Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

microsteping na ramps 1.4

Posted by [email protected] 
microsteping na ramps 1.4
January 03, 2014 03:27PM
Ahoj ,mám ramps 1.4 z reprap.me a nemá jumpery na nastavení krokování (nechci defaultni 1/16) ,zkusil jsem obvod mechanicky rozpojit ale krokovaní zůstalo pořád stejný,muže prosím někdo poradit?
Re: microsteping na ramps 1.4
January 03, 2014 06:12PM
nema jumpery? jako ze tam ma jen plosky, ktere se daji prepilovanim rozpojit???

jestli jo, musis je propajet a rozpojit podle nastaveni zde - jake krokovani chces


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: microsteping na ramps 1.4
January 04, 2014 12:20PM
No ale problém je že jsem je přepiloval a krokovaní je pořád stejné.

Teď jsem ještě narazil na problém se zahříváním BEDu po 15 minutách má asi 60stupňů , mám sprintera,neexistuje někde ve firmware nastavení proudu tak jako u trysky i pro postel? zatím jsem to nedokázal dohledat.(bed mám mark3 200x300mm 140w na 12v) dle výrobce by měl bez problému udělat 120stupnu i na tech 12v.
dan
Re: microsteping na ramps 1.4
January 04, 2014 12:38PM
Pokud mas RAMPS, tak se ti nahodou nevypina ta vratna pojistka ? Na grafu teplot ti to dela velke "zuby", nebo to plynule najede na tech 60 drzi graf v lajne ? Nektere pojistky delaji problemy i u MK2 a tenhle bude mit evidentne vyssi odber.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: microsteping na ramps 1.4
January 04, 2014 12:51PM
jede to porad plynule jen u tech 60c to začne strašně brzdit a spis už to nestoupe.
Re: microsteping na ramps 1.4
January 04, 2014 12:52PM
stejně nechápu proč na rampsu není relé a je po ptákach grinning smiley
Re: microsteping na ramps 1.4
January 04, 2014 01:47PM
Quote
[email protected]
No ale problém je že jsem je přepiloval a krokovaní je pořád stejné.

no pokud sem je nemel na 1,3 rampsu zapojene, tak to bral jako 1/16, takze podel odkazu, co sem posilal v predesle odpovedi, je musis propojit podle pozadovaneho krokovani

z reprap.org k ramps 1,4 - propojeni jumperu:
 jumper   Yes/No  step size
 1     2    3
 no   no    no    full step
 yes  no    no    half step
 no   yes   no    1/4 step
 yes  yes   no    1/8 step
 yes  yes   yes   1/16 step


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: microsteping na ramps 1.4
January 04, 2014 03:41PM
Vojto,můžu se zeptat proč se snažíš vypnout mikrokrokování?
HB
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 08:13AM
Ahoj,
ja resil podobny problem s hotbedem. Nenahrival dobre. Protoze se na RAMPS desce prehrala vratna zluta velka pojistka a prerusila proud (cca 10A pro 12V). A taky tranzistor, ktery spinal hotbed, se na desce se hodne hral.
Vyresil jsem takto (viz foto):
a) k pojistce jsem napajel ze spoda desky tenky dratek. Proud ted tece paralelene obemi cestami (zlutou pojistkou i dratkem). Pojistka se sice hreje, ale uz mnohem min a nevypadava.
b) kvuli prevenci prehrivani tranzistoru jsem zapojil jeste dalsi tri paralelne zapojene. Na vlastnim hlinikovem chladici. Typ IRLZ44PBF (od Vishay) - N mosfet se spinacim napetim Ugs=5V pro plne sepnuti
c) i ostatni tranzistory na desce (hlavne kvuli hotendu) jsem preventivne dovybavil malymi chladici

Od te doby hotbed (vlastni vyroby 4mm Al deska + 9x vykonovy keramicky odpor 10 Ohm) topi bez problemu.
HB
Attachments:
open | download - 20130915_231610.jpg (549.3 KB)
open | download - 20130916_070230.jpg (458.4 KB)
dan
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 12:11PM
Na ten stolek staci jeden FET IRLB8743PBF. Pouzivam ho pro stolky s paralelnim razenim odporu 12x 8R2/10W. Staci maly pasivni chladic na pouzdro T220. Fety beru z farnellu, nebo z reprapworldu.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 12:16PM
No, on by se nám měl Vojta předně svěřit, jestli provozuje RAMPS s tou polymorfní 11A pojistkou... pro 140W heatbed při 12V. smiling smiley
HB
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 02:41PM
dan
Diky za tip na MOSFET (IRLB8743PBF)
Katalogovych 3.2 mOhm v seplem stavu je pekne. Na gate taky staci 5V. Pro I=10A by vykonova ztrata vychazela na 0,32W (R*I^2) a to se pekne uchladi i malym chladicem winking smiley
dan
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 03:03PM
jj, vyzkousene a za dobrou cenu smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 03:17PM
Mel bych dotaz,
drive se ve Farnelu muselo odebrat za urcite minimalni penize, plati to jeste i dnes ? Dnes staci platit zbozi + dopravu ?
dan
Re: microsteping na ramps 1.4
January 05, 2014 03:34PM
Myslim ze minimalni limit neni, respektive kupoval jsem zatim nejmene asi za 300,- za min ne, takze jestli je treba limit nize ....


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: microsteping na ramps 1.4
January 06, 2014 03:05AM
tak to je v pohode, ja mam pocit ze pred nekolika lety bylo treba odebrat za 1000,-
Re: microsteping na ramps 1.4
January 06, 2014 03:24AM
Jen si pohlidej odkud to vyskladnej. Treba z usa je postovny asi 600


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: microsteping na ramps 1.4
January 06, 2014 06:00AM
Da se zjistit odkud to vyskladnuji a vis tudiz presne kolik bude stat postovne v dobre odeslani objednavky ?
Re: microsteping na ramps 1.4
January 06, 2014 06:46AM
vzhledem k tomu, ze prehrivani desky z dusledku heatbedu je standartni vec, mohli by jste pls nekdo sepsat a dat to do navodu jak to snadno osefovat (jinak nez vetrakem), diky
Re: microsteping na ramps 1.4
January 06, 2014 06:48AM
Poprosil bych o osvetleni toho microstepingu , k cemu je dobre ho menit a tak.

Dik.
Re: microsteping na ramps 1.4
January 06, 2014 09:43AM
vsimni si ze nektere veci sou tam alespon 2x s udanim, v kterem skladu (USA, UK) a u USA bejva info o tom, ze je pripocitano postovne 600,- ke kezde objednavce


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login