Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Ramps 1.4 - lisici se zapojeni.

Posted by paklic 
Ramps 1.4 - lisici se zapojeni.
December 01, 2014 04:06AM
Ahoj, koupil jsem ramps 1,4 + arduino (klon)
Nasel jsem schema zapojeni a dost me mate ze kazdy zapojeni je jinak ,napriklad :
1 drivery motoru (extruder dr. je otocenej a na nekterych ma stejnou polohu jako u X,Y,Z) muze to bejt takhle? viz obrazek.
2 kam mam zapojit vetrak k extruderu na ofuk napr.mostu? na D9 nebo na dvou pin u tech pojistek s diodou a mezi XYZ driverama?
3 Jakej firmware mam pouzit? muzu tam nacpat sprinter melzi co jsem mel driv od melzi? viz odkaz. - [reprap.org]
nebo nejakej jinej popripade kterej?
4 kdyz zajedu do koncaku,aby cvaknul a zastavil motor ma byt ON nebo OFF ?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/01/2014 04:28AM by paklic.
Attachments:
open | download - IMG-20141201-00083.jpg (450 KB)
Re: Ramps 1.4 - lisici se zapojeni.
December 01, 2014 05:19AM
2) zalezi na firmwaru... sprinter neznam, nemuzu soudit, ale pokud si marlin nebo repetier nastavis na dual extruzy, tak D9 je na ohrev druheho estruderu. pokud nastavis firmware na single extruder, d9 muzes pouzit na rizeni vetracku...
obecne ten pin muzes i zmenit na libovolnej, jen se pak voli (u marina urcite) jestli pouzijes HW pwm regulaci (dle pinu, jen par jich umi hw pwm) nebo SW PWM regulaci

3) na rampsu jich funguje dost, ja mam overenej marlin i repetier na rampsu 1.3 i 1.4, takze je to spis volba dle gusta

4) zalezi na nastaveni ve firmwaru a jestli mas spinaci nebo rozpinaci koncak


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ramps 1.4 - lisici se zapojeni.
December 01, 2014 07:18AM
Hmm,tak zkusim toho merlina a asi to budu muset cely prenastavit :/ snad to nejak zvladnu...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login