Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Problém s motory

Posted by Bery 
Problém s motory
April 12, 2015 03:50PM
Zdravím,
Stavím 3D tiskárnu vlastní konstrukce a koupil jsem od číňana set elektroniky včetně koncáků atd. Po úspěšném odpálení USB dekoderu na desce megy tím že jsem to připojil zároveň na 12V do rampsu a 5V USB do megy. Tak jsem koupil origoš ATMEGA 2560, pinově kompatibilní. Mám k tomu ještě LCD 2004. Firmware mám Marlin a je v defaultním nastavení.
Tákže a teďko k věci...

Motory jsem pořídil od microconu s osmi vývody, krom toho že microcon dává papír A5 se zapojením vývodů jsem si ještě motory přopípnul šlusmetrem a shodují se.
Problém je že když chci manuálně hýbat s osou přes menu v displeji, tak motor sebou jen trhne na jednu stranu a po dalším pokusu o pohnutí motoru stejným směrem sebou motor jen škubne opačným směrem a odběr ze zdroje je buď 2A a nebo klesne na nulu, motor má zablokovanou hřídel (nejde s ní otočit pokud je driver pod šťávou). Zkoušel jsem přehodit fáze jestli je nemám proti sobě, chová se to uplně stejně.

A teďko babo raď grinning smiley Nemohl by mě někdo nakopnout správným směrem? smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 04/12/2015 04:21PM by Bery.
Re: Problém s motory
April 13, 2015 04:09AM
Nejsem si uplne jistej, ale zkontroluj spravne zapojeni koncaku, pri stavbe me to delalo podobny veci...
Re: Problém s motory
April 26, 2015 02:45PM
Mám taky pocit, že bez funkčních koncáků to dělalo psí kusy.
Re: Problém s motory
May 05, 2015 09:16AM
Je možný že to bude těma koncákama, protože po nastavení proudu to s test codem běhá normálně.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login