Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisknutí bez dohledu

Posted by pinkolin 
Tisknutí bez dohledu
October 12, 2015 12:00AM
Ahoj,
jsem si myslel, že tiskárnu vytížím i v noci, maličko to nedopadlo:
[youtu.be]

Z nějakého důvodu (dokážete odhadnout?) došlo k posunu tisku v rovině posunu stolku, materiál se tisknul do vzduchu, skončilo to vypadnutím skla na hotbedu, sklo prasklo, utrhlo signalizační diodu z hotbedu... Smradu jako v Cařihradu :-). Zajímavé, že na Youtube moc "crash" videí není, asi jsem fakt šikovnej :-)

Edited 1 time(s). Last edit at 10/12/2015 12:07AM by pinkolin.
dan
Re: Tisknutí bez dohledu
October 12, 2015 01:36AM
No, kdyz to vezmu z druhe strany, tak si myslim, ze to dopadlo dobre, protoze si nevyhorel grinning smiley

Posuv odhaduji na nastaveni maleho proudu driveru Y, nebo naopak moc velkeho. S narustem velikosti tisteneho objektu se samozrejme zvysuje i hmotnost pojezdu Y a tudiz je zjednodusene receno potreba vice sily/proudu pro udrzeni kroku, hlavne na zacatku a konci drah (akcelerace/deakcelerace).
Tedy, bud pak nestaci proud nastaveny na Y, nebo je naopak moc vysoky a drivery zacinaji vypinat prehratim.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Tisknutí bez dohledu
October 12, 2015 02:47AM
Dane,
děkuju moc za vysvětlení možné příčiny. Zkusím eliminovat ty rozjezdy dojezdy a tisknout ten velký objekt jen jeden, to by mohlo snad pomoci. Prostě snížím rychlost.

Co se týká toho vyhoření, teplota vzplanutí ABS je o dost výš, než pereme do trysky, ne?
dan
Re: Tisknutí bez dohledu
October 12, 2015 03:55AM
s tim vzplanutim jsem to bral vseobecne. v pripade, kdy se nic nepo..., tak se nema vcelku co stat. ale tech ale je strasne moc, urcite se doctes tady a u nas na foru. pocinaje poruchou termistoru, zakousnutim fw, uvolnenim teliska atd. odladenim a pouzitim spolehliveho fw se tomu da hodne pomoci. ruzne simulace poruch a ladeni fw mam za sebou, mohu konstatovat ze vse chodi teoreticky jak ma, ale presto si dnes netroufnu nechat bezet tiskarnu prez noc.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/12/2015 03:56AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Tisknutí bez dohledu
October 12, 2015 04:18AM
Máš Dane rozhodně pravdu. Jeden z důvodů mého postu bylo i upozornit na to, že vše nemusí dopadnout dobře, když to před tím 100x dopadlo. Právě proto mám i u tiskárny kameru a octoprint, abych to mohl hlídat, není možné sedět u tiskárny neustále. Ale v noci takhle dlouhý tisk je hloupost. Mám ponaučení.
dan
Re: Tisknutí bez dohledu
October 12, 2015 05:23AM
jj, kamera je dobra vec v pripade, ze se na ni obcas kouknes a vcas si neceho vsimnes. ale v pripade, kdy to blafne a spis, je bohuzel uz kamera k nicemu. tema autonomniho tisku tu nekde je.

Kazdopadne tobe spise slo o detekci problemu posunuti a tam je to vice mene asi jasne, pohraj si s proudy na motorech.
Nelze samozrejme vyloucit i nejaky jiny problem, jako nejaky hupanec v siti, nejaky ten studenacek, treba i vadny endstop atp.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Tisknutí bez dohledu
October 13, 2015 01:01PM
Quote
dan
jj, kamera je dobra vec v pripade, ze se na ni obcas kouknes a vcas si neceho vsimnes. ale v pripade, kdy to blafne a spis, je bohuzel uz kamera k nicemu. tema autonomniho tisku tu nekde je.

Kazdopadne tobe spise slo o detekci problemu posunuti a tam je to vice mene asi jasne, pohraj si s proudy na motorech.
Nelze samozrejme vyloucit i nejaky jiny problem, jako nejaky hupanec v siti, nejaky ten studenacek, treba i vadny endstop atp.

Dovolím si přidat možnost povolení červíku na řemenici osy Y . Mám to už za sebou .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Tisknutí bez dohledu
October 13, 2015 05:23PM
Jak jsem psal už tady Rebel fórum, dva šrouby na motoru se nějak vyžvejkali a zkříla se hřídelka motoru, výsledek byli schody, viz. příspěvek. Může se objevit naprosto cokoliv.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login