2014 11:44AM
Dobrý den,

sestavil jsem si tiskárnu Rebel II. Zkalibroval a sestavil ji podle návodu. A při použití Slic3ru (1.1.7) mi dělá ve výtisku infill tohle. Nevíte kde by mohla být chyba a co popřípadě změnit?

Infill 100%,
rychlosti defaultní,
elektronika: Ramps 1.4 + DVR8825,
hotend E3D tryska 0.4.
Filament Fillamentum ABS Extrafill Traffic White 1.75.
Použité teploty stoleček 90°C a Hotend 220°C




Děkuji za každou pomoc.

helios

Edited 1 time(s). Last edit at 11/26/2014 11:47AM by helios.
Re: Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]
November 26, 2014 12:40PM
Jakou rychlosti? Ja pri 120mm/s jedu s timhle matrosem na 265°C
60mm/s tak 250°C jinak se trhaj vrstvy u urcitejch objektu.
Trysku mam taky e3d v5 0.4mm na 1.75mm


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]
November 26, 2014 01:18PM
Takže myslíš že to bude teplotou a zvýšit taky rychlost tisku?.. A tiskl jsem na rychlosti 30mm/s perimetry a 60mm/s vyplně.
Re: Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]
November 26, 2014 02:56PM


Nějaká rada čím to může být?

Edited 1 time(s). Last edit at 11/26/2014 02:56PM by helios.
Re: Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]
November 27, 2014 03:32AM
no neni to moc dobre videt, ty kraje sou nezaostreny, ale vypada to na to, ze mas vypln malo a prilis matrose na stranach... rozhodne uz ty vlakna vypadaj lip, jen ne tolik u sebe...

zkus zmenit akceleraci na extrudru o cca dvojnasobek nahoru. pripadne i jerk. (ale nejdriv zkus jen akceleraci)

me to delalo pri nepomeru tiskovych akceleraci (ne prejezdovych) os a extruderu a projevovalo se to az pri rychlostech nad 100mm/s (ted jedu max 120mm/s)

jinak ad teplota, treba nebudes potrebovat tolik jako ja, muzes mit jinej termistor, nebo se jinak chova... ale 220 mi prislo malo. dostacujici mi prisla 245°C pri 60mm/s, ale pokud sem tisknul krabku, co ma tloustku steny 3mm a rozmerove je 10x13x2,5 cm tak sem musel jit s teplotou o dost nahoru aby vlivem smrstitelnosti nepraskala behem chladnuti... (nebo nektere dily na rebela a rebelixe)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Problém z výplní [Slic3r 1.1.7]
November 27, 2014 03:53AM
jo a jeste sem zapomel smiling smiley

pokud je to tim cim pisu, tak to ti opravi jen tu "preplacanost" u okraju a ne mezirky ve vyplni.

ty budes muset opravit:
- ve sliceru apod. parametrem na ovlivneni davkovani materialu
- v skeinforge: snizenim Infill Width over Thickness

nejlip pri infill = 100%


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login