Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Osa Z 4 motory .

Posted by milou 
Osa Z 4 motory .
June 21, 2015 03:20AM
Zdravím všechny printery .
Lidi mám otázku . Nevím , jestli 2. A driver utáhne 4 KM na ose Z . Nenašel jsem info o proudech . Ani záběrových , ani přídržných . Na rampsu 1.4 mám jeden driver volný . Můžete mi prosím poradit , jak spárovat dva drivery , každý po dvou motorech ? Tedy jestli je to možné .
Pokud ne , zajímá mně proud KM . Driver by měn chladič 20 x 20 mm a celá skříň , ve které mám elektroniku má 4 ventilátory 100 x 100 mm Takže chlazení je zajištěno . Nikdy jsem uvnitř nepřesáhl 29 °C .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Osa Z 4 motory .
June 22, 2015 05:41AM
s proudy ti neporadim, ale marlin a tusim i repetier umi pouzit dva drivery na Z osu staci projed nastaveni.

problem ale s pouzitim dvou driveru je, ze nebudes mit jistotu, ze budou motory shodne krokovany, nebo rozdilne buzeny. u jednoho vis, kdyz odejde tak nejede nic smiling smiley ale pokud to jede, nebude to problem (jen to pisu, ze bys musel s tim pocitat a s podobnejma problemama)
ale pokud vis u driveru, kterej zvladne 4 motory, co chces pouzit staci se podivat na dokumentaci vstupu a udelat adapter na ramps. (driver musi teda bejt i kompatibilni napajenim rampsu, pokud nechces jeste delat i prevodniky urovni nebo opto-oddeleni ridicich signalu)
vetsina tech budicu potrebuje jen vstupy: enable, prepinani smeru, krokovaci signal, standby, reset
to ostatni muze bejt na vlastni desticce (volba modu stepingu, pripadne endstop vstupy atd.)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Osa Z 4 motory .
June 22, 2015 06:10AM
ČLOVĚČE V REPETIÉRU JSEM TO NENAŠEL . ,MRKNU ZNOVU .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Osa Z 4 motory .
June 22, 2015 06:13AM
v repetieru si taky nejsem jistem... taky mrknu.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Osa Z 4 motory .
June 22, 2015 06:18AM
Quote
milou
ČLOVĚČE V REPETIÉRU JSEM TO NENAŠEL . ,MRKNU ZNOVU .

ma to tam, 0.92.x pres www config u Z zaskrtnout
Quote
Mirror motor signals to other stepper driver
a pak vybrat kam zrcadlit signal krokovani - umi to i na libovolne ose


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login