Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Malování plošných spojů reprap tiskárnou

Posted by lubosjerabek 
Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 14, 2015 04:41PM
Sem tam potřebuji udělat plošný spoj, patlat se s fotocestou nechci a ručně je malovat už vůbec nechci, tak jsem si říkal že by to mohla namalovat tiskárna, zkusil jsem udělat držák na centropen fix a po zkušebním namalování z náhodně vybraného stl konstatuji že výsledek je výborný.

Co ale řeším, nevíte jak nějak inteligetně vyrobit stl z eagle ?
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 14, 2015 04:56PM
no jestli eagle umi dxf, ten se da konvertovat do stl...

a neumi eagle i primo gcode? i kdyz pochybuju, ze to bude vhodnej pro reprap firmware...

Edited 1 time(s). Last edit at 02/14/2015 05:02PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 14, 2015 05:01PM
[www.cadsoftusa.com]

to vypada, ze umi export i import dxf filu...
a openscad umi importnout dxf a vytahnout ho do potrebne vejsky


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 14, 2015 05:20PM
umí to oboje, umím bez problému udělat i gcode z gerber souborů, které ale ovšem frézují, ale inverze aby to malovalo měď která má zůstat mi nějak nejde
exportovaný dxf divný a většinou rozbitý
openscad vím, proto jsem zkoušel dxf, vždy z toho vyjde kvádr o velikosti návrhu z eaglu a výšky nastavené vrstvy
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 14, 2015 05:29PM
a co jinou layer vybrat? ten dxf muze bejt vice vrstvej a v prvni (default) je rozmer desky a open scad pri rendrovani defualtne i nm ciste udela jak 1mm tlustou vec (pokud ji pomoci linear_extrude nevytahnes)

ale predpokladam, ze to jsi zkousel...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 14, 2015 06:29PM
Jo jasně vrstvy, teď mě napadlo otevřít dxf v nějakém inteligetním sw a je jich tam stejně jako jsem měl zapnuto v eagle při exportu.

Špekuluju dál
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 16, 2015 04:38AM
Snad ti pomuze tohle,
ale nijak jsem to jeste nezkousel.
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 16, 2015 09:39AM
Hmm FreeCAD, python, proč proč, proč, tyď samotný eagle má super scriptovací jazyk, který umí generovat souřadnice, ale všichni pcb asi frézujou, nebo já už nevím dxf a openscad je marná cesta :-/
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 16, 2015 04:11PM
Blbě složitý, ale co z Eagle vyexportovat pdf, to převést do dxf...
Re: Malování plošných spojů reprap tiskárnou
February 16, 2015 07:03PM
Mám za sebou:
- FlatCAM - boží až to opravdu budu chtít frézovat, ještě mě napadlo kdybych našel něco co dokáže zinvertovat měď v gerber souboru, tak možná

- různé exporty do svg, ps, eps a pak přes další softy, incspace, (Adobe CS) rhino, blender ....

- export do dxf přes různé ulp scripty, ten výstup naprosto nechápu, spousta nepropojených čar, oválný pady jako dvě půlkružnice kousek od sebe, takže všechno neuzavřený a tím pádem to nejde extrůdovat

- upl export do gcode (zatím asi nejúspějšnější), našel jsem nějaké skripty na frézování a když jsem je okuchal o vrtání a další takovýdle blbosti, tak mi zbyl celkem krátký zdroják, zatím umím udělat vše inverzně, ale už malinko vím jak na to, jen jsem se nechtěl učit další jazyk :-/
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login