Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RasPI, remote serial

Posted by majkl 
RasPI, remote serial
September 23, 2013 01:18AM
Podařilo se mi rozchodit protunelování seriového portu z Raspberry PI do Windows.

Na straně RasPI:
socat OPEN:/dev/ttyACM0,b230400,nonblock,raw,echo=0 TCP-LISTEN:4000

(RAMPS má tuším jiný USB driver, tak namísto ttyACM0 bude potřeba použít něco jako ttyUSB0)

Na straně Windows:
Nainstalovat [new.hwg.cz]

V záložce Virtual Serial Port nastavit IP adresu RasPI a port 4000, pak dát Create a tím se vytvoří nové zařízení.



Dál už je to jako kdyby byla tiskárna přímo připojená k ovládacímu počítači USB kabelem.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/23/2013 01:23AM by majkl.
Attachments:
open | download - reprap-remoteserial.PNG (171.9 KB)
Re: RasPI, remote serial
September 24, 2013 04:55AM
dobrá práce thumbs up
Re: RasPI, remote serial
September 24, 2013 05:04AM
Ahoj,
samozrejme dobra prace, takze to neber jako kritiku

RasPI, jak moc je vykony??? pokud zvladne X server, mozna by bylo lepsi pouzit vnc (obdoba vzdalene plochy windows pro neznale) a pripojit se vnc klientem... obavam se, ze pokud ti zblbne switch, nekdo vykopne kabel, prerusi spojeni (vypadek u providera) a nemas tisk z CF karty, tak ti to prerusi i tisk. v pripade pripojeni plochy nedojde pak k preruseni "seriove" komunikace, jen se odpojis od virtualni obrazovky a tisk bezi dal, jen na to nevidis a staci se pak opet pripojit...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RasPI, remote serial
September 24, 2013 06:20AM
Na vzdalene tisknuti primo pres RasPI je idealni OctoPrint.
Re: RasPI, remote serial
September 24, 2013 11:19AM
Octoprint jsem zkoušel mám ho na RasPI taky, pomalu k němu dodělávám možnost slicování.
Ale líbí se mi obě možnosti, něco jako rychlá jednoduchá přes virtual serial a pak robustní pomocí octoprintu nebo repetier-server.

BTW: četl jsem že repetier plánuje propojení repetier-server a repetier-host, což bude super.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login