Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tiskarna tiskne moc plastu

Posted by PazziCZ 
Tiskarna tiskne moc plastu
January 09, 2016 07:32AM
Zdravim,

tiskarna mi tiskne az moc plastu a uz si s tim nevim rady, tak bych vas chtel poprosit o radu.

Pouzivany SW:
- Slic3r 1.2.9 (verze pro OSX)
- Pronterface (verze Printrun-Mac-03Feb2015)

Tiskarna:
- Prusa i3
- Marlin (verze z 11. prosince)
- Arduino Mega + RAMPS 1.4
- 0.5mm nozzle M-01 hot-end
- 3mm bily ABS

Kdyz spustim tisk (Gcode viz nize) uz z prvni vrstvy vidim, ze se do vyplne dava az moc fillamentu, po par vrstvach uz jezdi tryska zaborena do plastu. U perimetru mi prijde, ze je plastu tak akorat, ale tezko rict takhle od oka...
Myslim, ze mam tiskarnu zkalibrovanou dobre. Kdyz v Pronterface posunu tiskarnu o 100mm, posune se na milimetr presne po vsech trech osach X,Y i Z. Pokud necham vytisknout 100mm plastu vtlaci mi to do extruderu presne 100mm (delku vytlaceneho nevim)

Slic3r mam nastaveny na vysku vrstvy 0.4mm, extruder na 0.5mm, fillament na 3mm, multiplier na 1, Infill jsem nastavil na 0 tedy default (pri stahnuti slic3ru tam bylo nastaveno 200%) (cely konfiguracni soubor prikladam nize).
Podle kalibracnich navodu jsem snizoval extrusion multiplier, ale dostal jsem se az na 0.75 a stejne po nekolika vrstvach tryska zase jezdi zaborena do plastu.

Napada me, jestli treba nektery ze SW nema v sobe nejaky bug, ktery spatne cte/generuje gcode. Kdyz jsem se dival do gcodu, hned na zacatku jsou vygenerovane komentare ze slic3ru, ze vnitrek se bude tisknout misto 0.5 tloustkou 0.58 - netusim kde tuto hodnotu vzal, ani jestli je to normalni...

konfiguracni soubor Slic3ru: [dl.dropboxusercontent.com]
vygenerovany GCODE: [dl.dropboxusercontent.com]

Predem dekuji za jakekoliv rady,
s pozdravem PazziCZ
dan
Re: Tiskarna tiskne moc plastu
January 09, 2016 10:33AM
Pokud mas dobre nastavene kroky/mm pro extruder, tedy pri manualnim posuvu (extruzi) 100mm ti vleze do hotendu skutecne 100mm filamentu a mas dobre nastaveny prumer filamentu ve slicru, tak to dela ta verze 1.2.9. Je v ni chyba a prave pri plnych infilech je preplnuje.
Zkus treba Cura.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/09/2016 10:34AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Tiskarna tiskne moc plastu
January 09, 2016 11:20AM
Oukej, diky za odpoved, vecer vyzkousim. Ted si uvedomuju, ze jsem infill mel nastaveny na 80% a stejne vyplnoval celou plochu.

Ta Cura je obecne lepsi nez slic3r a je mozne ji bez vetsich problemu pouzivat na RepRap nebo je lepsi prejit na nejakou starsi verzi slic3ru (pripadne kterou)?
Celkove jsem totiz nad nekterymi cestami, ktere mi slic3r vygeneroval kroutil hlavou, protoze trasu zbytecne moc prekombinuje oproti verzi pred 2 lety.
Re: Tiskarna tiskne moc plastu
January 10, 2016 01:10PM
Já jsem downgradoval na v.1.2.7 a řek bych dobrý.
Re: Tiskarna tiskne moc plastu
January 11, 2016 03:39AM
Vyzkousel jsem Curu a na prvni pohled to vypada na vyreseny problem - urcite mi to nedava prebytek plastu. Spis naopak mi zase dava plastu malo a vrstva neni souvisla, ale to uz bude problem se sroubem extruderu - mam pocit, ze pri pomalem tisku se mi zazira do plastu a obcas proklouzne.

Jeste vyzkousim starsi verzi Slic3ru...

Diky za odpovedi,
PazziCZ
Re: Tiskarna tiskne moc plastu
January 16, 2016 05:18AM
Quote
jirpil
Já jsem downgradoval na v.1.2.7 a řek bych dobrý.

kdyz potrebuju slicer, taky pouzivam 1.2.7 a nemam moc problem...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tiskarna tiskne moc plastu
January 18, 2016 03:07PM
Tak jsem stahl Slic3r pro osx verzi 1.2.7 a stale pri infillu 80% dostavam plny infill a hodne plastu, takze tiskarna po cca 0.7cm jezdi zaborena v plastu... Cura tiskla skoro vyborne, ale nevim kde nastavit rychlost pro bridging a tak se plast trha

Mohl byste mi nekdo, kdo pouziva Slic3r poslat jeho konfiguraci spolu s parametry tiskarny? Predem moc diky

Edited 1 time(s). Last edit at 01/18/2016 04:09PM by PazziCZ.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login