Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

USB over ethernet

Posted by raptik 
USB over ethernet
September 10, 2014 04:38AM
podarilo se mi dostat k tomuto ethernet usb prevodniku, tak snad o vykendu to testuju a dam vedet smiling smiley

Silex SX-3000GB USB2Ethernet

Edited 1 time(s). Last edit at 09/10/2014 04:38AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: USB over ethernet
September 11, 2014 02:00PM
tak prave testuju, a zatim prvni tisk probeh v pohode.

notebook wifinou pripojen na router a k routeru pripojen ethernet-USB prevodnik s tiskarnou.

tisk 120mms, 30 minut posilani gcodu z notasu (ne pres SD kartu na rampsu) a zadnej problem.

arduino to poznalo hned a dokonce namapovalo na stejnej port jak kdybych ho pripojil kabelem primo, takze stacilo v softwaru k prevodniku dat pripojit a pak v repetieru taky pripojit.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: USB over ethernet
September 15, 2014 08:48AM
Tak prozatimni report z cca 10tisku po 30minut az 1h 120mm/s a 0,2vrstvou:

- obcas podtekl buffer tisku; tisk prerusen na asi max1s, rychle doplnen a vklidu pokracoval dal - prevazne v dobe kdy si mi notas s XP prepinal ci pripravoval na sporic (z toho 2x kdyz manzelka obsadila notas a facebookovala cile asi 15minut smiling smiley )
- jinak buffer drzel na 15 - 16 / 16 (repetier firmware s LCD) i diry s 80 segmenty (10mm, 5mm a 3mm)
- nikdy nedoslo k preruseni komunikace mezi USB prevodnikem a notasem
- nahravani na SD kartu pres 802.11 b/g wifinu prakticky stejne rychle jak prime nahravani na arduino s SD (rychlost limitovalo arduino)
- ovladani je prakticky okamzite - nepostrehl sem nejake velke zpozdeni od poslani prikazu v notasu a reakci tiskarny.

neovereno:
- podle specifikace ma umet pripojit az 16 USB zarizeni, a kazde muze byt ovladane z jineho zasitovaneho PC (nikoliv 2 PC na stejne zarizeni)

takze podle me dobra alternativa, pro ty, co nepotrebujou rapsberyPi, ale chtej jen na LCD nebo jen SD kartu nahrat tisk, spustit a pak jen v pripade nutnosti pres SW neco poladit.
jinak tenhle prevodnik se dela i ve wifi verzi.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login