Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Problémy s vytlačování materiálu

Posted by cernra 
Problémy s vytlačování materiálu
December 05, 2014 04:29AM
Zdravím pánové, mám postavenou reprap 3D tiskárnu s řízením Arduino Mega 2560 s marlin firmware.
Vše mi funduje jen mám problém s vytlačováním materiálu. Materiál se při vytlačování začne kroutit směrem na horu k trysce a po sléze se k ní přilepí vyz. foto. Zkoušel jsem nastavovat různé teploty od 215 až po 250 stupňů ale výsledek je stejný. Materiál mám ABS černý. můžete někdo poradit kde by mohl být problém.
Děkuji
Attachments:
open | download - reprap1.jpg (491 KB)
open | download - reprap2.jpg (564.4 KB)
dan
Re: Problémy s vytlačování materiálu
December 05, 2014 05:25AM
To ze se krouti smerem nahoru neni zase tolik zasadni problem, protoze do vzduchu tisknout nebudes. Problem je spise v tom, ze ti 1. vrstave nedrzi na skle.

Mas dobre serizenou vysku trysky nad sklem ?
To mas hole sklo, nebo nejaky juice ?
Jakou mas teplotu stolku ?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Problémy s vytlačování materiálu
December 05, 2014 05:28AM
To je normalni a obcas mi to dela taky. Az budes mit spravne vysku trysky nad sklem a spravnej povrch aby se ti chytil plast k nemu, prestane to vadit.
cim mas osetreny sklo? Na ty fotce to vypada ze je cisty. A i kdyz je zahraty moc se to na nem normalne neudrzi...
doporucuju kores lepidlem potrit, az zaschne prejet jeste abs, kterym tisknes, rozpustenym v acetonu.
jo a pokud neni deska nahrata, moc se to chytat taky nebude.

Edited 1 time(s). Last edit at 12/05/2014 05:30AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Problémy s vytlačování materiálu
December 05, 2014 08:36AM
Ešte si pošteluj ten BUDA hotend. Vyhrievaciu časť máš podľa mňa moc vysoko (ďaleko od trysky) a mám dojem že sa ti až opiera o PEEK. Než sa ti plast dostane na koniec hotendu tak ti o dosť schladne.
Re: Problémy s vytlačování materiálu
December 05, 2014 12:20PM
Předem moc děkuji za velký zájem řešit můj problém.
DAN:
-Výšku hrotu mám seřízenou tak že pokud je v nulové pozici tak mezi sklem a hrotem je mezera na list papíru. Při tisku jsem zkoušel různé ofsety výšky hrotu od skla. Jaká by měla být výška hrotu od skla. Trisku mám 0.4mm
-Sklo je čisté. Zkusím co mi napsal RAPTIK
-Teplota stolu je 100 stupňů.

RAPTIK
-Vyzkouším

BULMAN
-BUDA hotend už je přímo u trisky, měl jsem ho výš protože jsem myslel jestli mi to nepomůže s mým problémem .
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login