Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

GEN7 1.4.1

Posted by vodar 
Re: GEN7 1.4.1
March 08, 2013 02:02PM
Že nemáš zapojený koncový spínače?
Neví kde je a nechce vrazit do dorazu.
Re: GEN7 1.4.1
March 08, 2013 03:17PM
Tohle mi dělaly koncové spínače. Ty je třeba správně nakonfigurovat ve FW a dát na správnou pozici všech tří os.
Re: GEN7 1.4.1
March 09, 2013 04:42AM
Podařilo se mi odpálit všechny opta v end stopech zdřejmě špatným postupem letování. Děkuj za návod.
Re: GEN7 1.4.1
March 09, 2013 05:20AM
da se to nejak promerit bez toho abych to pripojoval rovnou ?
Re: GEN7 1.4.1
March 09, 2013 07:05AM
To je divný, ty optický závory jsou docela odolný, vždyť je to jen LED dioda a fototranzistor... spíš bych hledal chybu v zapojení. Taky se musí nakonfigurovat ve FW.

Každopádně, jak už jsem tu psal, na X a Y stačí mikrospinače a jsou s nima minimální starosti.
Re: GEN7 1.4.1
March 09, 2013 09:47AM
Ahoj,
odpálit opta - jsou opravdu odolná i při případném přepólování. Proměřit samozřejmě ano. Základem je připojit správně polaritu + a - 5V. Pak už stačí jen zaclonit něčím prostor optozávory a LED na Endstopu na to musím reagovat, tedy jestli si ji tam zapojil. Podívej se třeba tady : [www.reprapsource.com] používám je k plné spokojenosti a ještě mám tyhle : [reprap.org] ty jsou úplně super.
Re: GEN7 1.4.1
March 09, 2013 11:23AM
Základem jsou funční endstopy. Ověříš tak, že k nim správné připojíš napájení a při zaclonění se na signálovém vodiči změní napětí ve znatelných mezích nejlépe co nejblíže 0V a 5V. Pokud je to OK a jde ti posouvat motory jen jedním směrem, je potřeba otočit logiku endstopu v nastavení FW, FW si myslí že je v nich zajetý a dovoluje motorům pohybovat se směrem z endstopu, ne opačným.
Re: GEN7 1.4.1
March 11, 2013 03:18PM
To odpálení jsem vydedukoval s tohoto montážního postupu [www.reprap.org] kde se pod předposledním obrázkem píše " Now insert the light barrier. Watch out for the letters on the housing, they should be readable from the mounting hole side. Solder one pin on the left, then one on the right, then make a pause of a minute before fixing the remaining ones." ze tří mi totiž funguje jen jeden. A bývám v takové Pr.... kde nemám přístup k součástkám a zdá semi triskní utratit trojnásobek ceny za poštu. Tak počkám až toho bude víc. Včera jsem našel ještě ze staré firmy, kde jsem dělal opraváře CNC šicích strojů, nějaké koncáky, laserové a magnetické zkusím štěstí s nima.
Re: GEN7 1.4.1
March 11, 2013 03:35PM
Jakým nástrojem pájíš?
Katalogový list TCST 2103 říká 260°C po dobu max. 5s dva milimetry od pouzdra. Ani by mě nenapadlo se tím zabývat. Pájím pistolovým pájedlem, bez nějaké zvláštní péče jsem jich upájel už 6 funkčních na univerzálním tišťáku...
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 04:23PM
Zdravím všechny zůčastněné, zatím co jsem zpracovával technickou stránku projektu ležela elektronika ladem. Při reinstalaci PC na Win7 mi přestala elektronika fungovat, přeinstaloval jsem několikrát firmware i jiné klony a zjistil jsem že s Repetier host mi funguje jen s sprinter master, ale je to moc podivné. Po zpuštění softweru repiter host a připojení tiskárny se načte verze firmware a dá se ovládat power knoflík, když ale zmáčknu posun osy X potočí se mi extruder a když posunu osu Y popojede mi osa Z v tabulce semi objevuje temperatura aniž bych měl připojeny termistory. Stále, ale nemám nainstalované endstopy. Chci použít mechanické bo jich mám dost. Takže čím jsem dál tím je to horší. Budu potřebovat nějakou radu ohledně konfigurace firmware, protože jsem se tam jen kukl a změnil boarts a bautrate a honem verifikoval pokud mi to arduino IDE vzalo, napral jsem to do 644-ky. Motory Z osy mám v sérii. Představoval bych si to asi takhle pošlu sem config file a vy mi řeknete (prosím prosím) jak s tím naložit. děkuji.
Attachments:
open | download - Configuration.h (17.6 KB)
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 04:33PM
Já teda nemám GEN7, ale config vypadá v pořádku a pokud ti jede jiný motor, než který ovládáš, tak co je zkusit přepojit? ;-)


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 04:59PM
Krokové motory v ose Z mám zapojené dobře?
Attachments:
open | download - krokové motory.jpg (53.5 KB)
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 05:08PM
Vzájemně propojené ano. (pokud chceš sériové zapojení) Uspořádání zelených vývodů do konektoru nesedí. Vždycky dvojice drátů vedle sebe musí být jedna fáze. Takže prohoď prostřední dva. (platí pouze v případě, odpovídá li pořadí zelených vodičů aktuálnímu připojení k desce)
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 05:11PM
No načmáral jsem to jen tak ale v mašině je to jak říkáš, dokonce to cuká i jedním směrem.smiling smiley
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 05:12PM
Jo, vypadá to ok. Psal jsi, že se ti osa Z posunula, tak pokud jely oba motory, je to v cajku, jenom je podle mě potřeba zapojit ty motory ke správným osám do elektroniky.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: GEN7 1.4.1
April 07, 2013 05:57PM
Nemůžu přece přehodit konektory z obrázků je to jasné [reprap.org] spíše myslím, že je nĕco ve sprinter v pins.
Attachments:
open | download - Screenshot_2013-04-07-23-51-08.png (172.8 KB)
Re: GEN7 1.4.1
April 08, 2013 01:59AM
Projel jsem to a máš tam asi chybky, sice asi nepodstatné ale můžou otravovat:
nemáš zakomentovanou SD kartu
// Comment out (using // at the start of the line) to disable SD support:
#define SDSUPPORT

pak máš vypnutou osu Z
//-----------------------------------------------------------------------
// Disables axis when it's not being used.
//-----------------------------------------------------------------------
const bool DISABLE_X = false;
const bool DISABLE_Y = false;
const bool DISABLE_Z = true;
const bool DISABLE_E = false;

ještě ji máš nastavenou opačně ale to může být schválně
//-----------------------------------------------------------------------
// Inverting axis direction
//-----------------------------------------------------------------------
const bool INVERT_X_DIR = false;
const bool INVERT_Y_DIR = false;
const bool INVERT_Z_DIR = true;
const bool INVERT_E_DIR = false;

zákaz pro přejezd méně než nula a více než maximum bych dal pro obě varianty

//#define ENDSTOPS_ONLY_FOR_HOMING // If defined the endstops will only be used for homing

const bool min_software_endstops = false; //If true, axis won't move to coordinates less than zero.
const bool max_software_endstops = true; //If true, axis won't move to coordinates greater than the defined lengths below.

definice pinů jsou v jiném suboru podle té nastavené desky - ty máš nastaveno Gen 7 20MHz

// Gen 7 @ 16MHZ only= 7
// Gen 7 @ 20MHZ only= 71
// Teensylu (at90usb) = 8
// Printrboard Rev. B (ATMEGA90USB1286) = 9
// Gen 3 Plus = 21
// gen 3 Monolithic Electronics = 22
// Gen3 PLUS for TechZone Gen3 Remix Motherboard = 23
#define MOTHERBOARD 71
Re: GEN7 1.4.1
April 08, 2013 02:38AM
Jenom upřesním, že DISABLE_Z=true je jen optimalizace a znamená to, že do motorků Z nejde proud pokud se zrovna neotáčí. Tohle nastavení nevypíná osu Z kompletně. U ostatních os je žádoucí aby motory držely svou osu na místě, proto se po posunu nevypínají.
INVERT_Z_DIR=true mám v konfigu i já, na tom až tak nesejde, když se osa otáčí opačně, tak se to buď v konfigu přepíše, nebo se prohodí kontakty.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: GEN7 1.4.1
April 09, 2013 12:40AM
Nejlepší FW pro Gen7 je tady [github.com] je to sice jinak jak v marlinu nebo sprinteru ale zatím mi to funguje nejlíp dokonce jsem i simuloval tisk.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/10/2013 04:18PM by vodar.
Re: GEN7 1.4.1
April 11, 2013 04:53AM
Pořadí mi prosím nĕkdo jak mám přehodit smĕr otàčení motoru, vím že se to tady nĕkdo řešilo, ale pro mnĕ je to nedostatečné. Jestli stačí přehodit první drát za třetí a druhý za čtvrtý? smiling smiley
Re: GEN7 1.4.1
April 11, 2013 07:06AM
Pokud se motor točí, ale na druhou stranu stačí otočit konektor na desce o 180°, nebo ho invertovat ve firmwaru, pokud se netočí tak přehodit dráty
Re: GEN7 1.4.1
April 11, 2013 09:34AM
Přehodit první za třetí a druhý za čtvrtý rozhodně NE. (Mezi prvním a druhým pinem je jedno vinutí, mezi třetím a čtvrtým druhé.) Pokud to nechceš invertovat ve firmwaru, buď otoč konektor o 180° nebo (pokud by ani to nepomohlo) přehoď třeba třetí se čtvrtým. Pozor, rozpojovat a připojovat rozhodně při odpojeném napájení!
Re: GEN7 1.4.1
April 12, 2013 06:39AM
Povedlo se motory bĕží, ale nemůžu nikde v teacupu najít nastavení konfigurace endstopů a termistorů tak jak je to v martinu nebo jinde.
Re: GEN7 1.4.1
April 14, 2013 02:21PM
Našel jsem
#define X_STEP_PIN DIO29
#define X_DIR_PIN DIO28
#define X_MIN_PIN DIO0
//#define X_MAX_PIN xxxx
//#define X_ENABLE_PIN xxxx
//#define X_INVERT_DIR

#define X_INVERT_MIN

//#define X_INVERT_MAX
//#define X_INVERT_ENABLE
#define X_INVERT_MIN
#define Y_STEP_PIN DIO27
#define Y_DIR_PIN DIO26
#define Y_MIN_PIN DIO1
//#define Y_MAX_PIN xxxx
//#define Y_ENABLE_PIN xxxx
//#define Y_INVERT_DIR

#define Y_INVERT_MIN

//#define Y_INVERT_MAX
//#define Y_INVERT_ENABLE
#define Z_STEP_PIN DIO23
#define Z_DIR_PIN DIO22
#define Z_MIN_PIN DIO2
//#define Z_MAX_PIN xxxx
//#define Z_ENABLE_PIN xxxx
//#define Z_INVERT_DIR

#define Z_INVERT_MIN

//#define Z_INVERT_MAX
//#define Z_INVERT_ENABLE
Re: GEN7 1.4.1
April 21, 2013 01:08PM
Sakryš proč mi to nechce držet na té podložce. Teploty jsou ok. Sehnal jsem kousek kalibrované dlažby a přilepil jsem na ni zespoda 10 odporů. Dlaždice je suchá odmaštěná atd. Tok materiálu je dokonce konstantní s pohybem, ale cca 5 mm za tryskou se to zvedne a zamuchlá. Slyšel jsem něco o lepidle???
Re: GEN7 1.4.1
April 21, 2013 03:41PM
Zkus použít lak na vlasy nebo rozpuštěnou kalafunu v lihu, pokud to nepomůže tak doporučuji 2mm obyč sklo. Taky mi to nechtělo držet použil jsem sklo a bylo po problému smiling bouncing smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login