Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

auto bed leveling

Posted by Ditr 
auto bed leveling
February 12, 2015 01:48AM
Zdravim a pozdravuji mistni borce a zaroven vas poprosim o radu ohledne auto bed levelu. mam vytisteny dily na gregs wade extruder ale nejak jsem se zatim nedopatral jake micro servo pouzit. vim ze se odpoji z endstop a ten se da na nozicku ktera je napojena na servo zapojeni a naprogramovani uz nebude problem (si myslim) jen jde o to servo jake pouzit koukal jsem na internet jedine co me napada co by slo pouzit je micro servo z rc shopu ale je jich tam tolik ze opravdu nevim ktere
Re: auto bed leveling
February 12, 2015 04:06AM
Tady je krásný návod smiling smiley sice v angličtině ale funguje. Dělal jsem to taky předtím podle něj a vše šlo stejně jak má napsáno.
[zennmaster.com]

jinak já použil tady tohle RC Servo
[www.bighobby.cz]
Nebo se dá koupit levné na ebay

V případě že by tě něco zajímalo, neboj se napsat.
Re: auto bed leveling
February 12, 2015 01:11PM
prave jsem se radil s kamosema co jedou v rc modelech a ty serva maji otoceni jen 60 stupnu sehnal jsem na aukru za 95kacek primo servo na arduino dik za info urcite mrknu na odkaz uz tisknu drzak serva a rameno

jak to vlastne funguje?? pred kazdym tiskem serizuju podlozku rucne sroubama tohle funguje jak? vyjede zameno na 4 bodech si zmeri vysku podlozky a sam seridi motory?? nebo to na podlozku nakresli kde zo chce seridit a musi se to seridir rucne?

Edited 1 time(s). Last edit at 02/12/2015 01:21PM by Ditr.
Re: auto bed leveling
February 12, 2015 01:42PM
odmerenim v danejch bodech ziska neco jak "sklon" podlozky a pak upravuje X,Y,Z souradnice gcodu zachodu... nekde je video, jak na tom tisknul na bedu co mel cca o cm jednu stranu niz nez druhou a objekt byl kolmo k podlozce


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 12, 2015 02:59PM
to videjko jsem prave videl a po tydnu me uz nebavi vecne stelovat podlozku tak jsem se do toho pustil jeste mi chybi schema zapojeni ale to jsem taky nekde zahlidnul servo mam obednane a dily vytistene
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 04:20AM
Nemuzi si pomoci, ale neni cilem vytisteneho modelu aby byl co nejpresnejsi/shodny s vlozenym STL ? Tedy plocha XY kolam vuci Z? Autoleveling pomoci dynamicke zmeny Z je dle meho trochu mimo misu.
Ten spravny leveling by musel byt na urovni srovnani podlozky.
Navic pri spravnem sestaveni a pouziti vhodneho materialu pod BED, neni potreba po serizeni v podstate zadneho levelingu. Bezna MK2 neni vzdy idealne rovna, ale po nejakem case se srovna a pak uz se nehejbe, nebo se hejbe stale stejne. Tudiz serizeni endstopu resim tak maximalne jednou mesicne, pokud se v tom samozrejme nehrabu a nemenim ci netestuji nejaky HotEnd.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 04:21AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 06:58AM
Dan má pravdu, je to celkem k prdu. Když jsem začínal tisknou neuměl jsem najít tu správnou výšku tisku a první vrstva je prostě základ tisku, myslel jsem si že mě leveling pomůže.

Bedlevelil jsem naprosto pořád až jsem jednou vychytal tu správnou výšku a od té doby je klid.

Teď šteluji rovnost desky jen když něco rozvrtám a jednou za čas když se něco rozjede.
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 09:40AM
Navíc: modelářská serva ( grinning smiley servo na arduino grinning smiley ) v cenové kategorii do 100Kč nemají precizní uložení. Může tím vzniknout chyba větší než je běžná nerovnost dobře nastaveného stolku. Zkoušel jsem to i se servy s kovovým ložiskem bez úspěchu.
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 10:32AM
Quote
dan
Nemuzi si pomoci, ale neni cilem vytisteneho modelu aby byl co nejpresnejsi/shodny s vlozenym STL ? Tedy plocha XY kolam vuci Z? Autoleveling pomoci dynamicke zmeny Z je dle meho trochu mimo misu.
Ten spravny leveling by musel byt na urovni srovnani podlozky.
Navic pri spravnem sestaveni a pouziti vhodneho materialu pod BED, neni potreba po serizeni v podstate zadneho levelingu. Bezna MK2 neni vzdy idealne rovna, ale po nejakem case se srovna a pak uz se nehejbe, nebo se hejbe stale stejne. Tudiz serizeni endstopu resim tak maximalne jednou mesicne, pokud se v tom samozrejme nehrabu a nemenim ci netestuji nejaky HotEnd.

no tady jde spis o tom, pro koho to je urcene - nemluve o tom, ze aby spravne tryska neco pritlacila, musi bejt kolmo k bedu (v nulte vrstve) a nasledne i kolma k dolnim vrstvam

ten kdo si da praci, tak to bude peclive nastavovat
pohodlnejsi jedinec, rozchodi tuto feature.

ja osobne muzu rict, ze by mi to nevadilo... bed mam rovne, ale stejne stale ujizdi uroven trysky. takze to doladuju steolovatlenym endstopem pred kazdym tiskem
a je jedno jestli tam mam mechanickej, nebo opto, stejne to ujizdi a zjistil sem, ze za to muze drzak endstopu, rad vibracema a naolejovanim klouze po hlazence kde je prichycen. (i kdyz si davam pri mazani pozor, stejne tam neco mikrskopickeho stece, natahne se do prostoru plastu a tyce a je vymalovano)

nadruhou stranu me osobne pride nestastne reseni se servem... zvlast pokud chci tisknout 0,2 nebo 0,1 mm vrstvu u 0,3mm mam zkusenost, ze ta snese pomerne hodne v nepresnosti nalevleni
- uplne idelane nebude presna opakovatelnost uhlu natoceni, takze pokazde, bude mirne jina kolmost drzacku spinace k bedu a tedy i vzdalenost bed<>spinaci poloha (preci jen u serv zde pouzivanych pro modelare, se neresi presnost natoceni, ale to ze se natoci aby model vubec zatocil atd...)--
- spinac nema sepnuti presne ve stejnem miste
- a pokud vezmu v potaz jirpiluv argument o ulozeni...
suma sumarum uz to nevypada zas tak dobre...

nicmene pokud se odstrani nejvetsi nepresnost, ostatni se daj eliminovat dejmetomu 10 odmerenima na jednom bodu - ziskam prumer a mam relativne slusne presnou hodnotu i touto metodou


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 10:43AM
raptik> kdyz uz tedy pominu tisk presnych dilu, tak i vazicka sikma jako vez Pise vetsinu tiskaru asi nenadchne, pokud to tedy neni zamer. Casem kazdy vesinou dojde k tomu, ze neco presneho proste vytisknout potrebuje. Kdyz mas rovny stolek, nepotrebujes autoleveling. A to pomijima dalsi problemy ulozeni serv a jejich presnosti atd. Nebo se snad mylim?
Zda se mi proste myslenka autolevelingu na urovni korekce Z osou dost nestastne reseni, ale musim uznat, ze asi nejjednossi.
Kazdopadne se nedrbu vetsinou pravou rukou za levym uchem, ale je to jen uhel pohledu a nazor grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 10:44AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 11:03AM
dan: no on ten "bed leveling" ti upravuje jak Z, tak adekvatne i X a Y aby to pak ve finale vytisklo kolmo k podlozce a ne vez v Pise.

ale popravde ja si pod bed levelingem predstavim neco, co ti pohne tema sroubama v rohach desky podle nakeho mericiho mechanizmu smiling smiley tohle je spis tuning gcodu podle odmerenych souradnic bedu.

nejjednodusi to bude, to jo smiling smiley

ja bzch to videl jako idelani reseni pro pripady vypouklich desek, nicmene by zas FW musel umet pocitat alespon s 9 body (kraje, prostredky a stred desky)

neresim to jak "uzivatel" ale nekdo, kdo si rad hraje s hrackama tohoto typu smiling smiley (profesionalni deformace)

samorejme s prohlou deskou je lepsi ji dat pric, ale zas riskovat, ze pride jeste horsi... smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 11:23AM
tak pokud to tiskne "sikmo", tedy stale kolmo ke krivemu bedu, tak budiz, ale to je podle meho dost velky ulet uz vzhledem k vetsinou pouzitym loziskum, tycim a unasecim matkam grinning smiley Chtel bych videt takovy tisk pri vyssi rychlosti, to se musi zakonite odrazit ve vysledku.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 11:26AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 12:32PM
takze jam to tak ctu tak je to docela zbytecnost
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 02:46PM
Quote
dan
tak pokud to tiskne "sikmo", tedy stale kolmo ke krivemu bedu, tak budiz, ale to je podle meho dost velky ulet uz vzhledem k vetsinou pouzitym loziskum, tycim a unasecim matkam grinning smiley Chtel bych videt takovy tisk pri vyssi rychlosti, to se musi zakonite odrazit ve vysledku.

no me by spis zajimal nazor zavitovky s matkou, kdyz normalne si jen tak po vrstvach popojede a tady maka jak prodrena grinning smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 03:01PM
Prave proto jsem to napsal smiling smiley urcite je znat rezana matka a rezane kvalitni zavitovky, ale namahani pri levelingu bude nekolikanasobne vetsi, takze uz by bylo asi zahodno jit minimalne do delsich matek, nebo predpruzenych. Urcite to neni neresitelne, ale uz ten princip dohanet neserizeny stolek nejakym silenym mechanismem a automatismem me desi grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 03:21PM
ano i ne smiling smiley

zalezi jestli ses tunic-ladic-testovatel nebo proste jen tiskar. pripadne jak moc ses linej levlic bedu smiling smiley

ja si to chci jednou aspon zkusit, abych o tom moh minimalne kecat i nejen teoreticky winking smiley

ale pokud si poladis tiskarnu, k zivotu to potrebovat nebudes, ale nemyslim si, ze to je zas uplne k nicemu, jen to co bych ja chtel aby to resilo, na to to neni.

vypouklost nebo prohnuti desky to neresi, to neni vec sklonu, ale nejlip pridanim tak generovanzych vrstev, ktere budou kopirovat nerovnost a vytvori rovny podklad. ale klasickej raft to neni, ten slicer nebo SF generuje stejne tak, ze by HE ryl nekde ve skle a nekde by byl prilis nad...
Taky sem tu mel bed co prisle tak prohlej, ze stred byl 0.3mm vejs nez okraje a zkus pak tisknout na 0.2mm vrstve. normalne levlim na 0.2mm HE od bedu, takze na krajich byl HE 0.5mm nad bedem a to tam uz ABS nechtelo drzet smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 03:24PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 03:29PM
bed uz mam serizeny tak ze na ciste sklo mi to jede tryskou 0,4 bez jakeho koli problemu. obcas to ryje obcas nechyta nevim proc sad smiley a je to treba seridit otazka chvilky ale abych tohle nemusel resit zajima me ten auto bed level a samozrejme rad si stim hraju winking smiley a rad bych vylepsil co se dawinking smiley
jsem hovno tiskar pred tydnem jsem to dostavel a vyladil a mam natisknute kilo pla a par metru abs ale zase nadruhou stranu kvalitu dilu kterou jsem tisk mam lepsi nez panacek ktery mi prodaval sadu na mou tiskarnu bavi me to rad se v tom hrabu rad upravuju a rad zlepsuju winking smiley vzivote bych nerekl ze me to takhle chytne

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 03:33PM by Ditr.
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 03:37PM
Quote
Ditr
bed uz mam serizeny tak ze na ciste sklo mi to jede tryskou 0,4 bez jakeho koli problemu. obcas to ryje obcas nechyta nevim proc sad smiley a je to treba seridit otazka chvilky ale abych tohle nemusel resit zajima me ten auto bed level a samozrejme rad si stim hraju winking smiley a rad bych vylepsil co se dawinking smiley
jsem hovno tiskar pred tydnem jsem to dostavel a vyladil a mam natisknute kilo pla a par metru abs ale zase nadruhou stranu kvalitu dilu kterou jsem tisk mam lepsi nez panacek ktery mi prodaval sadu na mou tiskarnu bavi me to rad se v tom hrabu rad upravuju a rad zlepsuju winking smiley vzivote bych nerekl ze me to takhle chytne

no na ciste sklo se ti to chytat moc nebude...

pokud mas ABS tak me se osvedcilo :
odmastit sklo lihem
potrit tak 2 vrstvama kores lepidlem
natrit ABS rozpustenym v acetonu (jen budes muset vychytat konzistenci - pokud bude ridke bude se odtrhavat pri tisku, pokud huste, sundas vytisk i s kusy skla. musi to mit takovou spravnou mlikoidni konzistenci)

PLA bz mela stacit bluetape paska

jinak co si predstavit pod tim obcas ryje a obcas nechyta??

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 03:40PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 04:14PM
Ditr> jen trochu OT ke kvalite dilu. az se budes nekomu tisknout dily, ver tomu ze je budes tisknout 30 hodin pomerne rychle s mensi vzhledovou kvalitou se zachovanim jejich funkcnosti a ne 60hodin na krasu smiling smiley Preci jenom z meho pohldedu se nebudes kochat tim, jak vypadaji konstrukcni zalezitosti na tiskarne, ale tim, co z ni leze. Samozrejme do toho pak hraje i cena tisku.

Raptik> Teorie je jasna vec, ale abych se presvedcil, ze to co tvrdim je skutecne tak jak pisu, tak to zkouset nebudu. Na to nemam cas. A to ze hracicka jsem pomerne velky smiling smiley Ale je to kazdeho vec.
Prohly deb o 0.3mm jsem tedy jeste zadny nemel. Respekve ano, MK2 jsou nekdy jako luk, ale po par hodinach tisku se diky prichycenemuy sklu klipsy ten bed srovna. Tedy aspon me ve 100% pripadu a par tiskaren jsem uz videl mozna i stavel winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 04:15PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 04:32PM
dan:

no ja mel dva... jeden nedavno - ten sel cloveku, kteremu sem stavel tiskarnu, takze abych nemusel resit potize a stiznosti, rovnou sem ho vymenil za jinej smiling smiley takze treba se mi ho nekdy podari narovnat smiling smiley

druhej, kdyz sem si poridil I2... ten se teda nesrovnal ani po pul roce skoro nonstopu pod 3mm sklem. teprv ho znormalizovalo podlozenim sololitem a prifarenim pod 8mm dural platem, kterej vyhrejval smiling smiley (uz sem byl naprdlej na nerovnost, tak sem to razne vyresil winking smiley, ale reknu ti, za tech 40 minut vyhrejvani to stalo smiling smiley rovinka jak streli a tisk v pohode... jen ta setrvacnost grinning smiley akcelerace max 1500)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 04:37PM
jasne, pomohl sis, srovnal si ho jinak a ted se vratme k veci. Potrebujes na to ted autoleveling? nestaci jen serizeni roviny, dobry drzak endstopu a kvalitni mikrospinac ci optoendstop ???

Uz v te diskuzi nebudu pokracovat, svuj nazor jsem jednoznacne napsal, nemyslim si, ze je mimo misu, ale obhajovat ho dale nebudu. Kdo chce a ma cas si hrat, at si samozrejme hraje. Kdo si hraje nezlobi grinning smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 02/13/2015 04:53PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 05:23PM
jakoze ciste sklo winking smiley to jsem spatne rekl na kores tisknu
obcas rype obcas nechyta dotiskl jsem a neumyl sklo dal dalsi vrstvu koresu a zacal tisknout zacla se tryska ryoat v tisku tak jsrm zvedal po 2hem tisku to umyl dal vrstvu koresu a zas to bylo vysoko tak se to nechytalo winking smiley ted po kazdem vytisku stridam skla za ciste a v pohode winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/13/2015 05:28PM by Ditr.
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 05:25PM
Quote
dan
jasne, pomohl sis, srovnal si ho jinak a ted se vratme k veci. Potrebujes na to ted autoleveling? nestaci jen serizeni roviny, dobry drzak endstopu a kvalitni mikrospinac ci optoendstop ???

Uz v te diskuzi nebudu pokracovat, svuj nazor jsem jednoznacne napsal, nemyslim si, ze je mimo misu, ale obhajovat ho dale nebudu. Kdo chce a ma cas si hrat, at si samozrejme hraje. Kdo si hraje nezlobi grinning smiley
az zak akutne to nepotrebuju podlozku si nastavit umim winking smiley ale beru to jako takovou vychytavku winking smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 13, 2015 05:34PM
rozumim, take me vychytavky zajimaji, ale jdu trochu jinou cestou, jako treba vlastni ramps ktere resi spinani ventilatoru bez pomocnych shieldu, mereni vice teplot, prave kvuli uzavrenemu boxu a moznost jeji regulace, upravy fw z hlediska uzitecnejsich zalezitosti, jako je moznost automatickeho pocitani zbytku/vahy filamentu, moznost rychlejsi konektivity po wifi, graficky touch LCD atp. ale to je na jine tema, popripade se to resi na jinem foru.

Edited 2 time(s). Last edit at 02/13/2015 05:35PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 02:36AM
touch lcd jsem chtel taky ale bylo mi receno ze to arduino neutahne ja jsem zatim uplne na zacatku tisknu tyden no vy uz jste na jinem levelu winking smiley
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 04:03AM
Dan:
staci a netvrdim, ze ne smiling smiley

jen ten autoleveling je bud pro fajnsmekry, nebo lidi, co chtej jen tisknout a neresit opakujici se ukoly pred tiskem (serizeni roviny, treba ze ujel jeden X endu, posunul se endstop...) aspon tak to vidim ja

Ditr:

nojo, kazda dalsi vrstve na skle je posun pro Z endstop uroven, to je taky jeden z duvodu pro stelovatelnej endstop... ja to sklo ocistuju a znova koresuju az pokud se odlepuje objekt pritisku...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 05:34AM
Quote
Ditr
touch lcd jsem chtel taky ale bylo mi receno ze to arduino neutahne ja jsem zatim uplne na zacatku tisknu tyden no vy uz jste na jinem levelu winking smiley

Touch skutecne Arduino Mega neutahne, respektive utahne, ale nebude to tisknout grinning smiley Proto to musi byt reseno jinak.

Raptik> ta fajnsmekrovina o ktere pises resi jen to, ze si nesesadis poradne stolek a jeho rovinu a nechce se ti jednou za cas srovnat ho do roviny, pokud je to potreba. nikoli pred kazdym tiskem. Pokud mas jako stolek v tvem pripade duralovou desku, nepotrebujes autoleveling vubec. proto mi ta fajnsmekrovina nejako nejde na rozum. ale je to jedno, pokud to tak citis, je to tva vec. Od zacatku se snazim vysvetlit, ze to neni reseni, pouze pomerne zbytecna berlicka, ktera prinese spise vice problemu nez uzitku.

Ale uz mlcim grinning smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 02/14/2015 05:37AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 06:41AM
Quote
dan
Quote
Ditr
touch lcd jsem chtel taky ale bylo mi receno ze to arduino neutahne ja jsem zatim uplne na zacatku tisknu tyden no vy uz jste na jinem levelu winking smiley

Touch skutecne Arduino Mega neutahne, respektive utahne, ale nebude to tisknout grinning smiley Proto to musi byt reseno jinak

tak tohle me zajima je nejake forum kde se resi tento problem?? docela rad bych se tohodle problemu zucastnil grinning smiley uz na zacatku jsem to chtel resit touchscreenen ale byl jsem od toho odrazen ze je to drahe a ze to stejne nepojede touchscreen jsem koukal se da sehnat do 20 dolaru primo od arduina uprime to klasicke graficke lcd uz me sere grinning smiley a to pipani no boha jeho to je zase vymysl
dan
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 07:01AM
Ditr> tuouch je v poradi, vse se zatim odviji od ladeni rampsu [rebelove.org] ted resime wifi a touch prijde na radu pak. bude resen samostatnou nadstavbou s vlastnim CPU, aby nezatezoval vlastni tiskovy proces. Pocitame s vetsim LCD, aspon 4,5" (uz ho mam na stole smiling smiley) coz uz ani DUE s tiskem atd dost dobre neda, respektive zalezi na tom, jak ten face pojmeme. LDC uz mame ma testovani, ale jak jsem psal, je to v poradi smiling smiley

A piskani se da ve FW vypnout grinning smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 02/14/2015 07:05AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 08:40AM
sakra luxusni projekt!! tak myslete pak na me jednu pracicku od vas koupim na testovani kloboucek dolu ze jsou mezi nama takovi frajeri kteri tohle dokazou
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login