Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Borosilikátové sklo

Posted by ku8az 
Borosilikátové sklo
September 14, 2013 06:42AM
Zdravím. Měl bych takový dotaz na všechny, komu se podařilo sehnat borosilikátové sklo na heatbed. Pochopil bych na menším městě, ale v Brně jsem obešel 5 různých sklenářství a ve všech byla odpověď víceméně stejná: "Co to je?"
Takže dotaz - kde, ideálně v Brně, sehnat něco takového? Vím, že ho můžu objednat z Číny za 200, ale nemám problém s tím, si ho nechat udělat přímo tady. Nejlevnější nabídka, co zatím mám, tak za 130 korun udělat žíhané klasické sklo, které by mělo vydržet do cca 180-200 °C, což by asi mělo stačit. Ale není to borosilikát.
dan
Re: Borosilikátové sklo
September 14, 2013 06:47AM
Neres zadne specos sklo, nech si uriznout obyc sklo 200x200x3mm a zabrousit hrany.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Borosilikátové sklo
September 14, 2013 10:01AM
Mám obyčejný sklo 2mm za pár korun a naprosto bez problémů
Re: Borosilikátové sklo
September 14, 2013 05:41PM
tak tak, pokud s ním nebudeš hned po tisku když zrovna chladne manipulovat tak vydrží... zkoušel jsem i 3mm zrcadlo.
Re: Borosilikátové sklo
September 14, 2013 06:24PM
Ok, tak to jsou hned pozitivnější zprávy, i když se teda docela divím, že to obyčejné sklo vydrží. To na takové teploty přece jenom moc stavěné není.
Každopádně díky za info, jen mě překvapilo, jak jsou výsledky se sháněním něčeho speciálnějšího v Brně tristní...confused smiley
Re: Borosilikátové sklo
September 15, 2013 03:45AM
Použivam sklo z fotoramečku z Bauhausu. 180x240 mm za 35 korun.
Vydrželo to 3 měsice, pak prasklo při pokusu sundat horky kus ihned po tisku.
Vyměnil jsem to za stejné a jede to fajn.
Jsou tam i jiné velikosti za srovnatelnou cenu.
Re: Borosilikátové sklo
September 15, 2013 07:50AM
Neřešit, kup obyč. sklo ve sklenářství cca 40 Kč za 200x200x3mm včetně sražení hran smiling smiley

Sundávám už i při cca 90°C jsem nedočkavec, ale opravdu je lepší počkat zhruba na 60°C.
Re: Borosilikátové sklo
September 15, 2013 08:13AM
Tak díky všem za info.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login