Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisk není vycentrován

Posted by profano 
Tisk není vycentrován
January 25, 2016 12:40PM
Zdravím, mám krátce tiskárnu GEEtech Prusa i3X a nenajíždí mi při tisku na střed (musím ve slicru přidat X+30, Y+7). Ale co je horší nevytiskne mi objekt s rozměrem 200 mm ale jen 170 mm. Nevím co s tím. Kde je to špatně nastavený. Poraďte méně zkušenému.

odkaz : [www.geeetech.com]
Re: Tisk není vycentrován
January 25, 2016 03:26PM
vyzera to na zle nastavene kroky vo firmware. musis najst polozku steps/mm a tam zmenit hodnoty pre x a y os.
podla toho aku mas remenicu (kolko zubovu atd) a krokovy motor sa to da vypocitat.
alebo pouzit kalkulacku:

[prusaprinters.org]
Re: Tisk není vycentrován
January 26, 2016 03:09AM
Zapomněl jsem napsat, že mi ale tiskne rozměrově dobře.
Re: Tisk není vycentrován
January 26, 2016 09:52AM
no ved si ale pisal, ze 200mm objekt vytlaci dlhy 170mm.. a aj podla toho centrovania by to sedelo ze chybaju 3cm.
takze to vyzera na problem s poctom krokov na milimeter.
Re: Tisk není vycentrován
January 26, 2016 09:56AM
takze max rozmer k tisku je 170 x 170mm v x a y???

pravdepodobne mas ve firmwaru nastaven max X a Y na tuto hodnotu. staci zmenit, ale otazka je jestli ti neco nebrani na plnej rozsah 200mm, ja taky nemam plnejch 200mm tiksove plochy, ale nakejch 180 - 190 mm.

stred by ti mel slicer generovat pak podle geometrie podlozky, kterou si asi nastavoval.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 26, 2016 12:14PM
Tak jsem opět zkusil tisk a vyfotil to. Oba objekty jso bez offsetu ve slicru. Malý má dobrý rozměr 33x48mm, ten velký má mít 190x190. Vepředu jela tryska asi 10mm před deskou a vzadu a na pravé straně je to ořízlé. Má mít zaoblené rohy.
Attachments:
open | download - bed.jpg (28.3 KB)
open | download - náhled slic3r.jpg (87 KB)
open | download - DSC_0350.jpg (183.3 KB)
Re: Tisk není vycentrován
January 26, 2016 12:23PM
Quote
profano
Tak jsem opět zkusil tisk a vyfotil to. Oba objekty jso bez offsetu ve slicru. Malý má dobrý rozměr 33x48mm, ten velký má mít 190x190. Vepředu jela tryska asi 10mm před deskou a vzadu a na pravé straně je to ořízlé. Má mít zaoblené rohy.

zda se ze se ti kombinuje spatna pozice endstopu a mozna spatne nastaveni firmwaru...
orezovani hran, je kdyz se posle gcod, kterej jde mimo rozmer, kterej limituje firmware. pak to dojede k limitni hodnote a bude pokracovat az dalsim vhodnym gcodem - napr.rovne dolu a vynecha zaobleni
to ze tiskne nekde 10mm mimo, je zrejme jen spatna pozice endstopu...

ale muzu se milit smiling smiley mam ted teplotu nad 37 tak mi to moc nepremesli...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 26, 2016 01:04PM
Psal jsem do Geeetechu o nový firmware, tak jak příjde ta se ozvu o pomoc. Díky.
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 09:11AM
Tak mám firmware, když jsem ho vrazil do IDE a zkompiloval, tak hlásí chybějící knihovnu. Tak jsem ji doinstaloval dle návodu na fóru a chyb je tam ještě víc. Tak nevím.
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 09:25AM
Quote
profano
Tak mám firmware, když jsem ho vrazil do IDE a zkompiloval, tak hlásí chybějící knihovnu. Tak jsem ji doinstaloval dle návodu na fóru a chyb je tam ještě víc. Tak nevím.

co je to za firmware???

repetier 0.92 vetsinou potrebuje nejnovejsi ide
0.91 zas starsi verze IDE nebo alespon me nejde 0.91 na zadnym z PC pokud tam dam nejnovejsi Arduino IDE.

marlin by mel bejt v pohode.
tam mi delalo obcas problem z babystepping s urcitym LCD. neslo to zkompilovat (pokud se pamatuju dobre, udajne kvuli tomu, ze to integer promene se snazil narvat string).


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 10:26AM
Firmware je Marlin a IDE mám 1.6.5. V příloze je výpis chyb.
Attachments:
open | download - chyba komp..jpg (98.2 KB)
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 10:30AM
Quote
profano
Firmware je Marlin a IDE mám 1.6.5. V příloze je výpis chyb.

zda se ze do IDE neni sparvne nainstalovana knihovna u8g... pro podporu grafickejch displeju...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 10:35AM
Když ji doinstaluju z odkazu z fóra Geetech, tak tam naskočí chyb ještě víc.
Attachments:
open | download - Marlin.zip (299.9 KB)
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 10:46AM
Quote
profano
Když ji doinstaluju z odkazu z fóra Geetech, tak tam naskočí chyb ještě víc.

na mem linuch arduino ide 1.6.5 prilozenej marlin compilace v poradku s mou u8glib (zadna zmena nastaveni)

u8glib na drop boxu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 11:03AM
tohle je default z poslaneho marlinu

#define X_MAX_POS 205
#define X_MIN_POS 0
#define Y_MAX_POS 235
#define Y_MIN_POS 0
#define Z_MAX_POS 190
#define Z_MIN_POS 0

pokud takhle odpovida tiskova plocha toho geetech i3, kam zajede hotend po povelu pro home???
jestli mimo tiskouvou podlozku, tak staci mechanicky posunout pozici daneho endstopu. pravdepodbne X o cca 30mm a Y o cca tech 7mm a melo by bejt ok.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 11:19AM
Stále nejde, něco dělám blbě, přitom pár prográmků na UNO mám za sebou, ale tohle mírně odlišné. Už nevím. Mohu požádat o trochu polopatický postup? Dík
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 11:43AM
Quote
profano
Stále nejde, něco dělám blbě, přitom pár prográmků na UNO mám za sebou, ale tohle mírně odlišné. Už nevím. Mohu požádat o trochu polopatický postup? Dík

no...
ulozim zip nekam
spustim ide a dam import zip library a najdu onen zip na disku v spustenem dialogu
overim, ze tam knihovna je videt.
zavru ide
spustim ide a nactu marlina (pripadne upravim configurak) a dam kompilovat

nekdy delaj problem nektere dodatecne knihovny, ktere si tam davam, kdyz testuju neco jineho nez firmware (napr. mi pak chybuje kompilator na reprap firmwarech, pokud mam vlozenou knihovnu I2C komunikaci s LCD) takze doporucuju odstranit vsechny ktere nejsou ciste od arduino IDE a nevyzaduje je i marlin...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 12:18PM
ja len dodam, aby si nekompiloval samotny .h subor.. (configuration a pod)
v arduino IDE treba otvorit subor marlin.ino a ten skompilovat a nahrat. ostatne subory si to potiahne samo..

moze sa to stat ako blbost, ale jeden uzivatel mal problem prave kvoli tomuto. smiling smiley
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 12:40PM
Možná už unavuju ale ne a ne a ne. Přikládám jak to vypadá
Attachments:
open | download - kod.txt (3.2 KB)
open | download - chyby.txt (27.4 KB)
open | download - IDE.jpg (99.6 KB)
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 02:02PM
Asi ty endstopy nějak posunu, ale ve stavebnici nic takového není. Home najíždí mimo podložku. Asi počítají s fantazií bastlíře, když něco nesedí. Díky za konstruktivní přístup k problému a obětovanému času.
Re: Tisk není vycentrován
January 27, 2016 03:25PM
rozbalil som ten subor marlin.zip co si sem uploadol a skusil skompilovat v arduine.
bez jedineho problemu. vsetko je v poriadku.
arduino mam 1.0.5. r2 nainstalovany cez instalacku, nie rozbaleny.

otvoril som marlin.ino, dal som skompilovat a skompilovalo bez chyb. nerobil som ziadne zmeny.
vyskusaj este tuto verziu arduino ide a nainstaluj ho, nerozbaluj. nemalo by to vadit ale pre istotu..
Re: Tisk není vycentrován
January 28, 2016 08:17AM
Tak kompilace už je vpořádku. Funguje mi to jinak než jsem zvyklý z programování klasického arduina UNO. Teď jsem otevřel v IDE 1.6.5 složku marlin.pde a vše si natáhlo samo, ani žádnou jinou knihovnu to nechtělo. Jinak zatím do arduina nic hrnout nebudu a přizpůsobím endstopy dle raptika.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/28/2016 01:47PM by profano.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login