Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

hlinikove profily a 3d tiskarny

Posted by Bajn 
hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 04:24AM
Vyuziti hlinikovych profilu pri stavbe 3d tiskaren je znamym faktem. Narozdil od zavitovych tyci uz z principu pouziti poskytuji presnejsi montaz a pevnost (samozrejme zavisi na konkretni konstrukci, nemusi byt vzdy pravidlem). Hodne jsou tyto profily pouzivane pri stavbe delta tiskaren kvuli sve pevnosti a jednoduchosti uchyceni (kossel, richrapuv 3dr), profily ale lze najit i u "beznych" 3-osych tiskarnach.V cechach je napr tiskarna REBEL postavena z techto profilu.
Existuje mnoho ruznych tvaru a velikosti. Nektere specificke tvary jsou patentovany pro daneho vyrobce a diky tomu odpovida kolikrat i cena.
Vetsinou je moznost si u dodavatele objednat konkretni delky a clovek to pak nemusi doma rezat na koleni.

Jednim z ceskych dodavatelu je napr. pardubicka alupa s prehlednym eshopem.
Nektere profily standartnich tvaru/velikosti ma ve svych skladech i ferona.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/19/2013 04:27AM by Bajn.
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 04:31AM
Rovnou otazecka k profilum, kdyz juknu na alupu a jejich 30mm profil kombi, tak mimo samotneho profilu maji i Al profil na matice Chapu spravne, ze tento profil se zasouva do hlavniho profilu, ale pokud ho chci vyuzit na uchyceni veci k profilum, tak si ho musim nechat narezat na rekneme 20mm kousky a do tech pak udelat zavit?
Pripadne mate nekdo typ na vhodne matice do tohoto profilu?
Diky za info.
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 05:02AM
Já používám profily od www.aluteckk.cz tam mají matice už hotové, v katalogu je množství příkladů, jak co spojovat a použít, jsou ta 2D i 3D podklady pro CAD systémy. Mimo jiné mají pěkně rozpracované lineární vedení, pomocí vozíků i kladek. Chce to jen obětovat trochu času a prohrabat se tím katalogem.
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 06:47AM
jj presne tak, ten maticovej profil si objednas jak napr 1m delky a pozadovanej rozmer "matky" a zavitu si musis udelat sam.
ja sem to takhle presne udelal.
kupoval sem jeste ty jejich zamky na spojovani a drzi to docela pekne pevne,

Bajn Wrote:
-------------------------------------------------------
> Rovnou otazecka k profilum, kdyz juknu na alupu a
> jejich 30mm
> [url=http://www.ehlinik.cz/stavebnicovy-system-kom
> bi/kat-I200000101.html]profil kombi[/url], tak
> mimo samotneho profilu maji i
> [url=http://www.ehlinik.cz/al-profil-na-matice-kom
> bi/pro-YVS0000101.html]Al profil na matice[/url]
> Chapu spravne, ze tento profil se zasouva do
> hlavniho profilu, ale pokud ho chci vyuzit na
> uchyceni veci k profilum, tak si ho musim nechat
> narezat na rekneme 20mm kousky a do tech pak
> udelat zavit?
> Pripadne mate nekdo typ na vhodne matice do tohoto
> profilu?
> Diky za info.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [url]http://www.thingiverse.com/raptik/overview[/url]
git: [url]https://github.com/raptikCZ[/url]
shop: [url]http://shop.daje.cz[/url]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 06:48AM
Ahoj, dobrá myšlenka, o aluteckk jsem nevěděl...
Bajn: čekal bych, že se ozve Dan. V rozpisu dílů na Rebela jsou matice M6 s límcem, tak jsem si myslel, že se zasunou do té lichoběžníkové drážky na staně X profilu. Ale ty co mám já jsou tak o 0,15mm vyšší než aby se tam dobře vešly...
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 07:04AM
jo aha!!! bajn psal hlavni profil, pardon, zasouva se do toho lichobezniku ne do toho ctvercoveho uprostred, tam pride ten zamek na spojeni (tedy ta valcova cast zamku)

Edited 1 time(s). Last edit at 09/19/2013 07:06AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 07:07AM
jij je mi jasne, ze se zasouva lichobeznik do lichobeznikove diry smiling smiley
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 07:14AM
tim sem nechtel urazit tve mistrne dovednosti a schopnosti ani inteligenci winking smiley

ale urcite existuji lide, kteri by se o to pokouseli, takze pro vsechny pripady sem to upresneni napsal... winking smiley

rozhodne ty profily sou dobra vec... a ten aluteckk s tema linearama, vypada taky zajimave...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 11:11AM
v pohode, proto ten smajlik na konci smiling smiley S profilama jsem zatim delal minimalne, tak me prekvapila ta alupa, ze by to pripadne bylo potreba si navrtavat sam smiling smiley

kazdopadne aluteckk a jeho linearni voziky na prfilech nevypada spatne.
Otazka, jak to bude cenove.

Axamith: nemas nahodou jejich cenik?
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 19, 2013 02:24PM
Ceník nemám, ale dohledám nějakou nabídku a pošlu ti ji. Pro představu.
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 26, 2013 08:05AM
Tak musim pochvalit alupu. V utery jsem v poledne objednal, odpoledne pak jeste volala pani na domluveni detailu a dnes - ctvrtek uz mi profily dovezli do Prahy. Takhle to ma fungovat, zadne zbytecne cekani a clovek muze dal pokracovat ve stavbe smiling smiley
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 26, 2013 08:51AM
Jaká je zhruba cena těch profilů?
Re: hlinikove profily a 3d tiskarny
September 26, 2013 09:29AM
na ehlinik.cz je v ramci eshopu realna vysledna cena. Problem je akorat, ze pokud jim z 6m tyce ma zustat po narezani tve objednavky kus mensi nez 3m, tak chteji doplatit zbytek tyce (samozrejme ti zbytek tyce taky doruci, pripadne narezou jak potrebujes).

Ja osobne jsem bral
profily kombi 30x30 v eloxu 8x500mm + 3x600mm (5,34kg)
al profil na matice 30x50mm (0,429kg)
postovne
celkem 1135kc
tzn na jednu 3dr tiskarnu cena cca 200kc za profily, tak odhadem 40kc za hlazene tyce, par sroubku a plastove dily a konstrukce je za par penez hotova smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login