Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Sekání filamentu

Posted by boylucky 
Sekání filamentu
July 01, 2016 02:50AM
Potřeboval bych poradit ohledně sekání filamentu v extruderu. Koupil jsem teď jinou značku filamentu od plasty Mladeč a filament se po chvilce tisku začne sekat a přestane se vytlačovat z trysky. Když použiji filament který jsem používal dříve tak tisknu bez problémů. Zkoušel jsem měnit teplotu hotendu jak na vyšší tak na nižší, ale to nepomohlo. Nevíte kde by mohl být problém?
Re: Sekání filamentu
July 01, 2016 08:18AM
Možná by se to chtělo rozepsat cože to na té tiskárně máš za hotend a jaký filament používáš winking smiley

Ale jestli máš celokov hotend a PLA plast, tak šmudlo hledej řeší se to tu horem dolem winking smiley.
Re: Sekání filamentu
July 02, 2016 01:36PM
Jj, jak píšeš, jde o celokov a PLA. Našel sem tady forum [forums.reprap.org] kde se to taky řeší, takže sory, že sem nejdřív nezkusil tam.
Re: Sekání filamentu
July 02, 2016 04:30PM
Ještě mrkni sem: rebelové tam se to taky celkem slušně propíralo
Re: Sekání filamentu
July 03, 2016 03:58AM
Díky. Mrknu na to.
Re: Sekání filamentu
April 07, 2017 12:16PM
Tak jen jeden update k sekání filamentu. Došel jsem k závěru, že rozhodující je správně zkalibrovaná podložka pro tisk + retrakce + správné množství průtoku filamentu při tisku. Zkoušel jsem i potřít filament trochou oleje smiling smiley což jsem na pár stránkách našel taky jako funkční řešení, ale to většinou pomohlo na pár hodin tisku a pak byl stejný problém. Když se mi povedlo správně nastavit tyto 3 věci tak zatím vypadá že problém je vyřešen. Od té doby zatím žádné sekání. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login