Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

auto bed leveling

Posted by Ditr 
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 12:41PM
Quote
dan
Quote
Ditr


Raptik> ta fajnsmekrovina o ktere pises resi jen to, ze si nesesadis poradne stolek a jeho rovinu a nechce se ti jednou za cas srovnat ho do roviny, pokud je to potreba. nikoli pred kazdym tiskem. Pokud mas jako stolek v tvem pripade duralovou desku, nepotrebujes autoleveling vubec. proto mi ta fajnsmekrovina nejako nejde na rozum. ale je to jedno, pokud to tak citis, je to tva vec. Od zacatku se snazim vysvetlit, ze to neni reseni, pouze pomerne zbytecna berlicka, ktera prinese spise vice problemu nez uzitku.

Ale uz mlcim grinning smiley
tu dural desku uz nemam davno smiling smiley ted je cca co druhej treti tisk steluju endstop. on totiz nani drzi blbe kores s abs jusem (prakticky vubec) a kapton se mi moc neosvedcil na tisk a preci jen nemusim zbytecne dotovat PRE vyhrevem takoveho kusu kovu winking smiley

a) jak stale nanasim vrstvu abs s jusem
b) jak klouze dolu drzak endstopu (ano sem linej ho uchytit jinam ci jinak smiling smiley )

o bed elvelingu jen uvazuju z duvodu otestovani zajimave feature a navic sem pro to otestovat cokoliv cim se da neco automatizovat.
s tem problemama souhlasim, pokud se pouzije x veci, ktery budou zanaset nepresnost, jinak ale ti to ale dovoli napr.:
- snadno menit hotend nebo trysku (nerikej mi ze dokazes hotend nebo trysku upevnit s takovou presnosti, abys nemusel hejbat s endstopem)
- prejit z 3mm skla na 2mm bez nutnosti posouvat endstop (na jedno zpusteni tisku) - treab i proto ze zrovna nesezenes tvou tloustku skla

ale ted uz mlcim taky grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/14/2015 12:41PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 12:43PM
Quote
dan
Ditr> tuouch je v poradi, vse se zatim odviji od ladeni rampsu [rebelove.org] ted resime wifi a touch prijde na radu pak. bude resen samostatnou nadstavbou s vlastnim CPU, aby nezatezoval vlastni tiskovy proces. Pocitame s vetsim LCD, aspon 4,5" (uz ho mam na stole smiling smiley) coz uz ani DUE s tiskem atd dost dobre neda, respektive zalezi na tom, jak ten face pojmeme. LDC uz mame ma testovani, ale jak jsem psal, je to v poradi smiling smiley

A piskani se da ve FW vypnout grinning smiley

a kdy ze to bude hotove???
winking smiley
zni to dobre...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 12:46PM
pracuje se na tom. termin netusim, neni to zrovna malo prace.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
dan
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 12:56PM
raptik> ale ten autoleveling ti preci neusnadni vymenu trysky ci HE bez znovuserizovani. vzdyt ten koncak na tom servu budes muset naopak po vymene trysky srovnat do roviny s ni ne? myslim ze si od toho slibujes trochu prilis.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/14/2015 01:02PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 01:46PM
Quote
dan
raptik> ale ten autoleveling ti preci neusnadni vymenu trysky ci HE bez znovuserizovani. vzdyt ten koncak na tom servu budes muset naopak po vymene trysky srovnat do roviny s ni ne? myslim ze si od toho slibujes trochu prilis.

dobre HE byl blbej priklad smiling smiley ale sklo neukecas smiling smiley (a nechci nic cist o tom, ze to tak casty neni a ze to da sestelovat za par minut, coz da grinning smiley)

ale reknu ti k tomu asi tolik. je to vhodny pro pripadne lidi, co chtej tisknout a nehtej resit veci okolo (neresim ted presnost reseni levelingu, to se da postavit tak aby to bylo vyhovujici, ani to ze by ten clovek se do toho nemel poustet s reprapem, atd).
ale muze to pomoc tak, ze to dovoli dotycnemu tisknout nez mu tam pride nekdo a seridi to do normalu ci udela potrebnou upravu/vymenu. namisto bud plejtvani materialu, nebo odstaveni tisku (kdyz potrebuje delat na tom veci potrebne pro svou firmu)
treba ted jednomu cloveku obcas dohlizim na tiskarnu, a kdyz treba po 14dnech prijdu, vidim ze ma obcas HE vejs od desky... (a to neni muj pripad ujizdejiciho endstopu,)

jen v tom taky vidim pomocnou ruku, pro podobne pripady. tohle treba s rovinou bedu, pokud si s tim neco provede at uz vedome nebo nevedome.
ja to vidim jak krok k priblizeni reprap k netechnickejm typum lidi. casto se setkavam s lidma, kteri by to chteli, ale odradi je to, co je s tim prace a hlavne ze zacatku... tohle je jeden krucek k zjednoduseni prace s tiskarnou.
ideove se mi tolibi, nerikam, ze by to musel bejt primo "bed leveling", klidne by to stacilo udelat Z min endstopem u HE, a radsi spis necim jako je detektor priblizeni nez spinacem... ale to je zas na jine vlakno...

hmm asi si to vyzkousim smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 01:51PM
Quote
gumitek
Tady je krásný návod smiling smiley sice v angličtině ale funguje. Dělal jsem to taky předtím podle něj a vše šlo stejně jak má napsáno.
[zennmaster.com]

jinak já použil tady tohle RC Servo
[www.bighobby.cz]
Nebo se dá koupit levné na ebay

V případě že by tě něco zajímalo, neboj se napsat.

vzhledem k diskuzi, mohl bys napsat svuj nazor na bed leveling??? smiling smiley

docela by me zajimal i nazor nekoho, kdo to zkousel.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 03:54PM
Raptiku, pokud jsi to přehlíd, já jsem to zkoušel.
Popud mi k tomu daly testy softu pro frézku na tišťáky Cyclone, který jsem před rokem dělal pro jednoho Australana. Tam je bed leveling docela nutnej- deska tišťáku bývá prohnutá a nástroj je do špičky, takže pokud se dobře výškově netrefuješ do tenký vrstvy mědi, někde zbytečně frézuješ do hloubky a vytváříš hnusnou stopu s různou šířkou. Leveling se řešil jak by sis asi představoval -několikanásobný navzorkování ve více bodech plochy, vytvoření "výškový mapy terénu" a úprava g-kódu pro frézování. Skvělý je, že nástroj a sklíčidlo (i povrch plochy) jsou vodivý, takže se daj rovnou použít jako sonda a nemusí tam být ani servo, ani mikrospínač. Líbilo se mi to, tak jsem zkusil leveling na tiskárně.

Základní nastavení roviny stolku dělám odchylkoměrem ("hodinky") upnutým místo hotendu. Když se to povede, dostanu se tak na +-0,03mm. Takovouhle rovinu jsem zkusil "převzorkovat" mikrospinačem na servu. Zjistil jsem, že výsledky nejsou dobře reprodukovatelný, protože malý serva maj mizerný uložení hřídele a ta páka s mikrospinačem se viklá do stran. Navíc možná servo nenajede vždycky do úplně přesnýho úhlu a taky je tam nějaká chyba mikrospinače. Takže v mém případě byly navzorkované (nevěrohodné) odchylky minimálně dvojnásobné než ty měřené odchylkoměrem. Dál už jsem to ani nezkoušel, taky protože jsem nabyl dojmu, že algoritmus Marlina koriguje jenom náklon roviny a ne prohnutí.

Pak by tam byl jěště jeden menší problém. Při korekcích by se závitovky osy Z točily při tisku v obou směrech. Otázka je, jestli by vlivem vůle uložení matic v plastových dílech nevznikala další chyba mrtvým chodem při změně směru otáčení (při normální tisku se to neprojeví).

Takže můj názor (stejně jako Dana a Luboše) je, že leveling v tomto provedení je nanic. Od doby kdy mi jokejoke dodal stolky z hliníkovýho sendviče (předtím jsem používal 8mm překližku, asi se kroutila teplem) už leveling opravuju hodně zřídka.
Re: auto bed leveling
February 14, 2015 04:38PM
jirpil:

diky za priblizeni, pochopil sem to tak, ze mas zkusenost jen se servama (dle tohoto vlakna)

ten bed levilng marlina a repetieru sem pochopil uz podle zpusobu nastavovani ve FW, ze dela jen uhel bedu, o tom zadna. a proto ho vidim vhodnej prave pro takove ty "unstable" platformy bedu nebo proste jen pro caste reseni pozicovani (at uz lenosti uzivatele, nebo neco jineho, takove pripady sou a budou a ne ze ne, i proto ten bed leveling nekdo aplikoval do FW)

repetier sem jeste presne nezkoumal, ale ma tusim 3 ruzne chovani bed levelingu

taky sem tu nekolikrat neprimo zminoval, ze mech. spinac a servo mi neprijde jako stastna kombinace... spis bych si predstavoval neco jak indukcni nebo kapacitni snimac u hotendu jako Z min endstop. jeste tu ideu musim prohnat dukladnym rozborem winking smiley trosku mi ideove vadi endstop na okraji osy, i kdyz je tam mimo primej teplotni vliv desky a HE a neprekazi pri tisku (i kdyz objekt nepresahne hrot hotendu)

nechci tim resit nerovnost, vybouleni desky, protoze to by asi obnaselo vic nez jen prostou upravu gcodu a vypocetni vykon CPU pro FW...
(asi nejjedndusi varianta me napada ciste jen uprava davkovani pro prvni vrstvu, tak aby prvni vrstva mela rovny povrch, ale vyplnovala nerovnosti, coz ale obnasi lepsi mapu desky - nemluve o uzitecnosti pro reprap; ty slozitejsi by obnasely asi upravy gcodu tak, aby eliminovaly vliv vlneni jednotlivejch vrstev podle bedu - nejlip bych to asi bez nakresu popsal jak efekt stranek knihy s nepevnou vazbou - horni necham napnutou a spodni mirne uvolnenou a stranky mezi by se postupne narovnavaly - ideologicky fajn, ale pravdepodobne i resitelne jinak, treba i teplotnim vlivem materialu)

ale je fakt ze se rad necham unest myslenkovim tokem do krajin fantazie smiling smiley takze se omlouvam


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 15, 2015 03:24AM
Pokud zapomeneme na kompenzaci nerovnosti povrchu nebo kompenzaci naklonění, je to vlastně o provedení endstopu Z. A máš pravdu, že přesné automatické nastavení výšky by nebylo od věci. Ale teda ne mikrospinačem na páce serva. Líbil by se mi nějakej optickej systém. Nebo jsem uvažoval o nějaké možnosti zvodivění kousků povrchu skla heatbedu a dělat to opravdu kontaktem trysky. smiling smiley Fantazii se meze nekladou.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/15/2015 03:25AM by jirpil.
Re: auto bed leveling
February 15, 2015 04:12AM
Quote
jirpil
Pokud zapomeneme na kompenzaci nerovnosti povrchu nebo kompenzaci naklonění, je to vlastně o provedení endstopu Z. A máš pravdu, že přesné automatické nastavení výšky by nebylo od věci. Ale teda ne mikrospinačem na páce serva. Líbil by se mi nějakej optickej systém. Nebo jsem uvažoval o nějaké možnosti zvodivění kousků povrchu skla heatbedu a dělat to opravdu kontaktem trysky. smiling smiley Fantazii se meze nekladou.

no vcera sem premyslel i o ultrazvukovem mereni vzdalenosti, jeste sem nekoukal na cidla, jake maj vubec vystupy. ale ty indukcni vypadaj fajn.
nekdo tu psal nakej problem s detekcni vzdalenosti. tak uvidime jak na tom budu az se na to vrhnu smiling smiley

optickej by byl idealni, ale musela by se vyresit odrazivot. problem zrcadla a skla je ten, ze muze vznikat sekundarni odraz, kterej detektor muze detekovat. kazdej prechod optickeho prostredi vytvori odraz. takze v nejhorsim pripade budes mit dve hodnoty vzdalenosti. samozrejme zalezi na vlnove delce, co je na skle napatlano, vykonu vyzareneho svetla z vysilace, jestli jde o laser nebo klasicke svetlo. idealni na opticke mereni sou tmave a neleskle objekty - ale nad tim si asi taky premyslel smiling smiley

ta vodivost je jeste zajimavejsi. bud by to slo vytvorenim kontaktni plosky vedle skla na bed a ve slicovaci pridat tlostku skla jako zaklad, nebo by se to muselo prilipnout k okraji skla a pokud to bude tlusty na distancni mezirku, pak rovnou tisk...
akorat ja pro jistotu levlim ne v home pozici, ale v miste tisku nebo na stred (ne ze by to by to bylo nutny, ale sichr je sichr)
kraje pouzivam jen na stelovani roviny
zajimalo by me, co bz provedl nasipanej grafit do abs jusiku. teoreticky by ho mohl zvodivet, ale nevim jak by pak drzel na bedu vytisk...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 23, 2015 02:17PM
tak jsem se ktomu konecne dokopal a dnes tvoril cele jsem to predelal a uz mam funkcni servo a endstop na ramenu serva ale nastal mi jeden problemek se kterym si nevim rady kdyz dam tisk zacnou se hybat vsechny 3 osy najedou na stred zastavi se servo otoci raneno a jede dolu 2x sejme polohu vytoci se nahoru dohreje hotend sjede dolu a tiskne .... ma otazka zni jak docilit toho aby to sejmulo bed na 4-6ti mistech na podlozce?
Re: auto bed leveling
February 23, 2015 02:36PM
Quote
Ditr
tak jsem se ktomu konecne dokopal a dnes tvoril cele jsem to predelal a uz mam funkcni servo a endstop na ramenu serva ale nastal mi jeden problemek se kterym si nevim rady kdyz dam tisk zacnou se hybat vsechny 3 osy najedou na stred zastavi se servo otoci raneno a jede dolu 2x sejme polohu vytoci se nahoru dohreje hotend sjede dolu a tiskne .... ma otazka zni jak docilit toho aby to sejmulo bed na 4-6ti mistech na podlozce?

zalezi na firmwaru, co mas...

na marlinu sem to nestudoval tolik jako na reptieru(ale ani tu moc ne), ale repetier ma asi 3 rezimy cinnosti levelingu a jede snad na jen 3 bodech...

marlin snad dovoluje jich vic...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 23, 2015 02:43PM
mam marlina a porad nemuzu docilit toho at to zmeri vic nez jedno misto na podlozce
Re: auto bed leveling
February 23, 2015 03:08PM
Quote
Ditr
mam marlina a porad nemuzu docilit toho at to zmeri vic nez jedno misto na podlozce

prepni si marlin na grid mod

definujes si pak ctverec a pocet bodu v "mrizce", jinak ti pobezi v 3 bodovem modu

mel bys tam mit neco takoveho:
(ja to jen nemam nastavene)
//============================= Bed Auto Leveling ===========================

//#define ENABLE_AUTO_BED_LEVELING // Delete the comment to enable (remove // at
 the start of the line)
#define Z_PROBE_REPEATABILITY_TEST  // If not commented out, Z-Probe Repeatabili
ty test will be included if Auto Bed Leveling is Enabled.

#ifdef ENABLE_AUTO_BED_LEVELING

// There are 2 different ways to pick the X and Y locations to probe:

//  - "grid" mode
//    Probe every point in a rectangular grid
//    You must specify the rectangle, and the density of sample points
//    This mode is preferred because there are more measurements.
//    It used to be called ACCURATE_BED_LEVELING but "grid" is more descriptive

//  - "3-point" mode
//    Probe 3 arbitrary points on the bed (that aren't colinear)
//    You must specify the X & Y coordinates of all 3 points

  #define AUTO_BED_LEVELING_GRID
  // with AUTO_BED_LEVELING_GRID, the bed is sampled in a
  // AUTO_BED_LEVELING_GRID_POINTSxAUTO_BED_LEVELING_GRID_POINTS grid
  // and least squares solution is calculated
  // Note: this feature occupies 10'206 byte
  #ifdef AUTO_BED_LEVELING_GRID

    // set the rectangle in which to probe
    #define LEFT_PROBE_BED_POSITION 15
    #define RIGHT_PROBE_BED_POSITION 170
    #define BACK_PROBE_BED_POSITION 180
    #define FRONT_PROBE_BED_POSITION 20

     // set the number of grid points per dimension
     // I wouldn't see a reason to go above 3 (=9 probing points on the bed)
    #define AUTO_BED_LEVELING_GRID_POINTS 2
  

  #else  // not AUTO_BED_LEVELING_GRID
    // with no grid, just probe 3 arbitrary points.  A simple cross-product
    // is used to esimate the plane of the print bed
  
      #define ABL_PROBE_PT_1_X 15
      #define ABL_PROBE_PT_1_Y 180
      #define ABL_PROBE_PT_2_X 15
      #define ABL_PROBE_PT_2_Y 20
      #define ABL_PROBE_PT_3_X 170
      #define ABL_PROBE_PT_3_Y 20

  #endif // AUTO_BED_LEVELING_GRID


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
February 23, 2015 03:26PM
v gridu to mam zaple zitra se do toho pustim strhly se mi zavity na matkach tak jsem stim neska seknul
Re: auto bed leveling
March 01, 2015 09:59AM
presne takhle to mam a stale to meri jen na jednom bode sad smiley

//============================= Bed Auto Leveling ===========================

#define ENABLE_AUTO_BED_LEVELING // Delete the comment to enable (remove // at the start of the line)

#ifdef ENABLE_AUTO_BED_LEVELING

// There are 2 different ways to pick the X and Y locations to probe:

// - "grid" mode
// Probe every point in a rectangular grid
// You must specify the rectangle, and the density of sample points
// This mode is preferred because there are more measurements.
// It used to be called ACCURATE_BED_LEVELING but "grid" is more descriptive

// - "3-point" mode
// Probe 3 arbitrary points on the bed (that aren't colinear)
// You must specify the X & Y coordinates of all 3 points

//VYPNUTO
#define AUTO_BED_LEVELING_GRID
// with AUTO_BED_LEVELING_GRID, the bed is sampled in a
// AUTO_BED_LEVELING_GRID_POINTSxAUTO_BED_LEVELING_GRID_POINTS grid
// and least squares solution is calculated
// Note: this feature occupies 10'206 byte
#ifdef AUTO_BED_LEVELING_GRID

// set the rectangle in which to probe
#define LEFT_PROBE_BED_POSITION 0
#define RIGHT_PROBE_BED_POSITION 135
#define BACK_PROBE_BED_POSITION 0
#define FRONT_PROBE_BED_POSITION 145

// set the number of grid points per dimension
// I wouldn't see a reason to go above 3 (=9 probing points on the bed)
#define AUTO_BED_LEVELING_GRID_POINTS 3


#else // not AUTO_BED_LEVELING_GRID
// with no grid, just probe 3 arbitrary points. A simple cross-product
// is used to esimate the plane of the print bed

#define ABL_PROBE_PT_1_X 0
#define ABL_PROBE_PT_1_Y 64
#define ABL_PROBE_PT_2_X 36
#define ABL_PROBE_PT_2_Y 64
#define ABL_PROBE_PT_3_X 122
#define ABL_PROBE_PT_3_Y 120

#endif // AUTO_BED_LEVELING_GRID

Edited 1 time(s). Last edit at 03/01/2015 10:01AM by Ditr.
Re: auto bed leveling
March 01, 2015 10:02AM
a takhle se to chová

[www.youtube.com]

Edited 2 time(s). Last edit at 03/01/2015 10:11AM by Ditr.
Re: auto bed leveling
March 01, 2015 10:11AM
Quote
Ditr
presne takhle to mam a stale to meri jen na jednom bode sad smiley

//============================= Bed Auto Leveling ===========================

nevidim nic spatne,

zkus to na jinem fw, jetli ti to vubec jede,
pak jinou verzi marlina,
pripadne prepnout do 3bodoveho, jestli pojede

nebo pockej, az napise nekdo kdo to rozbehal...

Edited 1 time(s). Last edit at 03/01/2015 10:12AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: auto bed leveling
March 01, 2015 10:13AM
marlin je nejnovější verze servo jede home si to změří bez problému ak nevím co stím sakra jež stím bojuju týden a pořád bez výsledku to samé
v 3bodovém by to mělo být zapnuté ne?

Edited 1 time(s). Last edit at 03/01/2015 10:14AM by Ditr.
Re: auto bed leveling
March 07, 2015 04:14AM
Zdravím co si myslíte o nastavení auto bed leveling pomocí hall snímače?
video1
video2

Edited 1 time(s). Last edit at 03/07/2015 04:15AM by koss.
Re: auto bed leveling
March 07, 2015 07:02AM
Tohle mi přijde jako zatím nejlepší řešení ze všech možností.
Re: auto bed leveling
March 07, 2015 01:28PM
Quote
Ditr
marlin je nejnovější verze servo jede home si to změří bez problému ak nevím co stím sakra jež stím bojuju týden a pořád bez výsledku to samé
v 3bodovém by to mělo být zapnuté ne?

Akým spôsobom inicializuješ ten bed leveling? Ak len cez "Home", tak ti to bude stále leveliť po starom na jeden bod. Skús po príkaze G28 (Home) odoslať príkaz G29 a uvidíš či sa ti to levelne na 3 body alebo nie.
Re: auto bed leveling
March 07, 2015 02:57PM
uz mi to jede kod g29 mam pridany do sliceru musel jsem predelat v marlinu vic veci.
ale dnes jsem.koukal na youtube ze se zacal pouzivat proximity senzor a na aliexpressu se prodava za par korun mate stim nekdo zkusenost??

Edited 1 time(s). Last edit at 03/07/2015 02:58PM by Ditr.
Re: auto bed leveling
March 07, 2015 04:58PM
No nevím je to IR LED a fototranzistor, když máš na bedu sklo, tak je to problém.
Re: auto bed leveling
March 07, 2015 05:12PM
na youtube je navod jak to zprovoznit a pod sklo daval kus plechu na ali jsou za 2,75$ tak jsem ho na zkousku obednal
Re: auto bed leveling
March 08, 2015 05:10AM
Jo aha ty myslíš něco takového obrázek, to je v podstatě halova sonda, proto se tam vkládá ten plech, co jsem tak koukal, tak to používaj všichni co mají stolek ze špalku hliníku. Já myslel tuto a to je nevhodné.
Re: auto bed leveling
March 08, 2015 05:18AM
ano presne to jsem mel namysli uz jsem obednal 3 kousky tak uvidime jsem na to zvedavy vcera jsem doladil bed leveling se servem a zda se mi to dost nepresne protoze obcas se to servo nedotaci tak jak ma uvidime
Re: auto bed leveling
March 11, 2015 04:59AM
Zdar
Je mozne a.b.l. pridelat na Rebel II ? Neco sem nasel tady
[www.aliexpress.com]
Re: auto bed leveling
March 11, 2015 10:37AM
Ano jasně a.b.l na Rebel II nandáš, jen je potřeba si udělat někde na pojezdu úchyt na servo. Ale to co posíláš v odkazu je celá platforma extruderu s hotendem a bed levelingem, stačí dobastlit jen to poslední. Koupíš jen servo a mikrospínač + nějaké to modelování a tisk, přivedení drátů a překonfigurování fimware tiskárny.
Re: auto bed leveling
March 29, 2015 04:50PM
tak v dosly mi ty senzory zitra je vyzvedavam nakoupim odpory a necham odelat alu desku 0,8mm pod sklo
ma uz nekdo s proximity senzorem zkusenost?? zapojeni je bez problemu ale nastaveni v marlinu bude orisek si myslim
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login