Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

změna filamentu ve FW

Posted by milou 
změna filamentu ve FW
May 06, 2015 12:50PM
Ahoj kalibroval jsem tiskárnu na 1.75 od 3DF , ale není to dobrý materiál . Prohodil jsem HE a ve sliceru jsem změnil průměr , ale pořád se mi zdá že se filament driver točí moc rychle na to , aby stihl protlačit materiál . ani při teplotě 280 °C . Zapoměl jsem na něco ? Díky .


www.3d-konstrukce.cz
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 12:47AM
Nejak jsi to ne moc dobre popsal. Takze jsi presel na 3mm vlakno?
Kalibrace tiskarny znamena nastaveni spravnych konstant ve firmware. Slic3r je az druhotna zalezitost.
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 01:48AM
Quote
jirpil
Nejak jsi to ne moc dobre popsal. Takze jsi presel na 3mm vlakno?
Kalibrace tiskarny znamena nastaveni spravnych konstant ve firmware. Slic3r je az druhotna zalezitost.
JJ . Přešel jsem na filament 3.00 . Ale nevím , jestli to je třeba zmenit v EEPROM firmwaru . nebo ještě někde jinde .
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 07:00AM
Pokud máš firmware nastavenej tak, aby si tiskárna při spuštění četla parametry z EEPROM (#define EEPROM_SETTINGS), tak stačí změnit konstantu v EEPROM a ve Slic3ru. Konstanta extruderu pro 3mm vlákno bude samozřejmě jiná než pro 1.75mm.
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 07:31AM
Extr. 1 steps per mm . Tuhle hodnotu mám 280 . Takže 280 : 175 . 300 = 480 pochopil jsem to správně ?
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 08:47AM
No bohužel nepochopil. Vlákno něčím podáváš (okousaným šroubem M8?) do trysky. Na průměru toho podavače záleží nejvíc. A trochu se to mění podle průměru vlákna - jak moc se zařezávají zuby podavače do vlákna, jak se změní ploška styku podavače a vlákna 1.75/3,... Takže steps per mm se nezmění tak moc, nejlepší je to vyzkoušet.
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 10:44AM
No však ano . Používám svůj fil. driver . Vnější průměr 9H9 vnitřní vrchol drážky 8.00 . na té 1.75 jsem to podle Dana dopočítal procentuálně , a sedělo to . Pak jsem na filament nakreslil rysky po 100 mm . a posun byl skutečně 100 mm . ve sliceru jsem to změnil , takže co mi zbývá ještě udělat ? Na tyhle základní otázjy jsem nikde nenašel odpovědi . Až to dokončím , tak bych to všechno sepsal , a dal to sem pro amatéry jako jsem já .


www.3d-konstrukce.cz
Re: změna filamentu ve FW
May 07, 2015 03:57PM
A udělal jsi to znova pro 3mm vlákno? Pokud ano (a sedí ti ten posuv) pak už jenom ta změna ve Slic3ru.
Re: změna filamentu ve FW
May 08, 2015 03:23AM
jj . To jsem udělal . Pak už je to vše . Už tisknu ,. Vypadá to super . Dík za rady . Večer bych to sepsal , a plesknul bych to sem . Tedy ty postupy změn parametrů . Snad to někomu pomůže .


www.3d-konstrukce.cz
Re: změna filamentu ve FW
May 08, 2015 05:45AM
Takže výtisk jako takový vypadá dobře , Až někam do 30 vrstvy . Pak začně motor extruderu přeskakovat . to dělá asi 5 vrstev , a pak zase ok . Schválně jsem to nechal dotisknout . Tisknu ABS 3.00 teplota 260 °C Rychlost 100 mm/s.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login