Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

netopi deska help ramps1.4 merlin

Posted by Ditr 
netopi deska help ramps1.4 merlin
January 18, 2015 03:11PM
zdravicko trosku se nudim tak jsem se pistil do zapojovani zapojil jsem vetrak ten je oukej pripojil termistor vyhrivane desky a vyhrivanou desku termistor mi ukazuje pokojovou teplotu ale deska nenahriva sad smiley pres kontrolni lcd zadam teplotu a nic kdyz ji odpojim a pripojim primo na zdroj tak deska bez problemu nahriva nevite nekdo v cem muze byt zakopany pes??nic jineho nez tohle co jsem popsal zapojene nemam
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 19, 2015 04:03PM
pokud to mas na spravnejch pinech, v firmwaru nastaven spravnej board (napr marlin podporuje dva extrudery a fan na vystupech fetu nebo extruder deska a vetrak - v pripade rampsu)
tak bud vymen tepelnou pojistku za drat, nebo mas neco s FET pro spinani...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 19, 2015 04:16PM
to bude asi o5 firmwarem zda se mi ze je nastaveny na 2 extrudery desky jsou 3 dny stare vse vypada ze by melo jet fan jede bez priblemu kde sezenu cisty neprednastaveny marlin? nebo nejaky dobre nastaveny do ktereho nebudu muset az tak zasahovat grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 01/19/2015 04:19PM by Ditr.
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 19, 2015 04:34PM
[github.com]

ted sem koukal a yrusili stable vetev, kvuli halde zadosti a bugu smiling smiley

ale stejne jede podle me dobre...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 19, 2015 07:04PM
Tak ono to je dost dané konstrukcí, každá má svoje specifické nastavení, které musíš v marlinovi nastavit, univerzální nastavení žel neexistuje, vlastně u kitů většinou ano. Proměné jsou elektronika (kam jaký vývod), typ spepstiků, řemeny, typ pohonu extruderu, závitovky (počet kroků), zapojení typ a počet koncáků, jestli máš hotbed, dva nebo x extruderů atd..

Podle fóra jsi se pustil do průši, tak zkus po netu pohledat průša redy FW winking smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 19, 2015 07:06PM
Jo a to hlavní, inspiruj se a koumej winking smiley

Držím palce!
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 22, 2015 04:25PM
a nemuze to byt nekde bloknute v marlinu??
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 23, 2015 03:53AM
podle me jedine pokud sis navolil spatne typ elektroniky a nebo pokud sis nejak neco upravil v firmwaru (nebo nekdo jinej)
jak sleduju tve anabaze, nemas asi primo marlin z gitu, tak buhvy co tam mas... jestli si dotycnej upravoval pins.h, muzes mit presmerovanej pin na vyhrev desky jinam...

samozrejme nevylucuju chybu nekde na desce a firmware je v tom nevine

co zkusit treba i repetiera???


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 23, 2015 05:43AM
v marlinu sem nikde pins.h nenasel uz jsem to hledal vcera sad smiley mam stahnuty i cisty marlin z gitu tak ho tam zkusit dat a naprogramovat
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 24, 2015 07:50PM
bud zkus rozchodit ten z gitu nebo zkus treba danuv od rebelu, nemelo by se to az tak ruznit.
nahod si nejaky ovladaci soft tiskarny, napr. repetier host a pomoci gcodu si over nastaveni, zda ti realne zapne vystupni napajeni. Dalsi vec co muze byt je vadny heatbed, jaky ma odpor?
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 04:56AM
heatbed je ok kdy ho zapojím napřímo tak krásně vyhřívá ale pokud ho napojím na ramps a zapnu výhřev tak do svorek nic nejde
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 06:23AM
deska mi ukazuje odpor 3,6ohmu natahl jsem marlin z gitu upravil jej nastavil osy xyz jezdi jak maji endstopy fungujou termistor na desce ok z lcd mi zmizlo uvodni logo a na infopanelu uz mam jen jeden extruder ale vyhrivana deska stale nic
kdyz na lcd zadam % ventilatoru tak se spusti ventilator
kdyz zadam bed a nastavim hodnotu potvrdim tak naskoci po potvrzeni 0
a nerozsviti se ani ledka na rampsu u ventilatoru ano

Edited 2 time(s). Last edit at 01/25/2015 06:40AM by Ditr.
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 06:39AM
skoda ze nejsi pobliz... tve problemy me zajimaj smiling smiley

neni ten odpor nak moc???? ja teda mam opakovatelne overeno, ze jakmile me heatbed nad 1,4 ohmu, tak mi to vytopi pri 12V max na 90°C za 40minut (aby jeste to zvladlo regulovat) a zdrojem to neni

posli do prilohy ten konfig...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 07:05AM
ted jsem pripojil i telisko vyhrivani hotendu a to same taky nic sad smiley deska je mk2 cervena kdyz ji dam naprimo na zdroj tak se rozsviti 2 ledky ktere jsem tam spolu s odporem napajel a okamzite hreje za necelych 5 minut jsem tam mel 70stupnu kdyz jsem ji zkousel jak dorazila
omlouvam se ma odpor 1,8ohmu spatne jsem to sem napsal

Edited 1 time(s). Last edit at 01/25/2015 07:07AM by Ditr.
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 07:12AM
tady je ten nový konfig stáhnutý z gitu a upravene parametry na mou tiskarnu

Edited 1 time(s). Last edit at 01/25/2015 07:33AM by Ditr.
Attachments:
open | download - Marlin.ino (1.8 KB)
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 08:18AM
a configure.h???


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 08:56AM
tady to je promin už jsem z toho zase rozhozený že to pořád nejede ted sem zase něčím rozhodil osu X nehomujemoje nervy grinning smiley
dam home y,z sjede do pozice home ke koncaku a jedinne x se posune 1cm od koncaku

Edited 1 time(s). Last edit at 01/25/2015 09:26AM by Ditr.
Attachments:
open | download - Configuration.h (35.3 KB)
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 10:30AM
vse vyreseno!! ja debil mel celou dobu vypadly termistor
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 10:51AM
Quote
Ditr
tady to je promin už jsem z toho zase rozhozený že to pořád nejede ted sem zase něčím rozhodil osu X nehomujemoje nervy grinning smiley
dam home y,z sjede do pozice home ke koncaku a jedinne x se posune 1cm od koncaku

no podel toho co sem koukal na zdrojaky marlinu, tak aktualni nemas, jestli si neposlal spatnej configure...
mas tam minimalne rozdil v definici pro elektroniku... nove pouzivaj definici z boards.h a ne cislo...

ad konfig:

pouzivas dva termistory na hotend???
#define TEMP_SENSOR_0 5
#define TEMP_SENSOR_1 1
#define TEMP_SENSOR_2 0
#define TEMP_SENSOR_BED 1

jestli ne nastav TEMP_SENZOR_1 0

pokud mas jen endstopy na homing (3 ks) odkomentuj:

//#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS

podle tohohle soudim, zes spis poslal nakej default:
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {78.7402,78.7402,200.0*8/3,760*1.1}
nebo mas tenhle setup???


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 11:17AM
pouze jeden termistor na hotend a ano koncaky pouze na home to jeste budu muset poupravit
ten marlin je tak jak jsem ho rano stahnul z gitu

ale uz to jede deska hreje rezistor hotendu taky vsechny motory jdou do home vetrak fici taky zkousim ted tisk bez trysky protoze ji mam zatim na ceste

ale vypada ze je to dobry ted to budu muset zase rozebrat dat kabelum nejakou fazonu uchytit elektroniku k ramu a cekat na hotend a pak uz to jen zkalibrovat vsem dekuji za rady ktere me navedly
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 11:47AM
jeste jeden dotaz ted jsem zapojil extruder patri pod nej jumpry na microstepy?? mam tam vsechny 3 ale extruder mi nejak nechce fungovat jak kdyby byl slaby motor
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 12:42PM
Quote
raptik
Quote
Ditr
tady to je promin už jsem z toho zase rozhozený že to pořád nejede ted sem zase něčím rozhodil osu X nehomujemoje nervy grinning smiley
dam home y,z sjede do pozice home ke koncaku a jedinne x se posune 1cm od koncaku

no podel toho co sem koukal na zdrojaky marlinu, tak aktualni nemas, jestli si neposlal spatnej configure...
mas tam minimalne rozdil v definici pro elektroniku... nove pouzivaj definici z boards.h a ne cislo...

ad konfig:

pouzivas dva termistory na hotend???
#define TEMP_SENSOR_0 5
#define TEMP_SENSOR_1 1
#define TEMP_SENSOR_2 0
#define TEMP_SENSOR_BED 1

jestli ne nastav TEMP_SENZOR_1 0

pokud mas jen endstopy na homing (3 ks) odkomentuj:

//#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS

podle tohohle soudim, zes spis poslal nakej default:
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {78.7402,78.7402,200.0*8/3,760*1.1}
nebo mas tenhle setup???

to jsem stahl rano s timto jsem si jeste nehral spis nevim ani jak
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 03:10PM
Quote
Ditr
jeste jeden dotaz ted jsem zapojil extruder patri pod nej jumpry na microstepy?? mam tam vsechny 3 ale extruder mi nejak nechce fungovat jak kdyby byl slaby motor
Extruder ti nefunguje preto, lebo je tam aktivovaná SW poistka aby neextrudovalo, pokiaľ teplota nedosiahne určitú teplotu.
Mal by to byť riadok:
#define EXTRUDE_MINTEMP 180
kde 180 je minimálna teplota odkedy začne extruder točiť. Zamedzuje to vydratiu vlákna zubaticou.
Ak chceš iba testovať nasucho, tak si tam nastav menšiu teplotu, alebo tú funkciu dočasne deaktivuj.
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 03:19PM
teplotu mam nahratou desku taky motor extruderu vrci a skube i kdyz na driveru pridam nebo uberu tak se proste nechce tocit kdyz sundam ozubene kola tak jede bez jakehokoli problemu zda se mi jako by ten motor byl slaby a neutahnul to
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 05:30PM
a) uber pritlak na drat
b) mozna mas moc prifarene ozubene kola na sebe
c) jestli mas wade typ, zkus povolit matku, co ti dotahuje podavaci sroub k lozisku... pokud se dotahne hodne, dost motoru ma s tim problem smiling smiley musi se to relativne volne tocit

Quote
Ditr
teplotu mam nahratou desku taky motor extruderu vrci a skube i kdyz na driveru pridam nebo uberu tak se proste nechce tocit kdyz sundam ozubene kola tak jede bez jakehokoli problemu zda se mi jako by ten motor byl slaby a neutahnul to


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 25, 2015 05:32PM
a nebo vyndej fillament a pomoci M302 gcodu muzes testnout otaceni bez nahrati

Quote
Bulman
Quote
Ditr
jeste jeden dotaz ted jsem zapojil extruder patri pod nej jumpry na microstepy?? mam tam vsechny 3 ale extruder mi nejak nechce fungovat jak kdyby byl slaby motor
Extruder ti nefunguje preto, lebo je tam aktivovaná SW poistka aby neextrudovalo, pokiaľ teplota nedosiahne určitú teplotu.
Mal by to byť riadok:
#define EXTRUDE_MINTEMP 180
kde 180 je minimálna teplota odkedy začne extruder točiť. Zamedzuje to vydratiu vlákna zubaticou.
Ak chceš iba testovať nasucho, tak si tam nastav menšiu teplotu, alebo tú funkciu dočasne deaktivuj.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 30, 2015 02:23PM
tak sundal jsem motor extruderu kdyz mam vsechny 3 jumpery tak se motor nechce tocit at pridam ci uberu na pololu tak jsem pololu vymenil a ani to nepomohlo. Kdyz vytahnu vsechny jumpery a posteluju pololu tak se motor roztoci ale toci se moc rychle, po pridani 1 jumperu to jeste jede ale moc se tomu nechce, cim vic jumperu tim hur se toci. motor je napojeny na E0 mam takovy spatny pocit ze je ten motor spatny. cely nazhaveny ze dnes vyzkousim tisk a nic proste to nejede
edit: to same dela ten motor kdyz ho prepojim na osu x i y vubec se neroztoci jen dela kraval

Edited 1 time(s). Last edit at 01/30/2015 03:24PM by Ditr.
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 30, 2015 03:27PM
Vem si ohmmetr a zkontroluj konektor a přívodní dráty. Asi ti nejde jedno vinutí.
Re: netopi deska help ramps1.4 merlin
January 30, 2015 04:21PM
taky me to napadlo oranzova byla spatne nakrimpovana uz tisknu akorat mam volny remen tak to musim zitra utahnout preskakuje mi to o 1cm ve 4te vrstve ale vypada to hoodne zajimave

edit: tisknu kostku 20x20 x,y dokonale presny rozmer po utazeni remenu akorat se mi ve vytisku zacina po 4te vrstve rypat tryska

Edited 1 time(s). Last edit at 01/30/2015 05:33PM by Ditr.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login