Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Prosba komunikace PC a arduino

Posted by adera 
Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 02:06AM
Mám prosbu, neví někdo co se mi mohlo včera stát? Chtěl jsem tisknout a WIn7 mi nenašly na com portu (com 4) arduino. Zkoušel jsem vypnout PC, vytáhnout USB kabel a nic.
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 02:24AM
Zkus dat arduino do jinyho usb portu. Zkus uploadnout znova firmware skrze arduino-1.0.5.. tam to take nejde ?
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 03:20AM
adera: díval ses do Správce zařízení? Při připojení Arduina by se tam mělo objevit, možná na jiném portu (stěhuje se, proč - nevím).
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 03:46AM
Právě ve správci zařízení není com port vůbec vidět, jediné co je snad dobré, tak na desce svítí zelená led napíjení. zatím mi vše chodilo softwaru arduino 0023. Díky
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 04:27AM
U verze 0023 bych zůstal (mně se Marlina v 1.0.5 vůbec nedařilo zkompilovat), nicméně to je až ve druhé fázi. Prostě, když připojíš funkční Arduino USB kabelem k PC, mělo by se objevit ve Správci zařízení a eventuálně Win7 se shánět po driveru, který najdeš v adresáři \Arduino\drivers. Když tohle nejde, čekal bych HW problém -kabel, konektory, Arduino...

Pokud máš Arduino Mega2560+RAMPS, zkus RAMPS odpojit a testnout Arduino samotné. Když to jede, v Arduino SW menu Tools pak zvolíš Board a Serial Port.
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 05:00AM
Arduino jsem zapojil samostatně bez RAMSu, svití zelená led a to je vše. Ve správci zařízení nic není vidět. A ještě v něděli jsem v pohodě tisknul. . Asi budu muset koupit nové
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 06:04AM
Jak se to chová při připojení do jiného počítače přes jiný USB kabel ?
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 06:13AM
Bohužel i jiné PC s XP nemůže port s arduinem najít
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 09:10AM
Jedno přebytečné Arduino bych měl - kdybys potřeboval.
Fungl nové ještě origo zabalené.
Re: Prosba komunikace PC a arduino
June 11, 2013 01:53PM
Tak jsem to vyřešil. Deska je mrtvá. Pořídil jsem novou a ta je OK. Díky všem za názory.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login