Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hobbed bolt

Posted by gaminn 
Hobbed bolt
October 07, 2013 01:23AM
Zdravím,
nemá někdo navíc hobbed bolt pro wade extruder? Mám Arcol, chci vyzkoušet jiný typ.
Re: Hobbed bolt
February 08, 2014 01:22PM
Anonymous User
Re: Hobbed bolt
February 09, 2014 10:14AM
sem stoho jelen co je hodbed bolt ?

Edited 1 time(s). Last edit at 02/09/2014 10:14AM by Zvire.
Re: Hobbed bolt
February 09, 2014 12:23PM
hobbled bolt = šroub posuvu filamentu smiling smiley
dan
Re: Hobbed bolt
February 09, 2014 12:25PM
To zvire nevi............., akorat to prodava grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Hobbed bolt
February 09, 2014 01:26PM
Ahoj . I technik Rád pomůže . Filament driver DS samozřejmě máme . [www.dronesolution.net] . Prodej je v Čechách,takže dodání velmi rychle. Když tak napiš Zvířeti do PM, A on mi objednávku předá .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Hobbed bolt
February 09, 2014 02:02PM
Pro všechny, co rádi bazírují na detailech.
Je to HOBBED bolt:

Hobbing is a machining process for making gears, splines, and sprockets on a hobbing machine, which is a special type of milling machine. The teeth or splines are progressively cut into the workpiece by a series of cuts made by a cutting tool called a hob. Compared to other gear forming processes it is relatively inexpensive but still quite accurate, thus it is used for a broad range of parts and quantities.

Pravda je, že dost výrobců tento proces nahrazuje řezáním závitníkem, že?
Anonymous User
Re: Hobbed bolt
February 09, 2014 03:01PM
no mi tomu rikame filament driver ;-) hobbed fakt slysim prvne ;-) ale vse je jednou poprve winking smiley
Re: Hobbed bolt
February 10, 2014 07:02AM
Jak jsi správně napsal,tak odvalování je postup pro přesné opracování drážek . V tomto případě je to ale přežitek . Pokus si pečlivě nachystáš povrch zahloubení pro řez závitníkem,tak je výsledek totožný . Nehledě na čas potřebný k výrobě. S odvalovací frézou ,je to v tomto případě jako by jsi cnc-čkem brousil zahradní rýč .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Hobbed bolt
February 10, 2014 07:35AM
Milou,
o tom já ani nechci polemizovat. Když vyrábíte a prodáváte "Filament driver DS", tak to fakt nemusí mít s odvalovací frézkou nic společného.
Mně šlo primárně o to vysvětlit, proč se ta věc většinou nazývá "hobbed bolt". Já jsem to před rokem taky nevěděl.
Re: Hobbed bolt
February 10, 2014 08:49AM
Tak to mi promiň . Já jsem to taky nevěděl . Nezlob se .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Hobbed bolt
February 10, 2014 09:49AM
V pohodě :-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login